Ömer Faruk Eminağaoğlu'ndan açıklama

~ 22.09.2013, Yeni Yaklaşımlar ~

 Yargıçlar Sendikası Başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu, Kırıkkale Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kendisi hakkında açılan dava ile ilgili bir açıklama yayınladı.

(soL - Haber Merkezi) Yargıçlar Sendikası Başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu, Kırıkkale Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kendisi hakkında açılan dava ile ilgili bir açıklama yayınladı.

Açıklamanın tam metni şu şekilde:

ANKARADAKİ GEZİ OLAYI HAKKINDA KIRIKKALE AĞIR CEZA MAHKEMESİNE AÇILAN VE DURUŞMASI 20.11.2013 TARİHİNE BIRAKILAN DAVA HAKKINDA BEYANAT

YARGIÇLAR SENDİKASI BAŞKANI OLARAK SÖYLEYECEĞİM, BÖYLE BİR SUÇTAN YARGILANMAK ONURDUR. SENDİKA OLARAK TÜRKİYE DE ONUR DUYULACAK BİR YARGI ERKİNİN VE YARGININ VARLIĞI İÇİN UĞRAŞ VERİYOR, MÜCADELE EDİYOR, ANCAK BU NEDENLE OLMADIK BASKILARLA KARŞILAŞIYORUZ. BU OLAY DA O BASKILARA YENİ BİR HALKA OLARAK EKLENMİŞTİR. ANCAK KEŞKE TÜRKİYE'DE VARLIĞINDAN ONUR DUYULACAK BİR YARGI ERKİ VE YARGI DA OLSAYDI! BUGÜN TÜRKİYE'DE YARGI, TARİHTEKİ EN OLUMSUZ KOŞULLAR İÇİNE SÜRÜKLENMİŞTİR. ORTADA SADECE BUNA KARŞI DİRENEN VE BİREYSEL ÇABA GÖSTEREN SAYISI DA HER GEÇEN GÜN AZALAN KİŞİLER KALMIŞTIR.

15.6.2013 TARİHİNDE OLAY YERİNE YARGIÇLAR SENDİKASI BAŞKANI SIFATIMLA, HAK VE ÖZGÜRLÜKLERE YAPILAN MÜDAHALE NEDENİYLE, BARIŞ ORTAMINI ETKİN KILMAK, DEMOKRATİK ORTAMIN BOZULMAMASINI SAĞLAMAK İÇİN GİTTİM. OLAY YERİNDE SABAHA KADAR SEKİZ SAAT KALDIM. SONUÇTA İSE ANKARA'DA İLK KEZ OLAYSIZ BİR EYLEMİN YAPILMASI SAĞLANMIŞ OLDU! GÜVENLİK KUVVETLERİYLE KONUŞARAK BARIŞCIL BİR ORTAMIN SAĞLANMASINA VE ORTAMIN BU ŞEKİLDE TUTULMASINA ONLARI İKNA ETMEYE ÇALIŞTIM.

BU OLAYIN BİR HAFTA ÖNCESİNDE İSE ANKARA'DAKİ EYLEMLERE ORANTISIZ MÜDAHALELER VE BUNDAN KAYNAKLANAN OLAYLAR NEDENİYLE, SENDİKA OLARAK ANKARA VALİSİ VE ANKARA EMNİYET MÜDÜRÜ HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNMUŞTUK. İŞTE BU SUÇ DUYURUSUNUN BİR HAFTA SONRASINDAKİ POLİSİN FEZLEKESİYLE BÖYLE BİR SUÇLAMA İLE MUHATAP OLMAK VE BİR ÇOK BASIN KURULUŞUNUN KAMERALARIYLA SONUNA KADAR DA KAYDEDİLEN OLAY YERİNDEKİ GÖRÜNTÜ VE KONUŞMALARIMA RAĞMEN BU DAVANIN AÇILMASI DEMEK, POLİSİN YARGI ÜZERİNDEKİ ETKİSİNİN DÜZEYİNİ, ADLİ DENETİMİN NE DURUMA DÜŞTÜĞÜNÜ GÖSTEREN, YARGI AÇISINDAN GENELİ DE YANSITAN İÇLER ACISI BİR TABLONUN VARLIĞI DEMEKTİR.

SENDİKA OLARAK MÜCADELEMİZE NE ENGEL YARATILIRSA YARATILSIN, SONUNA KADAR DEVAM EDECEĞİZ.

ÖMER FARUK EMİNAĞAOĞLU

 

Hits: 13468