Yılın hukukçuları Metin Feyzioğlu ve Sema Aksoy

~ 16.09.2013, Yeni Yaklaşımlar ~

Kamu Görevlileri ve Çalışanları Derneği’nin (Kamu-Der) geleneksel olarak düzenlediği “Yılın En İyileri” ödül töreninde, yılın hukukçusu dalında Ankara Barosu Başkanı Av. Sema Aksoy, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Av. Metin Feyzioğlu ile birlikte ödüle layık görüldü.

ANKARA - Kamu Görevlileri ve Çalışanları Derneği’nin (Kamu-Der) geleneksel olarak düzenlediği “Yılın En İyileri” ödül töreninde, yılın hukukçusu dalında Ankara Barosu Başkanı Av. Sema Aksoy, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Av. Metin Feyzioğlu ile birlikte ödüle layık görüldü. 

Bu yıl beşincisi düzenlenen “Yılın En İyileri” ödül töreni, Ankara Sürmeli Otel’de çok sayıda davetlinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Kamu-Der üyelerinin oyları ile belirlenen ve siyaset, basın, hukuk ve sanat alanında ödüllerin dağıtıldığı törenin açılışında konuşan Kamu-Der Başkanı Cevdet Baştuğ, kamu çalışanlarının ve emeklilerin karşı karşıya bulunduğu sorunlara dikkat çekti.

Ortadoğu’nun ateş çemberi içinde olduğuna ve Türkiye’nin önemli bir süreçten geçtiğine işaret eden Baştuğ konuşmasını, “Yaşasın Türkiye” sözleriyle noktaladı. 

Çankaya Belediyesi Hoy-Tur Halk Dansları Topluluğu gösterisinin ardından ödül törenine geçildi. Yılın hukukçusu dalında Ankara Barosu Başkanı Av. Sema Aksoy, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Av. Metin Feyzioğlu ile birlikte ödüle layık görüldü. 

Ödülünü Kamu-Der Başkanı Baştuğ’dan alan Aksoy, “Ankara Barosu’nun 90 yıllık tarihinde ilk kadın başkan olmam nedeniyle yaşadığım onur ve mutluluk, Kamu-Der üyeleri tarafından bu kıymetli ödüle layık görülmemle birlikte çifte bir mutluluğa dönüştü” dedi. Ödülünü, “11 bin kişilik aile” olarak tanımladığı Ankara Barosu’na ithaf eden Aksoy, “Bizi buraya Ankara Barosu ailesi taşıdı. Biz, hiçbir zaman mücadelemizde yorulmadık ve insan hakları ve hukukun üstünlüğü idealimizi gerçekleştirmek için birlikte mücadele etmeye devam edeceğiz” diye konuştu. (ANKA) 


Hits: 13557