SAVUNMA SUSMAYACAK MİTİNGİ ...

~ 11.02.2013, Av. Bahattin YAVUZ ~

Adana’da çok güzel bir günde 10 Şubat 2013 günü;
TBB, İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Gaziantep, Eskişehir, Erzurum, Mersin, Adıyaman ve Hatay Barolarının temsilci ve Başkanlarının katıldığı “SAVUNMA SUSMAYACAK MİTİNGİ” yapılan yürüyüşle saat 12.00 de, ADANA “UĞUR MUMCU” alanında yapıldı.

Mitinge, ev sahibi Adana Barosu Başkanı Mengücek Gazi Çıtırık, TBB başkanı Vedat Ahsen Coşar, İstanbul Barosunu temsilen Yönetim Kurulu Üyesi Özlem Aksungar, Ankara Barosu Başkanı Metin Feyzioğlu, Bursa Barosu Başkanı, Ekrem Demröz, Gaziantep Barosu Başkanı Ali Elibol, Eskişehir Barosu Başkanı Rıza Öztekin, Erzurum Barosu Başkanı Faruk terzioğlu, Mersin Barosu Başkanı Alpay Antmen, Adıyaman Barosu Başkanı Abdullah Tel ve Hatay Barosu Başkanı Sina Akgöl katıldılar.

Ev sahibi Adana Barosu Başkanı Mengücek Gazi Çıtırık’ın anlamlı ve güzel konuşmasının ardından mitinge katılanlar sırasıyla birer konuşma yaptılar. TBB adına Başkan yardımcısı Berra Besler konuşma yaptı. Duygu ve neşe yüklü yapılan mitingde, güvenlik güçlerinin çok sıkı tedbir alması ve halkın katılımının engellenmesi ve halk ile temasın özellikle kesilmesinin sağlanması ve özel tedbirler alınması dikkati çekti. Herbir konuşmacının ayrı ve heyacan verici konuşmaları mitinge katılanları coşturdu. Ev sahibi Adana Barosunun Başkan ve yöneticileri ile baroya mensup Avukatların sıcak ve içten misafirpervelikleri çok anlamlıydı.

Güvenlik güçlerinin çok sıkı tedbir almasıyla başlayan mitingin sonunda bir olay çıkmadı ama havanında güzel olması ve çalınan bitiş müziğiyle alanda, OLAY yerine çok güzel HALAY çıktı. Savunma mesleğini savunan binin üzerindeki Savunmanlar halay ile mitingi sonlandırdılar. Sonuç, SAVUNMAYI SAVUNMAYA DEVAM VE SAVUNMA SUSMAYACAK………………
 

11 Şubat 2013
Av.Bahattin YAVUZ


 

Av. Bahattin YAVUZ | Tüm Yazıları
Hits: 12428