TANRI TÜRKÜ KORUSUN

~ 21.09.2015, Av. Abdurrahman BAYRAMOĞLU ~

 

Ülkücüleri yüksek öngörülerinden dolayı kutlamak lazım… Yıllardan beri kullandıkları başlıktaki slogan, Davutoğlu’nun Başbakan olduğu ülkeyi en iyi anlatan söz ve en gerçekçi temenni bence.

Kabul etmek gerekir ki iyi dua eden bir Başbakanımız var… Başka bir söyleyişle, iyi bir Duacıbaşımız… RTE yalan doğru esip gürlüyordu hiç olmazsa. Halk ta en azından ülkeyi yöneten birinin olduğunu görüyordu. Hoş şimdi de halk ülkeyi yöneten birinin olduğunu görüyor ve biliyor ama dua etmekten başka bir işlevi olmayan bir Başbakan, biraz moral bozucu oluyor doğrusu.

Başbakan sürekli “hayırlar fethola, şerler defola…” diye dua etmesi, işimizin Allah’a kaldığının en yetkili ağızdan ilanı değil de nedir? Ekonomik göstergeler berbat, işsizlik had safhada, yurttaşların can, mal ve hukuk güvenliği kalmamış, terör sorunu neredeyse iç savaş sorununa dönüşmek üzere… Başbakanımızın sorunlara ilişkin tek çözüm önerisi adeta bir şaman edasıyla, sesine de söylemine uygun bir tarz vererek söylediği;

“Hayırlaaar fetholaaaa, şerleeeer defolaaa…”

Ama duacıbaşının sonunda bir konuda başarılı olduğunu kabul etmek zorundayız. Ne yaptı etti, sonunda RTE’yi ülkenin duayla yönetilebileceğine inandırdı.

Evet, pek muhterem duacıbaşımız, ekonomiyi düzeltmenin, işsizliği ve iş cinayetlerini önlemenin, Esat’ı devirmenin, terörü yok etmenin tek yolunun kendi efsunlu duasının herkes tarafından meydanlarda yüksek sesle okunması olduğuna RTE’yi de inandırmış durumda.

Davutoğlu’nun bu tarihi başarısı sonucunda, 1 kasım seçimlerinin kampanya startı da hafta sonu Yenikapı’da verildi.

Mübarek Cuma günü Ankara’da Belediye Başkanı İ. Melih Gökçek ve TBB Başkanı Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu’nun da katılımıyla, 200’den fazla “sivil” toplum kuruluşu tarafından düzenlenen, teröre karşı toplu dua mitinginden sonra, dün de Yenikapı’da RTE ve Davutoğlu’nun katılımıyla, “resmi” kurum ve kuruluşlar tarafından “terör dur” mitingi yapıldı. Dualar edildi, istiharelerin sonuçları halkla paylaşıldı, kaç vakte kadar terörün sona ereceği, olmaz sa tekrar ne zaman duaya çıkılacağı büyük büyük adamlarca toplanan ahaliye duyuruldu.

Türkiye’nin ruhuna Fatiha okunarak, terörün durması için hep bir ağızdan ve yüksek sesle;

“Sandıklaaaaaaaar fetholaaaaaaaaaaaaaaa…

Haaaa Deeee Peeeee defolaaaaaaaaaaaaa…”

Şeklinde tarihi dua tilavet edildi.

***

Tanrı Türk’ü korusun…

Amin…

 

Av. Abdurrahman BAYRAMOĞLU | Tüm Yazıları
Hits: 1805