SARAY MİLLİ İRADEYİ TEHDİT EDİYOR

~ 14.08.2015, Av. Abdurrahman BAYRAMOĞLU ~

Av. Abdurrahman Bayramoğlu

 

Yazının başlığı mecazi bir anlam ifade etmiyor. Evet, Saray alenen milli iradeyi tehdit ediyor.

Ne diyor haşmetlü, tebanın “seçilmiş”lerine verdiği geleneksel söylevinde?

“Davutoğlu “ilkeleri”yle uyumlu bir koalisyon kurarsa ne ala… Olmazsa intihar edecek hali yok ya…”

“İlkeler”e uymayan bir koalisyon kurarsan, ölüm fermanını imzalamış yani intihar etmiş olursun diyerek, açıkça “milli irade” tarafından en çok oyu almış bir partinin başkanını başka partilerle koalisyon kurmaması için tehdit etmiştir.

Sarayın “ilkeleri”nin diğer partilerin ilkeleriyle asla uyuşmadığı, dolayısıyla ilkesel bir uyumun diğer partilerden hiçbiri ile gerçekleşmeyeceği apaçık bir gerçekken; uyumlu bir ortak bulabilirsen kur, başka bir yola tevessül edersen seni bitiririm diyen RTE, açıkça milli iradeyi tehdit etmektedir.

Öte yandan, ilerlemekte olduğu çıkmaz sokaktan dönüşü olmayan RTE’nin elinin, her geçen gün daha da artan oranda, seçimleri manuple etmek ya da seçim sonuçlarını kabul etmemek gibi seçeneklere mahkum olduğu görülmektedir. Kendisi için seçenekler azaldıkça, köşeye sıkışmışlık psikolojisiyle hareket etme olasılığı artmaktadır.

***

Sarayın iki ayı aşkın süredir seçim sonuçlarını uygulamamakla suç işlediği açıkken, bu yasadışı kıvırmaların son bir ayına kavalyelik etmekle CHP de Saray’ın fırınına odun taşımıştır. Umarım ki istem dışı…

Ülkeyi yangın yerine çevirmekte en küçük bir mahsur görmeyen RTE’nin, hala olası bir erken seçim, ya da tekrarlanacak bir seçimin sonuçlarını beğenmediği taktirde, milli iradeye ve yasalara koşulsuz olarak saygılı davranacağını umanlardan olmadığımı belirtmeliyim.

Yanılmayı gönülden diliyorum.   

 

 

 

Av. Abdurrahman BAYRAMOĞLU | Tüm Yazıları
Hits: 1918