HAFTANIN SANAT ÇİZELGESİ (Ocak/2)

~ 14.01.2013, Yeni Yaklaşımlar ~

SERGİ

 

İSTANBUL

? Coşkun Saminin Kontrat isimli sergisi 15 - 31 Ocak tarihleri arasında Mabeyn Galeride. (0212 261 60 60)

? Fulya Pirimin Galapagos Adaları: Yeryüzünün Dokunulmamış Köşesi isimli sergisi 15 - 26 Ocak tarihleri arasında Fotoğraf Sergisi Beyoğlu Belediyesi Sanat Galerisinde.

? Ayşen Urfalıoğlunun Hazın Metastasları isimli sergisi 15 Ocak - 9 Mart tarihleri arasında Maçka Sanat Galerisinde.

? Balkan Naci İslimyelinin Kozmos ve Toz isimli sergisi 15 Ocak - 9 Şubat tarihleri arasında EKAV /Eğitim Kültür Araştırma Vakfında.

? Işıl Güleçyüzün Yukarı Bak adlı sergisi 15 Ocak - 11 Şubat tarihleri arasında Akademililer Sanat Merkezinde. (0212 245 02 29)

? Emre Zeytinoğlunun Aydınlanma isimli sergisi 15 Ocak - 8 Şubat tarihleri arasında Teşvikiye Galeri/MİZde.

? İrfan Seçkinin Akılda Kalanlar sergisi 16 Ocak - 5 Şubat tarihleri arasında Derinlikler Sanat Merkezinde. (0212 291 82 55)

? Bedri Baykamın Tarihin Röntgencisi sergisi 16 Ocak - 3 Mart tarihleri arasında Riramid Sanatta. (0212 297 31 15)

? Jasper de Beijerin sergisi 17 Ocak - 2 Mart tarihleri arasında The Empire Projectte. (0212 292 59 68)

? Hale Karpuzcunun İnsan Yavrusu isimli sergisi 17 Ocak - 17 Şubat tarihleri arasında Türker Artta. (0212 296 53 25)

? Karma resim, heykel ve seramik sergisi 17 Ocak - 2 Mart tarihleri arasında Bahariye Sanat Galerisinde. (0216 414 55 06)

? Mustafa Karasunun Monolog isimli sergisi 17 Ocak - 9 Şubat tarihleri arasında Art Suites Galleryde. (0212 251 55 61)

? Cengiz Gücükün Hatıraların Kokusu isimli sergisi 18 - 30 Ocak tarihleri arasında Niş Art Galeride. (0212 232 2582)

? Giyim kuşam isimli karma sergi 19 Ocak - 23 Şubat tarihleri arasında Galeri Apelde. (0212 292 72 36)

? Özlem Ünerin sergisi yarına kadar Çukurcuma Artist Galeride.

? Doğuş Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Öğretim Üyeleri Sergisi yarına kadar Cemal Reşit Reyde.

? Belma Ersunun sergisi yarına kadar Bahariye Sanat Galerisinde.

? Istvan Oroszun afiş sergisi yarına kadar Cemal Reşit Rey Sergi Salonunda.

? Daniele Guidonun sergisi yarına kadar Beylikdüzü Migros Alışveriş Merkezinde.

? Ramiz Aydının sergisi 16 Ocaka kadar Niş Art Galleryde. (0212 232 25 82)

? Şahin Paksoyun fotoğraf sergisi 18 Ocak 2013e kadar 44A Sanat Galerisinde. (0212 233 33 80)

? Joachim Schmeisserin fotoğraf sergisi 19 Ocak 2013e kadar Immagis Galeride.

? Özcan Uzkurun sergisi 19 Ocak 2013e kadar Galeri İlaydada. (0212 227 92 92)

? Abdulkadir Öztürkün sergisi 19 Ocaka kadar TEM Sanat Galerisinde. (0212 247 08 99)

? Seza Paker in Huzur Denizi isimli sergisi 19 Ocaka kadar Galeristte. (0 212 252 18 96)

? Uygur Yılmazın tekrar eden yanlış anlamalar isimli sergisi 19 Ocaka kadar .artSümerde. (0 212 249 1035)

? Serkan Taycanın Kabuk isimli sergisi 19 Ocaka kadar Elipsis Galleryde. (0212 249 48 92)

? Mehmet Arpacıkın Dünyam isimli sergisi 19 Ocaka kadar İstanbul Sanayi Odası Sanat Galerisinde. (0212 251 46 31)

? Kadir Akorakın Soyut isimli sergisi 20 Ocaka kadar Galeri Espasta. (0212 227 70 17)

? Bakış - Portre Fotoğrafının Değişen Yüzü isimli sergi 20 Ocak 2013e kadar İstanbul Modernde.

? Hans Scheib ve Reinhard Stangl ın Tünel Berlin - İstanbul isimli sergisi 20 Ocak 2013e kadar Arte Istanbul Sanat Merkezinde.

? Fatma Eren Doğanın Sonsuzluk isimli sergisi 22 Ocaka kadar iacİstanbulda. (0216 310 8394)

? Gülhan, Mustafa Demirpençe ve Ümmühan Tunçtürkün Şehirsel Anlatım isimli sergisi 23 Ocaka kadar Deyim Sanat Galerisinde.

? 6 Kadın 36 Fotoğrafla İstanbula Bakış isimli fotoğraf sergisi 24 Ocaka kadar PhotoWorld Fotoğraf Merkezinde. (0216 418 19 76)

? Sezai Karanın sergisi 25 Ocaka kadar Bakraç Sanat Galerisinde.

? Mücella Aşkanın sergisi 25 Ocaka kadar Caddebostan Kültür Merkezinde.

? Bahar Oganerin Deramland isimli sergisi 26 Ocaka kadar Drimartta. (0 212 291 3434)

? Karma Sergi 26 Ocaka kadar Galeri Eksende. (0212 219 08 50)

? Uğural Gafuroğlunun Ondan, bundan, şundan... isimli sergisi 27 Ocaka kadar GALERİFEde. (0216 368 03 78)

? Sultan II. Beyazıtın özel eşyalarının yer aldığı sergi 28 Ocak 2013e kadar Topkapı Sarayında.

? Albina Onay ve Fatih Dülgerin sergisi 29 Ocaka kadar Evin Sanat Galeriside. (0 212 265 81 58)

? Magdalena Abakanowiczin İnsanlık Serüveni isimli sergisi 30 Ocaka kadar Akbank Sanatta.

? Gogi Çagelişvilinin İstanbul isimli sergisi 30 Ocaka kadar Pirosmani Sanat Galerisinde. (0212 2526812).

? Mustafa Atanın sergisi 30 Ocaka kadar Mustafa Kemal Merkezi Beşiktaş Çağdaş Salonlarında.

? Nejat Türkmenin Duvarın Diyalektiği isimli sergisi 31 Ocaka kadar C.A.M. Galeride. (0212 245 79 75)

? Ahmet Müderrisoğlunun Kurt Duruşu isimli sergisi 31 Ocaka kadar Galeri Selvinde. (0212263 74 81)

? Bubinin heykel sergisi 31 Ocaka kadar Artcollectionda.

? Nermin Ülkerin Pencerem isimli sergisi 31 Ocaka kadar C.A.M. Galeride. (0212 245 79 75)

? Manzara Hakkında isimli karma sergi 31 Ocaka kadar Mine Sanat Galerisinde. (0212 232 38 13)

? İsa Çelikin elli beşinci sanat yılı fotoğraf sergisi 31 Ocaka kadar Schneidertempel Sanat Merkezinde.

? Mustafa Atanın sergisi 31 Ocaka kadar Mustafa Kemal Merkezi Beşiktaş Çağdaş Salonlarında.

? Bedri Rahmi Eyüboğlu, Mehmet Pesen, Ruzin Gerçin, Saim Dursunun sergisi 31 Ocaka kadar Ürün Sanat Galerisinde. (0216 363 12 80)

? Cemile Bulutun Siyah- Beyaz Yolculuk isimli sergisi 31 Ocaka kadar Petrol-İş Sendikasının Altunizadedeki Genel Merkez Sergi Salonunda.

? Taylan Ünalın Pre-Adaptation isimli sergisi 1 Şubata kadar Galeri Artist Çukurcumada. (0212 251 91 63)

? Mine Tudunun Gördüklerim isimli sergisi 1 Şubata kadar Galateaart Sanat Galerisinde. (0212 245 80 38)

? Zahit Büyükişliyenin retrospektif sergisi 2 Şubata kadar İş Sanat Kibele Galerisinde.

? Deniz Korkmaz Ekici, Evren Karayel Gökkaya, İsmail Tetikçi, Ayşe Balyemez, Emrah Onaran, Yeşim Zümrütün sergisi 2 Şubata kadar Kızıltoprak Sanat Galerisinde. (0 216 418 38 06)

? Görkem Ergünün Çiğ isimli sergisi 2 Şubata kadar Poligonda. (0 212 292 59 68)

? Nuray Özler Yolcunun izleyen-izlenen isimli sergisi 2 Şubata kadar Doruk Sanat Galerisinde.

? Iván Navarronun Umutsuzluk isimli sergisi 2 Şubata kadar Egeran Galeride. (0 212 251 1 251)

? İlerlemenin Kutsallığı ve Zorbalığı isimli karma sergi 2 Şubata kadar Alanİstanbulda.

? Ali Alışırın Sanal Savaşlar isimli fotoğraf sergisi 2 Şubata kadar Art On İstanbul Galerisinde. (0212 259 15 43)

? Tuba Yalçınkayanın Tüm Güzel Rüyalara isimli sergisi 2 Şubata kadar Pilevneli Projectte. (0212 259 03 94)

? Bilinmeyen Ara Güler isimli sergi 3 Şubata kadar G-Art Galeride. (0212 296 08 76)

? Erdal Ateşin sergisi 3 Şubata kadar Galeribuda. (0212 243 91 93)

? Nâzımın Sanatı, Sanatçıların Nâzımı Sergisi 7 Şubata kadar Kadıköy Belediyesi Caddebostan Kültür Merkezi Sanat Galerisi (CKM)de.

? Selma Gürbüzün Uzun Gece. Uzak Yolculuklar isimli sergisi 9 Şubata kadar Rampada. (0212 327 08 00)

? Serdar Yılmazın Yolunu Bul isimli sergisi 9 Şubata kadar PiArtworkste. (0212 245 40 87)

? Mehmet Sinan Kuranın Kara Kutu isimli sergisi 9 Şubata kadar Çağla Cabaoğlu Galleryde. (0212 291 37 91)

? Suat Arıkanın sergisi 9 Şubata kadar Almelek Sanat Galerisinde. (0216 334 73 80)

? Su Yücelin sergisi 9 Şubata kadar Terakki Vakfı Sanat Galerisinde. (0212 351 00 60)

? Ersan Deveci, Pınar Du Pre ve Ozan Oganerin sergisi 9 Şubata kadar Gallery LiNARTta. (0212 247 47 29)

? Çınar Eslekin Keskinlikten Uzak isimli sergisi 9 Şubata kadar PiArtworkste. (0212 293 71 03)

? Hasip Pektaşın Resimler, Ekslibrisler isimli sergisi 16 Şubata kadar Galeri Işık Teşvikiyede. (0212 233 12 03)

? Erdem Taşdelenin Yarı Farkında Özne isimli sergisi 16 Şubata kadar NONda. (0 212 249 87 74)

? Sibel Kocakayanın Yeni Aygı - Beden ve Sınırlar isimli sergisi 16 Şubata kadar Mixerde.

? Alpin Arda Bağcık, Egemen Bostancı, Buğra Erol, Dilek Gökçen, Volkan Kızıltunçun sergisi 17 Şubata kadar Plato Sanatta. (0212 444 76 96)

? IAP Özel Koleksiyon-I isimli karma sergi 17 Şubata kadar IAP Galeride.

? Bir Başkentin Su Yolları isimli sergi 18 Şubata kadar Koç Üniversitesi Anadolu Medeniyetleri Araştırma Merkezinde.

? Bedri Rahmi Eyüboğlunun İstanbul Destanı isimli sergisi 19 Şubata kadar Çırağan Sarayının giriş katındaki Sanat Galerisinde.

? Pandoranın sergisi 20 Şubata kadar Alta Sanat Galerisinde. (0212 282 69 65)

? Çin Hazineleri Sergisi 20 Şubata kadar Topkapı Sarayında.

? Çin mağara sanatı sergisi 20 Şubata kadar MSÜ Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezinde.

? Düş İçinde Düş isimli karma sergi 20 Şubata kadar Asfalt Art Galleryde. (0 216 418 08 06)

? Joseph Kosuthun Uyanma isimli sergisi 23 Şubata kadar Kuad Galeride.

? Bashir Borlakov, Canan, Cevdet Erek, Katsumi Hayakawa, Emre Hüner, Meltem Işık, Ahmet Doğu İpek, Lee Jinju, Robert Longo, Stefan Thiel, Erinç Seymen, Jennifer Steinkamp, Pae White ve Burcu Yağcıoğlunun sergisi 23 Şubata kadar Nesrin Esirtgen Collectionda.

(0212 243 78 53)

? 1952 - 2012 Sualtına Işık Tutanlar sergisi 28 Şubata kadar Rezan Has Müzesinde. (0212 533 65 32)

? NO.2 isimli karma sergi 2 Marta kadar Nesrin Esirtgen Collection Mekânında. (0212 243 7853)

? Insideisimli karma sergi 2 Marta kadar Merkurde. (0212 225 37 37)

? Yassine Mekhnachenin sergisi 2 Marta kadar Krampf Galeride. (0212 293 93 14)

? Takılabilir Heykel ve Heykel Sergisi 21 Marta kadar Simya Galeride. (0212 259 77 40)

? Değişen Zamanların Mimarı Edoardo De Nari 1874 - 1954 isimli sergi 20 Nisana kadar İstanbul Araştırmaları Enstitüsünde. (0212 334 09 00)

? El Emeği Göz Nuru isimli sergi 26 Mayısa kadar Sadberk Hanım Müzesinde. (0212 242 38 13)

? Biz bu memleketi seninle sevdik Lefter sergisi 24 Haziran 2013e kadar Adalar Müzesinde.

? İşte Güneş isimli sergi 14 Temmuza kadar Rahmi Koç Müzesinde. (0212 369 66 00)

? Göç Bağlantıları Sergisi 22 Aralık 2014e kadar Adalar Müzesinde.

ANKARA

? Ayla Aksoyoğlu - resim - 17 Ocaka dek - Krişna Sanat Galerisinde. (0 312 418 02 53)

? Bahar Artan Oskay - resim - 18 Ocaka dek - Ziraat Bankası Kuğulu Sanat Galerisinde. (0 312 584 40 35)

? Hülya Karabulut - resim - 18 Ocaka dek - Türkiye Kalkınma Bankası Sanat Galerisinde. (0 533 318 47 90)

? Yavuz Deniz - resim - 19 Ocaka dek - Fırça Sanat Galerisinde. (0 312 438 60 08)

? Muharrem Pire - resim - 22 Ocaka dek - Sevgi Sanat Galerisinde. (0 312 441 26 34)

? Figen Özaltan - resim - 24 Ocaka dek - Cumhuriyet Kültür Merkezinde. (0 312 442 30 50)

? Miray Ünal - figür - 25 Ocaka dek - Ziraat Bankası Mithatpaşa Sanat Galerisinde. (0 312 417 84 58)

? Funda İyce Tuncel - resim - 27 Ocaka dek - Mustafa Ayaz Sanat Galerisinde. (0 312 285 89 98)

? Temuçin Çeviren - yağlıboya resim - 30 Ocaka dek - Medya Sanat Galerisinde. (0 312 428 39 55)

? Yan Yana - karma resim - 31 Ocaka dek - Peker Sanat Evinde. (0 312 439 30 03)

? Kapadokya Uluslararası Sanat Buluşması - karma resim - 31 Ocaka dek - Gözde Sanat Galerisinde. (0 312 441 10 92)

MERSİN

? Olba Derneğinin düzenlediği, 1. Uluslararası Fotoğraf Günleri Sergisi, MTSO Sanat Galerisinde sürüyor. Sergi hafta boyu izlenime açık olacak. ( 0324 2389500)

İZMİR

? Doç. Dr. Orhan Cebrailoğlunin resim sergisi, Ege Üniversitesi Prof. Dr. Yusuf Vardar Mötbe Kültür Merkezinde bugün sona eriyor.

? Konak Belediyesi Neşe ve Karikatür Müzesi, 16 Ocaka kadar İzmir Ekonomi Üniversitesi Öğretim Görevlisi Angela Burnsun Angelanın Dostları adlı, hayvan figürlerinden oluşan illüstrasyon sergisini ağırlıyor.

? İlknur Kocabıyıkın resim ve seramik sergisi 23 Ocaka dek İzmir Devlet Resim ve Heykel Müzesinde. Aynı mekân 16 Ocaka dek Çetin Ölçerin resim sergisine de ev sahipliği yapacak.

? Emine Bıyıklı resim sergisi, 18 Ocaka dek İzmir Türk-Amerikan Derneğinde izlenimde.

BODRUM

? Jale Yılmabaşar - Sedef Yılmabaşarın resim sergisi 20 Ocaka kadar Bodrum Nurol Sanat Galerisinde.

ADANA

? Aydın Doğan Vakfı tarafından her yıl düzenlenen serbest konulu Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması Sergisi, 75. Yıl Sanat Galerisinde sürüyor. 29. kez düzenlenen yarışmada ilk üç dereceyi paylaşan Doğan Arslan ile İranlı sanatçı Javad Alizadeh, Sırbistandan Vladimir Stankovski ve Polonyadan Pawel Kuczynskinin çalışmalarının yanında, Başarı Ödülüne değer görülen Jose Antonio Costa (Brezilya), Ludo Goderis (Belçika), Musa Gümüş (Türkiye), Muhittin Köroğlu (Türkiye), Aliyeh Mazaheri (İran), Rodrigo Mıneu (Brezilya), Negin Naghiyeh (İran), Sergey Riabokon (Ukrayna), Raimundo Waldez (Brezilya), Cai Weidong (Çin) ve Bert M.L Witte’nin (Hollanda) eserleri de yer alıyor. Sanatseverler sergiyi 20 Ocak tarihine dek izleyebilecek. (0322 4553887)

 

OPERA - BALE

İSTANBUL

? Kadıköy Süreyya Operasında salı günü saat 20.00de Ergime başlıklı modern dans gösterisi; çarşamba, perşembe ve cuma günleri saat 20.00de, cumartesi günü saat 16.00da Ariadne Naksosta operası, pazar günü saat 13.00te Fındıkkıran çocuk balesi sahnelenecek, seslendirilecek.

(0 216 346 15 31)

ANKARA

? Opera Sahnesinde, Arda Boyları/modern dans bugün ve 16 Ocakta saat 20.00de, Karyağdı Hatun/opera 28 Ocakta saat 20.00de, Macbeth 30 Ocakta saat 20.00de, 19 Ocakta saat 14.00te, Amozonlar 17 Ocakta saat 20.00de, Töre/dans 21 Ocakta saat 20.00de, Notre Dameın Kamburu/bale 24 ve 26 Ocakta saat 20.00de, Harem/bale 31 Ocakta saat 20.00de. (0 312 324 68 01)

MERSİN

? Mersin Devlet Opera ve Balesi, yarın 20.00de Nevit Kodallının sahnelediği, Hürrem Sultan adlı iki perdelik bale ile sahnede olacak. Çarşamba günü, Opera Zamanı adlı bir perdelik müzikli danslı gösteriyle sanakseverlerin karşısına çıkacak olan MDOB sanatçıları Perşembe günü 10.30da da, Selman Adanın yazdığı, ‘Keloğlanın Sırrı adlı çocuk müzikali ile küçük izleyicilerle birlikte olacak

 

TİYATRO

 

İSTANBUL

? Devlet Tiyatroları Beykoz Ahmet Mithat Efendi Sahnesinde Profesyonel cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Cevahir Sahneleri Salon 1de Sidikli Kasabası salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Cevahir Sahnesi Salon 2de Zalım Mahmut - Bir Kurtlu Kıssa salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Kartal Bülent Ecevit Sahnesinde Çirkin salı, çarşamba 20.00. Küçük Sahnede Kurban çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Küçükçekmece DT Sahnesinde Aşkımız Aksarayın En Büyük Yangını perşembe, cuma 20.00, pazar 15.00. Üsküdar Stüdyo Sahnede Kontrabas salı, çarşamba, cuma 20.00, cumartesi 15.00. Üsküdar Tekel Sahnesinde Ay Ecesi perşembe, cumartesi 20.00, pazar 15.00. (0 212 292 39 00)

? İstanbul Büyükşehir Belediyesi Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde Zengin Mutfağı çarşamba, cumartesi 15.00 ve 20.00, perşembe, cuma 20.00, pazar 15.00. GOP Ferih Egemen Sahnesinde Üç Kardeş ve Muhteşem Kurt perşembe, cuma 14.00. Karagöz Tatlıcı cumartesi, pazar 12.00. Muhsin Ertuğrul Sahnesinde Dar Ayakkabıyla Yaşamak çarşamba, cumartesi 15.30 ve 20.00, perşembe, cuma 20.00, pazar 15.30. Kâğıthane Sadabad Sahnesinde Türkiye Kayası çarşamba, cumartesi 15.30 ve 20.00, perşembe, cuma 20.00, pazar 15.30. Kağ. Küçük Kemal Sahnesinde Karagöz Tatlıcı perşembe, cuma 14.00. K. Çekmece Sahnesinde Karagöz Balıkçı perşembe 13.00. Haldun Taner Sahnesinde Arka Bahçe çarşamba, cumartesi 15.30 ve 20.00, perşembe, cuma 20.00, pazar 15.30. Ümraniye Sahnesinde Ben Sinema Artisti Olmak İstiyorum çarşamba, cumartesi 15.30 ve 20.00, perşembe, cuma 20.00, pazar 15.30. Üsküdar Müsahipzade Sahnesinde Vişne Bahçesi çarşamba, cumartesi 15.30 ve 20.00, perşembe, cuma 20.00, pazar 15.30. Üsküdar K. Yılmazer Sahnesinde Gönlümdeki Osman Hamdi Bey çarşamba, cumartesi 15.30 ve 20.00, perşembe, cuma 20.00, pazar 15.30. (0212 455 39 00)

? Bakırköy Belediye Tiyatroları Müşfik Kenter Sahnesi’nde Benim Güzel Pabuçlarım cumartesi, pazar 11.00, Hangisi Babası cumartesi 20.30, www.askbu-mu.com pazar 15.30. Turhan Tuzcu Sahnesinde Carrar Ananın Silahları çarşamba 20.30, Şişman Domuz cuma, cumartesi 20.30. (0212 414 96 47)

? Dostlar Tiyatrosunun Ben Bertolt Brecht salı 20.30 Kadıköy Halk Eğitim Merkezi. Kerem Gibi çarşamba 21.00 Trump Towers Tiyatro Salonu. (0 212 253 67 11)

? Ortaoyuncular’da İşsizler Cennete Gider cuma 20.00, Nasri Hoca ve Muhalif Eşeği pazar 18.00. (0 212 251 18 65)

? Kenter Tiyatrosunda Toplu Hikâyeler bugün 20.30 (0 212 246 35 89)

? Tiyatro Perada Ah Smyrnam, Güzel İzmirim cumartesi 20.30 Caddebostan Kültür Merkezi. Şerefe Hatıralar (İstanbul 1955) pazar 18.30 Tiyatro Pera.

? Oyun Atölyesi’nde Testosteron perşembe, cuma, cumartesi 20.30, pazar 16.00. (0 216 345 39 39)

? Sadri Alışık Tiyatrosunun Küçük Adam Ne Oldu Sana oyunu cumartesi 20.30 Profiloda.

? Kumbaracı50’de Gerçek Hayattan Alınmıştır bugün ve salı 20.30, “Happy Happy Together çarşamba 20.30, Seni Yenicem İstanbul perşembe 20.30, Katilcilik cuma 20.30, cumartesi 15.00 ve 20.30, Canlı Kitap pazar 13.00. ( 0 212 243 50 51)

? İkincikat’ta Korku Tüneli bugün, Barselo salı, “Disosya perşembe, Yalnızlar Kulübü cuma, cumartesi 20.30. (0 212 292 32 47)

? Duru Tiyatroda Aşk Her Yerde cumartesi 20.30, Suç ve Ceza cumartesi 20.30 Duru Tiyatro Alt Salon.(0216 338 56 86)

? Mekân Artıda Şiddet Üçlemesi 2 - Şeker salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.30. Anne ve Babalar İçin Cinsel Bozukluklar Rehberi cumartesi, pazar 20.30. (0 212 224 57 56)

? Maya Sahnesinde Meymenetsiz Musibet bugün 20.30, Üstü Kalsın çarşamba 20.30, Annemin Cinayet Listesi perşembe 20.30, Mitoz cuma 20.30, Yeni Bir Hayat İçin cumartesi 20.30, Ben Feuerbach pazar 18.00 ve 20.30. (0 212 252 74 52)

ANKARA

? Akün Sahnesinde, Bir Delinin Hatıra Defteri 25 Ocaka dek cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00de, pazar günleri saat 15.00te, diğer günlerde de saat 20.00de, Pal Sokağı Çocukları/çocuk oyunu 19, 20, 27 Ocakta saat 11.00de, Nâzım Hikmetin İnsan Manzaralarından On Bir Tablo 22 Ocakta saat 20.00de, 33 Varyasyon 29, 30 ve 31 Ocakta saat 20.00de. (0 312 427 19 71)

? Altındağ Tiyatrosunda, Keçiler Adası/İzmir DT 15, 16, 17, 18 Ocakta saat 20.00de, 19 Ocakta saat 15.00 ve 20.00de, 20 Ocakta saat 15.00te, Boğaç Han/çocuk oyunu 22 ve 27 Ocakta saat 11.00de, Kış Gelmeden 22, 23, 24 ve 25 Ocakta saat 20.00de, Bir Hilal Uğruna 29, 30 ve 31 Ocakta saat 20.00de. (0 312 316 59 02)

? Büyük Tiyatroda, Aşk Hastası 15, 18 Ocakta saat 20.00de, 20 Ocakta saat 15.00te, Kerbela 22, 25 Ocakta saat 20.00de, 27 Ocakta saat 15.00te, Hürrem Sultan 29 Ocakta saat 20.00de. (0 312 324 22 10)

? Çayyolu Cüneyt Gökçer Sahnesinde, Fosforlu Cevriye/müzikal 15, 16, 17, 18 Ocakta saat 20.00de, 19 Ocakta saat 15.00 ve 20.00de, 20 Ocakta saat 15.00te, Cyrano de Bergerac 29, 30, 31 Ocakta saat 20.00de. (0 312  240 00 91)

? Küçük Tiyatroda, Ben Ödüyorum 15, 16, 17, 18 Ocakta saat 20.00de, 19 Ocakta saat 15.00 ve 20.00de, Keloğlan Keleşoğlan/çocuk oyunu 17, 20 Ocakta saat 11.00de, Ben Feuerbach/Trabzon DT 22-27 Ocak tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00de, pazar günleri saat 15.00te, diğer günlerde de saat 20.00de, Soğuk Bir Berlin Gecesi 29, 30 ve 31 Ocakta saat 20.00de. (0 312 311 11 69)

? Oda Tiyatrosunda, Hüzzam 15-19 Ocak tarihleri arasında saat 18.30da, Dönülmez Akşamın Ufkundayız 22-26 Ocak tarihleri arasında saat 18.30da, Euridicenin Elleri 29, 30 ve 31 Ocakta saat 18.30da. (0 312 311 11 69)

? Stüdyo Sahnede, Jerry ve Tom 29 Ocakta saat 20.00de, Bir Kahve Molası-Karıncalar 15, 18, 22, 25 Ocakta saat 20.00de, 20, 27 Ocakta saat 15.00te. (0 312 397 30 24)

? İrfan Şahinbaş Atölye Sahnesinde, Cesaret Ana ve Çocukları 16, 17, 30, 31 Ocakta saat 20.00de, 19 Ocakta saat 15.00te, Yastık Adam 23, 24 ve 26 Ocakta saat 20.00de. (0 312 397 30 24)

? Şinasi Sahnesinde, Dolores Claiborne 22, 23, 24, 25 Ocakta saat 20.00de, 26 Ocakta saat 15.00 ve 20.00de, Karlar Kraliçesi/çocuk oyunu 27 Ocakta saat 11.00de, Yastık Adam 29, 30 ve 31 Ocakta saat 20.00de. (0 312 397 30 24)

? Ankara Sanat Tiyatrosunda, Selamün Kavlen Karakolu 25 ve 26 Ocakta saat 20.00de, 19 Ocakta saat 17.00 ve 20.00de, Zübük 20 ve 27 Ocakta saat 15.30da, Giderayak 18 Ocakta saat 20.00de, Kadın Oyuncuları/Nâzım Hikmet Kültür Merkezi oyunu 20 Ocakta saat 20.30da. (0 312 417 76 76)

? Mavi Sahnede, Tuluatmasyon/Her şey doğaçlama komik gösteri 19 Ocakta saat 20.00de, Gıres 25 ve 26 Ocakta saat 20.00de, 27 Ocakta saat 17.00de, Hiç-Neyzen Tevfik 18 Ocakta saat 20.00de. (0 312 241 02 33)

? Tiyatro Pembe Kurbağada, Hiçyemez Prenses 19 ve 26 Ocakta saat 12.00de, Bebek Tiyatrosu/Evden Kaçan Soba/0-3 yaş arası için 20, 27 Ocakta saat 12.00de, Ormanın Kralı/çocuk oyunu 19 Ocakta saat 10.30da. (0 312 418 02 98)

? Cumhuriyet Kültür Merkezinde, Tiyatro Pembe Kurbağa tarafından sahnelenecek Ormanın Kralı adlı çocuk oyunu 19 Ocakta saat 10.30da.

ADANA

? Adana Devlet Tiyatrosu, yeni yılın açılışını yaptığı, ‘Kırkından Sonra adlı oyunu bu hafta da sahneleyecek. Alfanso Pasonun yazdığı, Hale Kuntayın dilimize çevirdiği ve Ali Hürolun yönettiği oyun, çarşamba, perşembe ve cuma günü 20.00de, cumartesi günü ise 15.00 ve 20.00de Hacı Ömer Sabancı Kültür Merkezi Sahnesinde tiyatroseverlerle buluşturulacak. Zeynep Kaçarın yazdığı, Fırat Demirağın yönettiği, Dış Ses adlı oyunu ise Fuaye Sahnede çarşamba, perşembe ve cuma günleri 18.00de sahnelemeyi sürdüren ADT oyuncuları, çarşamba günü 14.00, pazar günü 11.00de de, Yedi Köyün Yargıcı adlı müzikli güldürülü çocuk oyunu ile yine küçük tiyatroseverlerin karşısında olacak. (0322 3523355)

İSKENDERUN

? İskenderun Belediyesi Şehir Tiyatrosu oyuncuları, Seyfettin Babatın yazdığı, ‘İki Karışık Bir Kabare adlı müzikal oyunu cumartesi günü 14.30da bir kez daha sahneleyecek. İskenderun Belediyesi Kültür Sarayında yinelenecek oyunun müzikleri Sabit Güldürene ait. Didem Yücelen ve Hakan Koşalın seslendirdiği şarkılar eşliğinde geçecek üç bölümlük oyunda, Özer Yüksel, Seyfettin Babat, Tamer Aytan, Eda Babat, Birsen Özer, Gamze Çakmak, Lina Arusoğlu, Hakan Koşal, Yonca Karpuz, Utku Palta, Şule Ataman Sayın rol paylaşıyor. (0326 6134990)

 

MÜZİK

 

İSTANBUL

? Nardis Jazz Clubda akşam saat 21.30da Tridze, yarın saat 21.30da Ateş Tezer Trio konserleri, çarşamba günü saat 21.30da Open Mic - 5. Sezon, izlenebilir.

(0 212 244 63 27)

? Beyoğlu Hayal Kahvesinde bugün saat 22.30da Mara, yarın saat 22.30da Hediye Güven konseri izlenebilir. (0 212 244 25 58)

? Jolly Joker İstanbulda yarın saat 21.00de Selçuk Balcı, çarşamba günü saat 21.00de Demir Demirkan, cuma günü saat 22.00de Athena konseri gerçekleşecek. (0 212 249 07 49)

? Alt.ta yarın saat 21.30da Natalia Mann - Pasif.ist konseri gerçekleşecek. (0 212 244 85 67 68)

? Akbank Sanatta yarın saat 20.00de Kürşat Başar - Burçin Büke konseri izlenebilir. (0 212 252 35 00-01)

? Yazı Tura Sahnede yarın saat 21.00de RocKaraoke Night gerçekleşecek. (0 212 236 25 26)

? Babylonda çarşamba günü saat 21.30da Toro y Moi konseri gerçekleşecek. (0 212 292 73 68)

? The Mekânda çarşamba günü saat 21.15te Grup Abdal konseri takip edilebilir. (0212 243 11 41)

? İş Sanat Kültür Merkezinde çarşamba günü saat 20.00de Hüsnü Şenlendirici Feat NY Gypsy All Stars konseri izlenebilir. (0 212 316 10 83)

? Babylonda perşembe günü saat 21.30da Marina and the Diamonds konseri izlenebilir.

(0 212 292 73 68)

? Sakıp Sabancı Müzesinde perşembe günü saat 20.00de Xuefei Yang - İstanbul Resitalleri konseri takip edilebilir. (0 212 277 22 00)

? Borusan Müzik Evinde cuma günü saat 20.00de Katia - Marielle Labèque konseri gerçekleşecek.

(0 212 336 32 71)

? Mask Live Music Clubda cumartesi günü saat 22.00de Amateurs konser verecek.

(0 212 244 12 38)

? The Mekânda pazar günü saat 20.30da Metin ve Kemal Kahraman konseri takip edilebilir.

(0 212 243 11 41)

ANKARA

? Bilkent Konser Salonunda, Bilkent Senfoni Orkestrasının (BSO) şef Işın Metin yönetiminde vereceği H.J. Limin (piyano) solist olarak yer alacağı konser 26 Ocakta saat 20.00de.

(0 312 290 17 75)

? ATO Kongre ve Sergi Sarayında, Sezen Aksunun vereceği konser 2 Şubatta saat 21.00de.

(0 312 285 03 85)

? Jolly Joker Ankarada, Demir Demirkan konseri 17 Ocakta saat 21.00de, Athena konseri 18 Ocakta saat 22.00de, Funda Arar konseri 19 Ocakta saat 22.00de, Çelik konseri 24 Ocakta saat 21.00de, Feridun Düzağaç konseri 24 Ocakta saat 22.00de, Cem Adrian konseri 26 Ocakta saat 22.00de.

(0 312 424 11 11)

 

(Cumhuriyet)

 

 

Hits: 2138