Haftanın Sanat Çizelgesi

~ 19.03.2012, Yeni Yaklaşımlar ~

TİYATRO

İSTANBUL

? Devlet Tiyatroları Beykoz Ahmet Mithat Efendi Sahnesinde Aşkın Sıradanlığı Cuma 20.00, Cumartesi 15.00 ve 20.00. Cevahir Sahneleri Salon 1de Sezuanın İyi İnsanı Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma 20.00, Pazar 15.00. Cevahir Sahneleri Salon 2de Kontrabas Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma 20.00, Cumartesi 15.00 ve 20.00. Küçük Sahnede Kırmızı Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma 20.00, Cumartesi 15.00 ve 20.00, Pazar 15.00. Küçük Çekmece DT Sahnesinde Açıl Kafam Açıl Cuma 20.00, Cumartesi 15.00 ve 20.00, Pazar 15.00. Üsküdar Stüdyo Sahnesinde İmparatorluk Kuranlar Cuma, Cumartesi 20.00, Üsküdar Tekel Sahnesinde Konya DT Gılgameş Perşembe 20.00, Cumartesi, Pazar 15.00. (0 212 292 39 00)

? İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları F. Reşat Nuri Sahnesinde Çığ Çarşamba, Cumartesi 15.00 ve 20.30, Perşembe, Cuma 20.30, Pazar 15.00. GOP Ferih Egemen Sahnesinde Benim Arkadaşım Yok Perşembe, Cuma 10.30 ve 13.30. Muhsin Ertuğrul Sahnesinde Tehlikeli İlişkiler Çarşamba, Cumartesi 15.00 ve 20.30, Perşembe, Cuma 20.30, Pazar 15.00. Kâğıthane Sadabad Sahnesinde İstanbul Efendisi Çarşamba, Cumartesi 15.00 ve 20.30, Perşembe, Cuma 20.30, Pazar 15.00. Kâğıthane Küçük Kemal Sahnesinde Boya Benek Perşembe, Cuma 10.30 ve 13.30. Haldun Taner Sahnesinde Dullar Çarşamba 15.00 ve 20.30, Perşembe, Cuma 20.30, Pazar 15.00. Ümraniye Sahnesinde Kabare Çarşamba, Cumartesi 15.00 ve 20.30, Perşembe, Cuma 20.30, Pazar 15.00. Üsküdar Müsahipzade Sahnesinde Düşüş Çarşamba, Cumartesi 15.00 ve 20.30, Perşembe, Cuma 20.30, Pazar 15.00. Üsküdar K. Yılmazer Sahnesinde Boya Benek bugün ve yarın 10.30 ve 13.30da. (0 212 455 39 00)

? Bakırköy Belediye Tiyatrolarında Müşfik Kenter Sahnesinde Aklı Havada Cuma 20.30, Hoşunun Utancı Cumartesi 11.00, www.aşkbu-mu.com Cumartesi 20.30, Benim Güzel Pabuçlarım Pazar 11.00, Külhanbeyli Müzikali Pazar 15.30. Turhan Tuzcu Sahnesinde Medeni Hali: Kadın Çarşamba 20.30, Şişman Domuz Salı 20.30. (0 212 661 38 94)

? Ortaoyuncularda Nasri Hoca ve Muhalif Eşeği Cuma, Cumartesi 20.00, Pazar 18.00. (0 212 251 18 65)

? Dostlar Tiyatrosunun Nereye Gidiyoruz? Salı, Çarşamba 20.00 Ataşehir Zübeyde Hanım Kültür Merkezi, Cumartesi 20.00 Maltepe Türkan Saylan Kültür Merkezi, Pazar 19.30 Kartal Hasan Âli Yücel Kültür Merkezi. Ben Bertolt Brecht Cuma 20.30 Muammer Karaca Tiyatrosu. (0 212 252 59 35)

? Tiyatro Perada Rahat Yaşamaya Övgü (Brecht Kabare) Cuma, Cumartesi 20.00, Şerefe Hatıralar (İstanbul 1955) Pazar 18.30.

? Kenter Tiyatrosunda Ağaç İrfan cumartesi 20.30 (0 212 246 35 89)

? Dotta DOTun yeni oyunu Öksüzler Dotmarsta Salonunda perşembe, cuma, cumartesi 21.00, Pazar 17.00 (0 212 232 44 40)

? Semaver Kumpanyanın Metot Çarşamba, Perşembe 20.30. Karagöz ve Hacivat Cumartesi 11.30, Metot cumartesi 20.30. Çevre Tiyatrosunda. (0 212 585 59 35)

? Tiyatro Kedinin Kibarlık Budalası oyunu Perşembe 20.30 Tiyatro Kedi Blackout Sahnesi. Cuma 20.30 Akatlar Kültür Merkezi. Koca Sinan Cuma 20.00 Sefaköy Kültür Merkezi. Don Kişot cumartesi 20.30 Tiyatro Kedi Blackout Sahnesi, Koca Sinan Pazar 18.30 Tiyatro Kedi Blackout Sahnesi. (0 212 257 79 36)

? Kumbaracı50de Bernarda Albanın Evi bugün 20.30, “444” Salı 20.30, “Cadının Boçası Çarşamba 20.30, Kıyıya Oturmanın Böylesi Perşembe 20.30, Hakiki Gala Cuma 20.30, Bernardanın Evi cumartesi 20.30, Kayıp Eşya Bürosu Pazar 13.00. (0 212 243 50 51) 

? Duru Tiyatroda Aşk Her Yerde cumartesi 20.45, Sondan Sonra Pazar 16.00 (0 216 338 56 36)

? İkincikatta Bulanık bugün, Cam Yapraklar yarın, Yalnız Batı Çarşamba, Yok Oğlum, Biz Evdeyiz Perşembe, Aut Cuma, cumartesi, Tetikçi Pazar. (0 212 292 32 47)

? Maya Sahnesinde Ford Mach Bağdat Caddesinde Salı 20.30, “Gece O Kadar Kirliydi ki İkisi de Kayboldu Çarşamba 20.30, Bir Kadın Uyanıyor Perşembe 20.30, Van Gogh Cuma 20.30, Moliere Efendi cumartesi 16.00, Eleniden Mektuplar cumartesi 20.30. Cimri Pazar 20.00. (0 212 252 74 52)

ANKARA

? Akün Sahnesinde, Nâzım Hikmetin Memleketimden İnsan Manzaralarından On Bir Tablo yarın ve 24 Marta dek saat 20.00de, Pal Sokağı Çocukları/çocuk oyunu 23, 25 Martta saat 11.00de, Fosforlu Cevriye 27-30 Mart tarihleri arasında saat 20.00de, 31 Martta saat 15.00 ve 20.00de. (0 312 427 19 71)

? Altındağ Tiyatrosunda, Boğaç Han/çocuk oyunu 22, 25 Martta saat 11.00de, Kafes Arkasında 20, 21, 22, 23 Martta saat 20.00de, 24 Martta saat 15.00 ve 20.00de, Sinek Kadar Kocam Olsun, Başımda Bulunsun 27, 28, 29, 30 Martta saat 20.00de, 31 Martta saat 15.00 ve 20.00de. (0 312 316 59 02)

? Büyük Tiyatroda, Elma Hırsızları yarın ve 23 Martta saat 20.00de, 25 Martta saat 15.00te, Kerbela 27 ve 30 Martta saat 20.00de. (0 312 324 22 10)

? Çayyolu Cüneyt Gökçer Sahnesinde, Kerbela 20-25 Mart tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00de, pazar günleri saat 15.00te, diğer günlerde de saat 20.00de, Benim Tatlı Meleğim/çocuk oyunu 21, 22 Martta saat 11.00de, Barış 27 ve 28 Martta saat 20.00de. (0 312 240 00 91)

? Küçük Tiyatroda, Keloğlan Keleşoğlan/çocuk oyunu 21, 25, 28 Martta saat 11.00de, Sönmüş Yıldızlar yarın ve 21, 22, 23 Martta saat 20.00de, 24 Martta saat 15.00 ve 20.00de, George Dandin 27, 28, 29 ve 30 Martta saat 20.00de, 31 Martta saat 15.00 ve 20.00de. (0 312 311 11 69)

? Oda Tiyatrosunda, Yosunlar/yeni oyun yarından itibaren 31 Marta dek saat 18.30da. (0 312 311 11 69)

? Stüdyo Sahnede, Bir Delinin Hatıra Defteri yarından itibaren 30 Marta dek pazar günleri saat 15.00te, diğer günlerde saat 20.00de. (0 312 397 30 24)

? İrfan Şahinbaş Atölye Sahnesinde, Orkestra 24 Marta dek saat 20.00de, Yastık Adam 28 ve 29 Martta saat 20.00de, 31 Martta saat 15.00te. (0 312 397 30 24)

? Şinasi Sahnesinde, Soğuk Bir Berlin Gecesi yarın ve 21, 22, 23 Martta saat 20.00de, 24 Martta saat 15.00 ve 20.00de, Kırmızı/İstanbul Devlet Tiyatrosu 27, 28, 29 ve 30 Martta saat 20.00de, 31 Martta saat 15.00 ve 20.00de. (0 312 467 17 44)

? Cumhuriyet Kültür Merkezinde, Tiyatro Pembe Kurbağa tarafından sahnelenecek Akıllı Topaç/çocuk oyunu 31 Martta saat 10.30da. (0 312 442 30 50)

? Tiyatro Pembe Kurbağada, Ali Nihatla Sihirli Yolculuk/çocuk oyunu 31 Martta saat 10.30da, Hiçyemez Prenses/çocuk oyunu 24 ve 31 Martta saat 12.00de, Bebek Tiyatrosu/Şık Şık Şıkırdak 25 Martta saat 12.00de. (0 312 418 02 98)

? Mavi Sahnede, Tuluatmasyon/Her Şey Doğaçlama Komik Gösteri 28 ve 31 Martta saat 20.00de, Hiç/Neyzen Tevfik 27 ve 30 Martta saat 20.00de, Mutfak Cadıları 21, 22, 23 ve 24 Martta saat 20.00de, 25 Martta saat 17.00de, Cinfikir/çocuk oyunu 24, 25 ve 31 Martta saat 12.00de. (0 312 241 02 33)

? Ankara Sanat Tiyatrosunda, Zübük 21, 23, 28, 30, 31 Martta saat 20.00de, 25 Martta saat 15.30da, Argos Sanat Tiyatrosu/He Diye... bugün ve 22 Martta saat 20.00de. Antalya Bölge Tiyatrosu/Deliorman yarın saat 20.00de, Kırmızı Şapkalı Kurt/çocuk oyunu 24 ve 25 Martta saat 13.00te, Giderayak 24 Martta saat 18.30da, Tiyatro Kafe/Matruşka 25 Martta saat 20.00de, Bakırköy Sanat Tiyatrosu/Gün Anneme Gebe 26 Martta saat 20.00de, İran Pasargad Theater/Denouement-Akıbet 27 Martta saat 20.00de, İsviçre Theatre Ad Hoc/Sürgünden Sürgüne 29 Martta saat 20.00de, Sihirli Parmaklar/çocuk oyunu 31 Martta saat 13.00te. (0 312 417 76 76)

? Tiyatro Tempoda, Benim Sevgili Yağmurum/gençlik oyunu yarın saat 20.00de, Bir Beckett Oynamak/gençlik oyunu 23 Martta ve 6 Nisanda saat 20.00de, Göknineye Konuk Geldi/çocuk oyunu 1 Nisanda saat 13.00te, Tozlu Kitaplar/çocuk oyunu 8 Nisanda saat 13.00te, Yaşamayı Beklerken/gençlik oyunu 12 Nisanda saat 20.00de, Palyaço Kral/çocuk oyunu 15 Nisanda saat 13.00te, İyi ki Doğdun Karagöz/çocuk oyunu 22 Nisanda saat 13.00te. (0 312 232 32 92)

ADANA

? Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatrosu oyuncuları, Üstün Dökmenin yazdığı, Ali Hürolun sahneye koyduğu, Komşu Köyün Delisi adlı oyunu, Dünya Tiyatrolar Gününde 20.00de, cumartesi günü ise 15.00te yeniden sahneleyecek. (0322 458 00 08)

SAMSUN

? Samsun Devlet Tiyatrosunda, 20 Mart Salı ve 21 Mart Çarşamba günü saat 20.00de Antalya Devlet Tiyatrosunca hazırlanan Eşeğin Gölgesi adlı oyun sahnelenecek. (0362 431 50 00)

? Samsun Gazi Sahnesinde 20 Mart Salı günü, 20.00de Düşevi oyuncuları, “Süreyya isimli oyunu seyirciyle tekrar buluşturacak. (0362 230 78 01)


‘Tehlikeli İlişkiler’ bu hafta Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde.


 

 

 

SERGİ

? Nuri Battalın sergisi 20 Mart - 12 Nisan tarihleri arasında Ritz Carlton Hotel, Süzer Plazada.

? Özgür Yenerin Vakitsiz Vakitlerim isimli sergisi 20 Mart - 4 Nisan tarihleri arasında Galeri Espasta. (0212 227 70 17)

? Charles Csurinin sergisi 20 Mart - 10 Mayıs tarihleri arasında Kasa Galeri, Karaköyde.

? Gizem Enuysalın Oyunda Kal resim sergisi 20 Mart - 20 Nisan tarihleri arasında Akademililer Sanat Merkezinde. (0212 245 02 29)

? Usta Fırçaların Buluşması başlıklı karma sergi 19 Marta kadar Derinlikler Sanat Merkezinde. (0212 291 82 55)

? Alp Klantenin ALP isimli sergisi 20 Marta kadar Maçka Sanat Galerisinde. (0 212 240 80 23)

? Gülercan Hacıoğlunun Gece Bekçileri isimli sergisi 20 Marta kadar Galatea Artta. (0212 245 33 20)

? What I Love isimli karma sergi 21 Marta kadar Borusan Müzik Evinde. (0 212 261 60 60)

? Serap Ünverenin seramik sergisi 23 Marta kadar Bakraç Sanat Galerisinde. (0216 362 18 26)

? Anadolu Sanatçılar Derneğinin geleneksel 8 Mart Sergisi 23 Marta kadar Anadolu Sanatçılar Derneği Galerisinde. (0216 5170896)

? Özge Öner ve Rıdvan Özgürün RENKARENK isimli sergisi 24 Marta kadar Terakki Vakfı Sanat Galerisinde. (0 212 351 00 60)

? Mustafa Köseoğlunun sergisi 24 Marta kadar Alta Sanatta. (0 212 282 69 65)

? Handan Orhonun Sevgi Penceresinden isimli takı sergisi 24 Marta kadar Ayşe Takı Galerisinde. (0 212 343 21 54)

? Hüsn-ü Hat Sergisi 25 Marta kadar Sanat Akmerkezde. (0212 282 01 70)

? İsmail Acarın Aşk isimli retrospektif sergisi 28 Marta kadar Çırağan Palace Kempinski Sanat Galerisi’nde. (0212 326 46 46)

? İlker Yardımcı, Pembe Hilal Tüzüner, Semra Ecer ve Serdar Kaynakın heykel sergisi 28 Marta kadar Artisanda. (0 212 247 90 81)

? Arzu Başaran ve Ruth Billerın Transfigurative isimli sergisi 28 Marta kadar Art350de. (0216 369 80 50)

? Tünay Tınçın sergisi 28 Marta kadar Doruk Sanat Galerisinde. (0212 252 05 35)

? Turgut Mutlugözün Zevk Sonsuzluk İster isimli sergisi 29 Marta kadar Mabeyn Galleryde. (0 212 261 60 60)

? Setenay Alpsoyun Görünmeyen Kent isimli sergisi 29 Marta kadar Evin Sanat Galerisinde. (0 212 265 81 58)

? ÇAĞDAŞIMIZ MODERNLER isimli sergi 30 Marta kadar Teşvikiye Sanat Galerisinde. (0 212 241 65 35)

? Soner Çakmakın sergisi 30 Marta kadar Artium Modern Sanat Galerisinde. (0 212 352 76 74)

? Mustafa Köseoğlunun Seçkiler sergisi 30 Marta kadar T.C. Ziraat Bankası Tünel Sanat Galerisinde.

? Ahmet Güneştekinin Kesişmeler - Dönüşümler sergisi 30 Marta kadar Güzel Sanatlar Müzesinde.

? İzzet Keribarın Farklı Yaklaşımlar Üzerine adlı fotoğraf sergisi 30 Marta kadar Schneidertempel Sanat Merkezinde. (0212 249 01 50)

? Halilin Tepme isimli sergisi 31 Marta kadar The Empire Projectte. (0 212 292 5968)

? Burcu Gökçekin çok güzel çinekop var isimli sergisi 31 Marta kadar .artSümerde. (0 212 249 10 35)

? Merve Şendilin BirdDay isimli sergisi 31 Marta kadar PiArtworksde. (0 212 293 71 03)

? Matthieu Paleyin sergisi 31 Marta kadar İstanbul Fransız Kültür Merkezinde. (0 212 393 81 11 )

? Meltem Işıkın sergisi 31 Marta kadar Galeri Nevde. (0 212 252 15 25)

? Tema(s)siz isimli karma sergi 31 Marta kadar Galeri İlaydada. (0212 227 92 92)

? Adile Gülan, Tülay Oskay Işın, Yusuf Özsarfati, Evrensel Derman ve Nihat Evren Dermanın karma sergisi 31 Marta kadar Tolga Eti Sanat Evinde. (0216 368 26 79)

? Ahmet Sarperin Dünyadan İnsan Manzaraları - Hindistan isimli fotoğraf sergisi 31 Marta kadar YEKÜV Sanat Galerisinde. (0212 231 17 92)

? Ercan Akının Kimlik isimli sergisi 31 Marta kadar Galeri Merkurde. (0 212 225 37 37)

? Bennu Geredenin Kiss&Bet isimli fotoğraf sergisi 31 Marta kadar Chalabi Art Galleryde. (0212 291 39 09)

? Sultanlar, Tüccarlar, Ressamlar ve Konstantiniyyeden İstanbula Boğaziçi Anadolu yakası fotoğrafları sergisi 1 Nisana kadar Pera Müzesinde. (0212 211 41 00)

? Güzel Ama Yalnız Kadınlar isimli karma sergi 1 Nisana kadar ALAN İstanbulda. (0 212 252 94 53)

? Selahattin Aydının Kendisi ya da Gerçeği adlı kişisel sergisi 1 Nisana kadar Artgalerim Nişantaşı Sanat Galerisinde. (0212 265 10 34)

? Silver Gözütok Güçlünün sergisi 1 Nisana kadar Estethica Ataşehir Cerrahi Tıp Merkezinde. (0216 578 78 16)

? Jacques Bosserin Femme isimli sergisi 1 Nisana kadar GET-ME-ART Galleryde.

? Torumtay Ailesi Resim Koleksiyonu Sergisi 3 Nisana kadar Almelek Sanat Galerisinde. (0212 265 38 51)

? Seher Uysal, Seval Şener, Özgün Evren Ertürkün karma sergisi 4 Nisana kadar GaleriBuda. (0212 243 91 93)

? Mart Kedileri isimli sergi 5 Nisana kadar Ürün Sanat Galerisinde. (0216 363 12 80)

? İnci Evinerin sergisi 6 Nisana kadar Salt Galatada.

? Lagun Canavarı sergisi 6 Nisana kadar Yerebatan Sarnıcında.

? Ebru Özseçenin Gerçek Aşk Gönül Eşi adlı sergisi 7 Nisana kadar RAMPAda. (0212 327 08 00)

? Hande Varsatın Daima Yüklü adlı sergisi 7 Nisana kadar Galeri Apelde. (0212 292 72 36)

? Süleyman Gündüz ve Uğur Günyüzün Retrospektif adlı sergisi 7 Nisana kadar Beyoğlu Belediyesi Sanat Galerisinde.

? Jak Baruhun Metropole Bakmak isimli sergisi 8 Nisana kadar Pg Art Galleryde. (0212 252 80 00)

? Deniz Aktaş ve Seçil Büyükkanın İçinde ya da Dışında adlı sergisi 8 Nisan’a kadar ART SUİTES Galleryde. (0 212 251 55 61)

? Gogi Chagelishvilinin Kış ve Çiçekler adlı resim sergisi 9 Nisan’a kadar Pirosmani Sanat Galerisinde (0212 252 68 12).

? Matthieu Paleyin Masalsı Dünyadan Fısıltılar sergisi 10 Nisana kadar Gallery LiNARTta. (0 212 281 12 00)

? Burcu Or Bayramın sergisi 10 Nisana kadar Füsun İnan Art Galleryde. (0212 232 40 49)

? Marwanın sergisi 11 Nisana kadar GaleriArtistte. (0212 227 68 52)

? 20 Işık ve Gölgeleri fotoğraf sergisi 10 Nisana kadar İFSAKta. (0212 292 42 01)

? Muhittin Köroğlunun Adalet isimli karikatür sergisi 10 Nisana kadar Tatbiki Sanat Atölyesinde. (0216 3389837)

? Mehmet Pesenin sergisi 14 Nisana kadar Kibele Sanat Galerisinde.

? Erdinç Baklanın Göbeklitepe Rüzgârı heykel sergisi 14 Nisana kadar Galeri Işıkta.

? Luz Blanconun Hatırlamıyorum sergisi 14 Nisana kadar Sanatorium Galleryde.

? Ahmet Doğu İpekin Çokluk isimli ilk kişisel sergisi 14 Nisana kadar Sanatorium Galleryde.

? Ümmühan Yörükün Aralıklı Yakınlık isimli sergisi 14 Nisana kadar PiArtworkste. (0212 245 40 87)

? İsmail Tetikçinin Bakış isimli sergisi 14 Nisana kadar Ormo Sanat Galerisinde. (0212 252 00 47)

? Kilden Suretler, Sadberk Hanım Müzesi Koleksiyonundan Antik Çağ Terrakotta Figürinleri sergisi 15 Nisana kadar Vehbi Koç Vakfı Sadberk Hanım Müzesinde. (0212 284 63 63)

? Murat Havanın The Cult isimli sergisi 15 Nisana kadar Piramid Sanat Merkezinde. (0212 297 31 15)

? Ali Cabbarın Kırmızı Koridor isimli sergisi 15 Nisana kadar Yapı Kredi Kültür Merkezinde.

? Genç Sanatçılar IV Seramik Sergisi 15 Nisana kadar Galeri 5te. (0212 258 12 45)

? Nazmi Ziya Güranın Işığın Ressamı sergisi 17 Nisana kadar Rezan Has Müzesinde. (0212 533 65 32)

? Ahmet Polatın Kemalin Rüyası isimli fotoğraf sergisi 21 Nisana kadar DEPOda. (0212 292 39 56)

? Opera Afişleri Sergisi 21 Nisana kadar Süreyya Operasında. (216 5425087)

? O Zamanlar Konuşuyorduk isimli sergi 22 Nisana kadar SALT Galata’da. (0212 334 22 00)

? 20 genç ressamın bir kavramını yorumladığı sergi 25 Nisana kadar Art&Design Galleryde.

? No 1 isimli karma sergi 28 Nisana kadar Nesrin Esirtgen Collectionda.

? Luk Berghenin Ütopya Koleksiyonu adlı sergisi 28 Nisana kadar Mimarlık Araştırmaları Stüdyosu MARSta. (0212 2454850)

? Youssef Nabilin Hiç Gitmedin adlı sergisi 28 Nisana kadar GALERİSTte. (02122324902)

? Kesintisiz Avangard isimli karma sergi 28 Nisana kadar Kuad Galeride.(0212 227 00 08)

? Hesaplaşma adlı karma sergi 28 Nisana kadar Akbank Sanatta.

? Ali İbrahim Öcalın Patetik Koridor isimli ikinci kişisel sergisi 28 Nisana kadar DAİREde. (0212 252 52 59)

? Murat Akagündüzün Cennet - Cehennem adlı sergisi 28 Nisana kadar Galeri Manâda. (0212 243 66 66)

? Jale Nejdet Erzenin sergisi 29 Nisana kadar Mine Sanat Galerisinde. (0 2 1 2 2 3 2 3 8 1 3)

? La La La İnsan Adımları - Boijmans Van Beuningen Müzesi Koleksiyonundan Bir Seçki isimli sergi 6 Mayısa kadar İstanbul Modernde. (0 212 334 73 53)

? Oyun Alanları: Grafik Tasarımcıların Deneysel Üretimleri Hakkında Bir Sergi isimli sergi 9 Mayısa kadar Siemens Sanatta. (0212 334 11 04)

? Van Gogh Alive isimli sergi 15 Mayısa kadar Karaköy Antrepo 3te.

? Mehmet Aksoyun 50. yıl sergisi 20 Mayısa kadar Tophane-i Amirede.

? Mona Hatoumun Hâlâ Buradasın isimli sergisi 27 Mayısa kadar ARTERde. (0212 243 37 67)

? Musevitoğlu Atölyesi Resim Sergisi 31 Mayısa kadar Tarık Zafer Tunaya Kültür Merkezinde. (0212 259 77 40)

? Dünden Sonra isimli fotoğraf sergisi 3 Hazirana kadar İstanbul Modernde. (0 212 334 73 53)

? Rembrandt ve Çağdaşları sergisi 10 Hazirana kadar Sakıp Sabancı Müzesinde. (0 212 311 40 92)

? Adalar, Mimarlar, Binalar isimli sergi Haziran 2012ye dek Adalar Müzesinde. (0216 382 64 30)

ANKARA

? Ayşe Bilir - resim - 20 Marta dek - Atlas Sanat Galerisinde. (0 312 468 59 04)

? Düriye Kozlu/Gündönümleri - resim - 23 Marta dek - Ziraat Bankası Mithatpaşa Sanat Galerisinde. (0 312 417 84 58)

? Değer Sarıyıldız - resim - 23 Marta dek - Ankara Vakıf Eserleri Müzesinde. (0 312 311 49 25)

? Koleksiyondan/Desen-Karışık Teknik-Özgün Basım - resim - 24 Marta dek - Galeri Polartta. (0 312 439 14 80)

? KarikaTIP- karikatür - 24 Marta dek - Ankara Tabip Odası Sanat Galerisinde. (0 312 418 87 00)

? Ayşe Arkün - resim - 25 Marta dek - Fırça Sanat Galerisinde. (0 312 38 60 08)

? Marek Brzozowski - resim - 26 Marta dek - Doku Sanat Galerisinde. (0 312 439 78 80)

? Daver Darende - resim - 28 Marta dek - Medya Sanat Galerisinde. (0 312 428 39 55)

? Kadir Ablak - resim - 29 Marta dek - Aysel Gözübüyük Sanat Galerisinde. (0 312 241 08 95)

? Manoucher Kouchak Pour/Çeşm-i Hüner - resim - 30 Marta dek - IC Sanat Galerisinde. (0 312 417 82 64)

? Azimet Karaman - seramik ve heykel - 30 Marta dek - Krişna Sanat Galerisinde. (0 312 418 02 55)

? Aynur Ocak - resim - 30 Marta dek - Ankara Sanayi Odası Kültür Merkezinde. (0 312 417 12 00)

? Gülay Birben - resim - 31 Marta dek - Gözde Sanat Galerisinde. (0 312 442 11 31)

? Valerio Adami - resim - 31 Marta dek - Galeri Nevde. (0 312 437 93 90)

? Zahit Büyükişliyen - resim - 31 Marta değin - Helikon Sanat Galerisinde. (0 312 441 78 01)

? Gürbüz Doğan Ekşioğlu - resim - 31 Marta dek - Nurol Sanat Galerisinde. (0 312 468 86 70)

? Ardan Özmenoğlu - baskı resim - 4 Nisana dek - Galeri Siyah Beyazda. (0 312 428 26 41)

? Şule Atasoy Tansel - heykel - 6 Nisana dek - Ziraat Bankası Kuğulu Sanat Galerisinde. (0 312 466 05 40)

İZMİR

? Aphrodisias Sanat Merkezi, 20 Marttan itibaren Ezgi-Can Gökçenin çini seramik ve Hülya Kuloğlunun resim sergilerini ağırlayacak. Her iki sergi de 31 Marta dek izlenimde.

? Gencay Kasapçı resim ve heykel sergisi, Selçuk Yaşar Sanat Galerisinde izlenimde.

? Faden Suzan Kudsioğlunun resim ve seramik sergileri, 21 Marta dek Ege Üniversitesi 50. Yıl Köşkü Sanat Galerisinde.

? Tahir Ünün Naylon Barınaklar konulu fotoğraf sergisi 27 Nisana dek Çizgelikedi Görsel Kültür Merkezinde izlenimde.

? Urla Nüans Sanat Galerisi 24 Marta dek Hasan Gürsoy, Metin Cansız, Suna Bilek ve Uğur Belgerin, deniz temalı resim, heykel ve fotoğraflarına ev sahipliği yapacak.

ADANA

? Adana-Osmaniye Tabip Odasının düzenlediği 40 Hekim 40 Fotoğraf adlı geleneksel sergi, kadın doktorlardan oluşan Ritim Atölyesi Perküsyon Grubunun müzik dinletisi eşliğinde açıldı. Sergi hafta boyu Ortopedia Hastanesi Sergi Salonunda izlenime açık tutulacak.

(0322 458 00 08)

? Yusuf Oktarın, Anadolu Ezgileri adlı resim sergisi hafta boyu büyükşehir belediyesi tiyatro fuayesinde izlenebilecek.

(0322 458 93 47)

Federico Severino’nun heykel sergisi

15 Nisan’a kadar Galeri Selvin’de.


Gösteri Söyleşi

? Fulya Konser Salonunda salı günü saat 20.00de Seyahatname 2 adlı dans gösterisi sahnelenecek. (0212 252 11 11)

? Live Haymatlosta cumartesi günü saat 21.30da Flamenco Reina adlı dans gösterisi sahnelenecek. (0212 243 55 35)

? Haliç Kongre Merkezinde cumartesi ve pazar günleri Anadolu Ateşi Çocuk Grubu Kıvılcımın dans gösterisi sahnelenecek. (0212 311 11 11)

? PhotoWorld Fotoğraf Merkezinde yarın Herkes Uyurken - Gecenin Öteki Yüzü adlı film gösterimi gerçekleştirilecek. (0216 418 19 76)

? İstanbul Modern Sinemada salı günü saat 16.00da Bir Tür Mutlu Yaşam Rehberi: Amelia adlı film gösterimi gerçekleştirilecek. (0212 334 73 00)

? Fransız Kültür Merkezinde perşembe günü La Forteresse” (“Kale) adlı film gösterimi gerçekleştirilecek. (0212 393 81 11)

? Goethe-Institut İstanbulda perşembe günü saat 19.00da Uyku Hastalığı adlı film gösterimi gerçekleştirilecek. (0212 249 20 09)


Müzik

? Kadıköy Süreyya Operası Sahnesinde OpusAmadeus Oda Müziği Festivali kapsamında çarşamba günü saat 20.00de Corelli Consort konseri izlenebilir. (0 216 346 15 31)

? Tamiranede cumartesi günü saat 22.30da Malia konseri izlenebilir.(0 212 311 73 09)

? Cemal Reşit Rey Konser Salonunda bugün saat 20.00de Çoksesli Türküler, yarın saat 20.00de Valy Boghean & Friends, çarşamba günü saat 20.00de Kremerata Baltica & Gidon Kremer, perşembe günü saat 20.00de Derya Türkan, Enver Izmaylov featuring Jarrod Cagwin, Eric van der Westen, cuma günü saat 20.00de Zamanda Yolculuk - Nesrin Körükçü, Çetin Körükçü, cumartesi günü saat 20.00de CRR İstanbul Senfoni Orkestrası: Özyurt Kantatı konseri izlenebilir. (0 212 231 54 97)

? Babylonda yarın saat 21.30da Lokal Anestezi Special Guest: Ceza, çarşamba günü saat 21.30da Asmalı Showcase #2 // Kök, She Past Away, Softa, perşembe günü saat 21.30da BaBa ZuLa, cuma günü saat 22.00de Oldies But Goldies: İki Mekânlı Parti, cumartesi günü saat 22.30da Burn Dubstep Series: Hatcha featuring MC Crazy D konseri izlenebilir. (0 212 292 73 68)

? Nardis Jazz Clubda bugün saat 21.30da Hey Rim Jeon Trio, yarın saat 21.30da Onur Ataman Ensemble, çarşamba günü saat 21.30da Sanem Kalfa & George Dumitriu Duo, perşembe günü saat 21.30da Nezih Yeşilnil Quintet, cuma günü saat 22.30da Ece Göksu Quartet ve cumartesi günü saat 22.30da Elif Çağlar Muslu Quartet konseri izlenebilir. (0 212 244 63 27)

? The Seedde pazar günü saat 20.00de Mor Karbasi konseri izlenebilir. (0 212 323 60 50)

? Beyoğlu Hayal Kahvesinde bugün saat 22.30da Jazz Open Mic, yarın saat 22.30da Ete Kurttekin, çarşamba günü saat 22.30da Timuçin Esen, perşembe günü saat 22.30da Ceylan Ertem - Sezen Aksu Tribute, cuma günü saat 22.30da Aylin Aslım konseri izlenebilir. (0 212 244 25 58)

? İş Sanat Kültür Merkezinde yarın saat 20.00de I Musici, cuma günü saat 20.00de Aşkın Nur Yengi konseri izlenebilir. (0 212 316 10 83)

? Enka Oditoryumda yarın saat 20.30da Cana Gürmen & Burçin Büke konseri izlenebilir. (0 212 276 22 14)

? Caddebostan Kültür Merkezinde çarşamba günü saat 21.30da Ayhan Sicimoğlu&Latin All Stars konseri izlenebilir. (0 216 386 29 49)

? Borusan Müzik Evinde çarşamba günü saat 20.00de Music Creativity Limited, perşembe günü saat 20.00de Çellistanbul & Burcu Karadağ, cuma günü saat 21.30da Büyükberber + Hassfurther + Reisinger konseri izlenebilir. (0 212 336 32 80)

? Fulya Sanatta cuma günü saat 20.00de İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası, pazar günü saat 20.00de OpusAmadeus Oda Müziği Festivali kapsamında Viyana Klasikleri Partisinden Romantik Bir Şenliğe konseri izlenebilir. (0 212 215 60 29)

? Jolly Joker Balansta çarşamba günü saat 21.00de Joy FM Sunar: Black - Colin Vearncombe, perşembe günü saat 21.00de Halil Sezai, cuma günü saat 22.00de Levent Yüksel, cumartesi günü saat 22.00de Yaşar konseri izlenebilir. (0 212 249 07 49)

? Salonda çarşamba günü saat 21.30da maNga, cuma günü saat 22.30da Tiger Lillies, cumartesi günü saat 22.30da Matt Bianco konseri izlenebilir. (0 212 334 07 52)

? Ghettoda çarşamba günü saat 21.30da Alp Ersönmez Cereyanlı feat. İmer Demirer, perşembe günü saat 21.30da Kafabindünya, cuma günü saat 22.30da Göksel, cumartesi günü saat 22.30da Ayhan Sicimoğlu & Friends Friends: Musica de Puerto Rico konseri izlenebilir. (0 212 251 75 01)

? Notre Dame de Sion Fransız Lisesi Gösteri Salonunda çarşamba günü saat 19.30da Çello-piyano ikili konseri izlenebilir. (0 212 219 16 97)

? BÜ Albert Long Hallda çarşamba günü saat 19.30da “‘Dalgaların Tılsımında - fagotçu Frank Forst, flütçü Wally Hase ve piyanist Yukiko Sano konseri izlenebilir. (0 212 359 58 00)

? Bronxta perşembe günü saat 21.00de Richie Kotzen, cuma günü saat 22.00de Malt, cumartesi günü saat 21.00de Duman konseri izlenebilir. (0 212 293 53 98)

? St. Antuan Kilisesinde Bach Before & After kapsamında cuma ve cumartesi günü saat 20.30’da Kudsi Erguner, Eric - Maria Couturier konseri izlenebilir. (www.bachbeforeandafter.com)

ANKARA

? Cumhuriyet Kültür Merkezinde, Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı öğretim üyeleri ve öğrencilerinin sunacağı, Tuğçe Uyar (viyola) ve Gulmira Tokobaveyanın (piyano) solist olarak yer alacağı konser 31 Martta saat 10.30da.

(0 312 442 30 50)


Aylin Aslım konseri cuma günü ‘Beyoğlu Hayal Kahvesi’nde

(Cumhuriyet)

Hits: 2576