Halkı vurdular mağdur oldular!

~ 19.10.2015, Yeni Yaklaşımlar ~

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara Katliamı sonrası istifa etmeyen bakanları savundu. “Dünya çapındaki eserlerimiz ve Türkiye’nin büyüme iradesi terör eliyle durdurulmak isteniyor” diyen “Her olayda bakan istifası istemek nedir? Maraş’ta Sivas’ta bakan mı istifa etti?” dedi

Kuzey Kıbrıs Su Temini Projesi’nin Mersin Anamur ilçesinde düzenlenen açılış törenine Başbakan Ahmet Davutoğlu’yla birlikte katılan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Ankara Katliamı’nın gerçekleşmesinde ‘güvenlik zafiteti’ yoktur diyen İçişleri Bakanı Selami Altınok ve Adalet Bakanı Kenan İpek’in istifalarının istenmesine değindi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıdaroğlu’nun ve HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın bakanların istifa etmelerini istemelerini eleştirdi.

BAKANIN İSTİFASINI UNUTTU!
“Dünya çapındaki eserlerimiz ve Türkiye’nin büyüme iradesi terör eliyle durdurulmak isteniyor” diyen Erdoğan, çok sayıda yurttaşın yaşamını yitirdiği Maraş, Sivas Katliamlarını hatırlatarak, “Şu bakan bu bakan istifa etsin diyorlar. Peki, bu ülkede Sivas olayları olduğunda iktidarda kimler vardı? Kahramanmaraş olaylarında iktidarda kim vardı? Neden o zaman bu istifaları yapmadınız ve yaptırmadınız? Her olayda bakan istifası istemek nedir? Devlete iftira atan siyasetçiler Türkiye’nin terörle mücadelesindeki en büyük handikaptır. Karşılarına tek yürek, tek gövde olarak çıksak, medya olarak, siyasi partiler olarak bir arada olsak o örgütler değil bomba, mantar tabancası bile patlamazlar” diyerek bakanları savundu.
Dönemin İçişleri Bakanı İrfan Özaydınlı, Maraş Katliamı’nın ardından istifa etmişti.

“NE KAÇAK SARAY'I?"
“Güvenlik güçlerimiz terör örgütlerine tarihin en büyük darbelerini vuruyor” diyen Erdoğan, “Bizi üzen siyasi partilerimizin onlardan beklediğimiz birliği gösteremiyor olmasıdır. Saldırı sonrası bile partilerimiz birliği ortaya koyamadılar” dedi.
Kaçak Saray’a gitmeyeceklerini açıklayan muhalefet liderlerine seslenen Erdoğan, “Kaçak saray kadar başınıza taş düşsün. Ne kaçak sarayı? Önce ne diyorlardı ‘Biz oraya gitmeyiz’. Daha sonra ne demeye başladılar, ‘Çağrılırsak gideriz’. Eninde sonunda bunu yapacaksınız, kuzu kuzu geleceksiniz. Başka çareniz yok. Gelin bu zor günlerde ülkemize sahip çıkalım, terörün karşısına hep birlikte dikilelim” ifadelerinde bulundu.

‘BÜYÜDÜK, İLERLEDİK'
Törende konuşan Başbakan Davutoğlu ise, “Büyüdük, ilerledik, güçlendik. Milli piyade tüfeği, milli savaş gemisi, milli aşı, milli helikopter, milli tank, milli eğitim uçuşu. 7 Haziran’dan sonra bir yönetim boşluğu olduğunu zanneden PKK, DHKP-C, DEAŞ hepsi birden saldırdılar. Kim hangi adi planı yaparsa yapsın Türkiye, terörün ve teröristlerin emellerine asla geçit vermeyecektir” dedi.


***

Kıbrıs’ta ‘Katil AKP’ protestosu

Törenin ardından Kuzey Kıbrıs’a geçen Erdoğan ve Davutoğlu, “Katil AKP”, “Katil hırsız Erdoğan” sloganlarıyla protesto edildi. Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçiliği’ne yürüyen eylemciler “Getirdiğin su götürdüğün canları temizleyemez” yazılı bir pankart açtı. Eylemciler “Kendi ülkelerindeki seçim çalışmaları kapsamında şov yapmak için adamızda bulunuyorlar. Suruç’ta, Ankara’da demokratik hakkını kullanıp kendisini ifade eden 100’ün üzerinde insanı bombalarla öldürülmesinden sorumlu bu yabancılar” dedi.

 

 

http://www.birgun.net/haber-detay/halki-vurdular-magdur-oldular-92676.html

Hits: 859