ÖNCE İLKE GRUBU GENEL KURULU YAPILDI

~ 12.10.2015, Yeni Yaklaşımlar ~

İstanbul Barosu’nu 2002 yılından beri yöneten Önce İlke Çağdaş Avukatlar Grubu, 7 Ekim Çarşamba günü, Baro Kültür Merkezi’nde Olağan Genel Kurulu’nu gerçekleştirdi.

100 civarında grup üyesi Avukat’ın katılımıyla gerçekleşen ve Baro Başkanı’nın akademik çalışmaları dolayısıyla katılamadığı Genel Kurul’da, Başkan Yardımcısı Av. Mehmet Durakoğlu bilgilendirme konuşması yaptı. Durakoğlu, Baro Binası’nın ihalesinin yapıldığını ve 10-15 gün içerisinde inşaata başlanacağını açıkladı.

Genel Kurul’da bir konuşma yapan TBB Başkan Yardımcısı Av. Başar Yaltı ise yaklaşan Baro ve TBB seçimlerine dikkat çekerek, “İstanbul Barosu eğer TBB başkanlığı konusunda bir iddia taşıyorsa bunun için şimdiden çalışmaya başlamalıdır.” dedi. Yaltı ayrıca Ankara’da TOB ve bazı sivil toplum kuruluşları tarafından gerçekleştirilen mitinge katılma konusunda da TBB Yönetim Kurulu Kararı’na muhalefet şerhi koyduğunu açıkladı. Bir soru üzerine Yaltı, Stajyer avukatlar hakkında başlatılan icra takibinin bir avukatlık bürosuna verildiğine ilişkin herhangi bir bilgisi olmadığını ve konuyu araştıracağını ifade etti.

Konuşmalardan sonra yapılan seçimle ÖİÇAG 11 kişilik yeni yürütme kurulunu seçti. Yürütme kurulu ilk toplantısında görev paylaşımını yapacak.

6 kadın avukatın yer aldığı 11 kişilik yeni yürütme kurulu şu isimlerden oluştu:

Av. Handan Ersoy, Av. Ömür Dedeoğlu, Av. Hıdır Delipınar, Av. Deniz Demir, Av. Çiğdem Korkmaz, Av. Gülderen Zerrin Kavakyıldırım, Av. Alev Seher Tuna, Av. Abdurrahman Bayramoğlu, Av. İnci Göktepe, Av. Ufuk Dinç ve Av. Ece Ildır

 

Yeni Yaklaşımlar

 

Bu haber aktif bağlantı şeklinde kaynak gösterilmeden yayımlanamaz.

 

 

Hits: 1000