14 EKİM ÇARŞAMBA GÜNÜ DURUŞMALARA GİRMİYORUZ!

~ 11.10.2015, Yeni Yaklaşımlar ~

14 EKİM ÇARŞAMBA GÜNÜ DURUŞMALARA GİRMİYORUZ!

Bilindiği üzere 10 Ekim Cumartesi günü Ankara'da alçakça bir saldırı ve katliamgerçekleşmiş ve çok sayıda yurttaşımız yaşamını yitirmiş ve yaralanmıştır. Ölenlerin arasında meslektaşlarımızın da bulunması acımızı, üzüntümüzü, öfkemizi daha da artırmaktadır. Yaşamını yitiren yurttaşlarımıza rahmet, yaralılara şifa, yakınlarına ve tüm ulusumuza baş sağılığı dileriz. Hiç bir şey bu alçakça saldırıyı, katliamı mazur gösteremez.

Bu alçakça saldırıyı en güçlü bir şekilde kınamak ve lanetlemek, tarihe not düşmek adına 14 Ekim Çarşamba günü, tutuklu iş ve benzeri acil durumlar dışındameslektaşlarımızı duruşlara girmemeye, zorunlu olarak girilmesi durumunda da yakalarında siyah kurdele bulundurmaya çağırıyoruz.

Meslektaşlarımız aşağıdaki mesleki mazeret dilekçesini kullanabilirler.

Tüm Ulusumuzun başı sağ olsun.

İSTANBUL BAROSU BAŞKANLIĞI


Dilekçe Örneği,

.........MAHKEMESİNE/HAKİMLİĞİNE

 

Konu: İnsani, vicdani ve mesleki mazeretimin sunulmasıdır.

 

Bilindiği üzere 10 Ekim Cumartesi günü Cumhuriyet tarihinin en büyük ve en alçakça terör saldırılarından biri gerçekleşmiş, bu katliamda aralarında avukat meslektaşlarımızın da bulunduğu çok sayıda yurttaşımız yaşamını yitirmiş ve yaralanmıştır.

Bu menfur saldırıyı insani, vicdani ve hukuki olarak lanetlemek ve kınamak; yaşamını yitirenlerin anısına saygımızı ve üzüntümüzü göstermek adına, İstanbul Barosu Başkanlığı'nın çağrısı üzerine duruşmaya katılamıyorum.

İnsani, vicdani ve mesleki mazeretimin kabulünü dilerim.
Av.......

Hits: 1190