Şu ana kadar 30 askerimiz şehit çok sayıda yaralı var...

~ 07.09.2015, Yeni Yaklaşımlar ~

Hakkari'nin Çukurca ilçesi Dağlıca kesiminde PKK'lı teröristlerce gerçekleştirilen saldırı ve sonrasında çıkan çatışmada şu ana kadar 30 şehit ve çok sayıda yaralı askerimiz var.

Olay, bugün akşam saatlerine doğru Yüksekova'nın Dağlıca bölgesinde meydana geldi. Zırhlı iki askeri aracın geçişi sırasında yola döşenen mayın, PKK'lı teröristler tarafından uzaktan kumandayla patlatıldı. Meydana gelen patlamada 11 askerimiz şehit oldu.

Ardından bölgede hava destekli başlatılan operasyon sırasında destek amacıylabölgeye giden askerlerimiz yine pusuya düşürüldü ve 19  asker daha şehit oldu.

TABUR KOMUTANI DA ŞEHİT OLDU

Bölgeden alınan bilgilere göre mayınların patlatıldığı sırada zırhlı araçlardan biri patlamanın etkisi ile uçuruma yuvarlandı. Araçta,  içindeki Tabur Komutanı Kurmay Yarbay İlker Çelikcan ile birlikte 11 kişiden kurtulan olmadı.

Gömülü resim için kalıcı bağlantı

Mehmetçik TV'nin bölgeden aldığı bilgilere göre çatışmalar nedeniyle yaralılara ulaşılamıyor. Şehit ve yaralı askerlerin taşınmasında güçlükler yaşanıyor.

Çatışmalar halen karakol çevresinde sürüyor.   Operasyona özel birliklerin de katıldığı belirtildi. Anlaşılamayan bir nedenden dolayı telsiz görüşmelerinde kesilmeler yaşanıyor. Taburun pusuya düşen askerler ve tümenle olan telsiz görüşmeleri yapılamıyor. Hakkari'de Şuan şiddetli fırtına ve yağış hakim. F-16 F-14 jetleri bombardıman atışı ile sürekli uçuş halinde...

DAĞLICA KÖYÜ MEHMETÇİĞE KARŞI AYAKLANDI

PKK'nın dağlıca Taburuna bağlı askerlere düzenlediği art arda iki pusudan sonra çıkab çatışmada köyde bir çocuğa mermi isabet ettiği haberi üzerine PKK tarafından yönlendirilen köylülerin Dağlıca karakoluna yürüdüğü ve askerlere saldırdığı da gelen bilgiler arasında..

HER YERDE SALDIRI VAR

- Yüksekova Yeşiltaş'ta meydana gelen patlamada en az 5 askerin yaşamını yitirdiği iddia ediliyor

- PKK'nın Şırnak'ta da büyük saldırılar başlattığı yönünde haber geldi..

- DBP Parti Meclisi üyesi Mahsum Tunç (29),Bağlar Körhat'ta polisle çatışırken vuruldu ve 4 PKK'li ile birlikte gözaltına alındı.

-Mersin/Erdemli'den üzücü haberler geliyor. D400 yolu kapatılmış. Bir grubun doğu ve güneydoğu plakalı araçlara saldırdığı söyleniyor.

 

 

MehmetçikTV-ÖZEL

AYRINTILAR GELECEK....

 

Hits: 1458