Erdoğan yine tehdit etti, faturayı millete kesti

~ 31.08.2015, Yeni Yaklaşımlar ~

Genel seçimler öncesinde '400 milletvekili verin bu iş huzur içinde çözülsün' diyerek seçmeni tehdit eden Cumhurbaşkanı Erdoğan 30 Ağustos'ta da aynı yöntemi kullandı. Cumhurbaşkanı, çıkan çatışmaların sorumluluğunu da millete yükledi.

'Tarafsız' Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 2015 Genel Seçimleri öncesinde Gaziantep'te yaptığı konuşmada '400 milletvekili verin bu iş huzur içinde çözülsün' sözleri seçim sonrasında yaşanan çatışmalar ve ardı ardına gelen şehitlerle gündeme oturmuş, Erdoğan'ın bu ifadeleri sert bir şekilde eleştirilmişti.

7 Haziran seçimlerinde AKP'nin iktidardan düşmesiyle çözüm süreci rafa kalktı. Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu'da yaşanan olaylarda hergün şehit haberleri gelmeye başladı. Her türlü barış çağrısına rağmen çatışmalar devam etti. Birçok ocağa ateş düştü.

Cumhurbaşkanı aynı tavrı 30 Ağustos Zafer Bayramı'nda da tekrarladı. Erdoğan 1 Kasım'da yapılacak seçimler için yine tehdit gibi bir uyarıda bulundu ve AKP'nin iktidardan düşmesiyle başlayan çatışmaların sorumluluğunu da millete yükledi.

Erdoğan, "7 Haziran sonrası siyaset şirazesinden çıktı. 1 Kasım'da umarım milletimiz yaşadıklarımızı bize yaşatmayacak bir karar verir ve bu kararla da Türkiye 2016 yılına girmiş olur" dedi.

 

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/siyaset/356489/Erdogan_yine_tehdit_etti__faturayi_millete_kesti.html

Hits: 823