TABAN HAREKETİ 'NDEN DUYURU:

~ 14.06.2015, Yeni Yaklaşımlar ~

TABAN HAREKETİ 'NDEN DUYURU:

SİYASET YAPIYORSUN SUÇLAMASIYLA SİYASET YAPMANIN DAYANILMAZ HAFİFLİĞİ....

Ankara Barosu Yönetimi resmi web sayfasında 10.06.2015 tarihinde "Basına ve Kamuoyuna" başlığı ile bir duyuru yayınlamıştır. Duyuruda TBB Başkanı Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu siyaset yapmakla suçlanmış, müstehzi ifadelerle istifa çağrısında bulunulmuştur.

Bizce ve sağduyu sahibi herkesce duyurunun amacı bilinmektedir. Ülkenin siyasal ortamının gerçeklerinden ve gidişatından bihaber, can siperane şekilde belli odakları savunmaya çalışmaları kendilerini yönetime getiren odaklardan biri olan siyasal desteğe ödenmeye çalışılan bir diyettir. Aslında bu durum çok bilinen yumurta mı tavuktan çıktı, tavuk mu yumurtadan çıktı paradoksunun tipik örneğidir.

Sormak isteriz, bugüne değin tarafsız olması gereken Cumhurbaşkanının meydan meydan dolaşıp eski partisine oy istemesini hiç bir şekilde tartışmaya açmayan hatta kamuoyunun dikkatine dahi sunmayan baro yönetiminin bir koalisyon ihtimali karşısında üyesi olduğu partiye güven tazelenmesi ve toplanacak kurultayca belirlenecek kırmızı çizgilerin dikkate alınması gerektiğini söyleyen ve bunu üstelik kişisel sayfasında ilan eden TBB Başkanına olağanüstü bir refleksle suret-i haktan görünerek tepki göstermeleri içinde bulundukları zorunluluğun en bariz ifadesi değil de nedir?

İstikballerini Metin Feyzioğlu karşıtlığı üzerine inşaa eden mevcut yönetimden beklenen ürkek,korkak, siyaset yapmaya çalışmak değil, seçim döneminde mesleki sorunlara vaat ettikleri çözümleri getirmek, Ülkemizde artarak çoğalan yargısal sorunlara, hukuk tanımamazlığa, yok edilmeye çalışılan Laik, Sosyal Hukuk devletini korumaya yönelik dik duruştur. Maalesef biz bu iradeyi bugüne kadar hiç göremedik.

Öte yandan, hidayete erdiğini sanıp istikbal beklentilerini Metin Feyzioğlu karşıtlığında arayan yönetimdeki bir kısım zevatın daha bir dönem önce onun etrafındaki ilk halkayı oluşturduğunu tarihe not düşmek isteriz.

Seçildikleri günden bugüne kadar yapamadıkları ve yanlış yaptıkları işlerin yanına bu duyurunun da not edildiğini ilk Genel Kurul'da önlerine koyacağımızı bildirir, Baro yönetimine asli işlerine dönmeyi, TBB Mali Genel kurulunda yalnızlığa ittikleri ve itibar kaybettirdikleri Baromuza eski itibarına döndürme yönünde çalışmaları gerektiğini hatırlatmayı bir borç biliriz.
Saygılarımızla.
DSA Taban Hareketi

Hits: 932