Adalet Ağaoğlu: Oyum HDP'ye

~ 27.05.2015, Yeni Yaklaşımlar ~

Edebiyatçı Adalet Ağaoğlu, genel seçimlerde oyunu HDP'ye vereceğini söyledi.

Türkiye’nin önde gelen edebiyatçılarından Adalet Ağaoğlu, 7 Haziran Genel Seçimleri'yle ilgili T24'e açıklamalarda bulundu. Açıklamalarına "Böyle bir açıklamaya başvurmak benim için bir mecburiyet halini almıştır. HDP'nin parlamentoda söz sahibi olabilmesi, sanırım çoğumuzun memlekette barış ve demokrasi özlemine açık bir cevap kapısını aralayacaktır" ifadeleriyle başlayan Adalet Ağaoğlu, sözlerine şöyle devam etti;

BEN OYUMU HDP'YE VERECEĞİM

"Ben oyumu HDP’ye vereceğim. Bütün dostlarımın, tanışlarımın bana da sordukları bu soruya toptan cevabım budur."

İŞTE ADALET AĞAOĞLU'NUN AÇIKLAMASININ TAMAMI

"Yıllar önce yeni seçim aktivitelerine girişildiği sıralarda basın tarafından sık sık aranır, o seçimler hakkındaki düşüncelerim sorulurdu. Gitgide basının seçimler hususundaki bana yaklaşımı azaldı. Bu son seçimler üstüne de tek soruyla karşılaşmadım. Oysa, aksi gibi, son seçimler üstüne düşüncelerimi kamuya açıklayabilmek için yanıp tutuşmaktayım. Öyle ki, böyle bir açıklamaya başvurmak benim için bir mecburiyet halini almıştır:

"HDP'NİN MECLİS'TE ROL ALMASI ÇOK ÖNEMLİ"

HDP’nin Sn. Selahattin Demirtaş başkanlığında seçimlere katılması ve sınırı aşarak Parlamento’da söz sahibi olabilmesi, sanırım çoğumuzun memlekette barış ve demokrasi özlemine açık bir cevap kapısını aralayacaktır. HDP’nin Meclis'te rol sahibi olması çok önemli. Sahici bir muhalefet sesi, iktidar yönetiminin neredeyse “ucube” halini almış girişimlerine karşı bir devrim değil, fakat kökten bir değişim yaratma umudu demektir. Bu seçimler böyle bir sınırı aşıp aşamamanın aynası olacak. Ben oyumu HDP’ye vereceğim. Bütün dostlarımın, tanışlarımın bana da sordukları bu soruya toptan cevabım budur."

http://www.ensonhaber.com/adalet-agaoglu-oyum-hdpye-2015-05-26.html

 

Hits: 985