"Avukatım" dedi 92 bin TL dolandırdı

~ 27.03.2015, Yeni Yaklaşımlar ~

Geçtiğimiz yıl Başiskele ’de avukat olduğunu iddia ederek Necmettin Mutlu’yu dolandırdığı iddia edilen İsmet Başaran’ın davası görülmeye devam edildi.

Başiskele’de geçtiğimiz yıl avukat olduğunu iddia ederek arkadaşı Necmettin Mutlu’yu 92 bin TL dolandırdığı iddia edilen İsmet Başaran’ın davası 5’nci Asliye Ceza Mahkemesinde görülmeye devam edildi. 

92 BİN TL İSTEDİ
Geçtiğimiz yıl belediye ile olan alım satım işlerinde kendisine yardımcı olacak bir avukat arayan Necmettin Mutlu ilkokul arkadaşı sanık İsmet Başaran’ın eşi Zeliha Başaran ile karşılaşarak bu konudan bahsetti. Zeliha Başaran’ın eşinin İstanbul Barosunda avukat olduğunu söyleyerek ona yardımcı olacağını söylemesi üzerine İsmet Başaran, Necmettin Mutlu’ya iddialara göre sahte avukatlık yaptı. Müşteki Necmettin Mutlu’ya Kocaeli Barosu avukatlarından Örfi Köksal ile birlikte çalıştıklarını kendisinin ortağı olduğunu söyleyen İsmet Başaran Mutlu’dan 92 bin TL istedi. 

16 HAZİRAN’A ERTELENDİ
Arsa işlerini halletmesi için Necmettin Mutlu, İsmet Başaran’a iddialara göre istediği parayı verdi. Bir süre sonra dolandırıldığını anlayan Necmettin Mutlu, İsmet Başaran ve Zeliha Başaran hakkında suç duyurusunda bulundu. 5’nci Asliye Ceza Mahkemesinde görülen duruşma 16 Haziran tarihine ertelendi.
 

http://www.ozgurkocaeli.com.tr/gundem/avukatim-dedi-92-bin-tl-dolandirdi-h263346.html

Hits: 1332