Avukat tutmayan işadamının mal varlığı damga vurdu

~ 26.03.2015, Yeni Yaklaşımlar ~

TCDD yöneticilerine ‘’Rüşvet verme’’ iddiasına ilişkin davanın ilk duruşmasına sanıklardan iş adamı Hikmet Kızılca’nın mal varlığı dudak uçuklattı.

‘’Ben biraz cimriyim’’ diyerek avukat tutmayan Kızılca, yat ve çok sayıda ev-arsasının yanı sıra, 30 tane de yarış atı olduğunu açıklandı.

YATAK ODASI ŞAKA

Ankara 8. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşma sanık TCDD Limanlar Daire Başkan Yardımcısı Şükrü Çelikyürek, Nursoy İnşaat yetkilisi Hikmet Kızılca’dan, yeni evi için “rüşvet” olarak yatak odası takımı istemesinin şaka olduğunu belirterek ‘’ O benim çocukluk arkadaşım. Tatvan’da yeni ev aldığım ev için hediyesi olarak ne alayım diye bana takıldı. Ben de delikanlıysan yatak odası takımı al dedim’’ açıklaması yaptı.

İş adamı Kızılca ise aylık gelirinin 150 bin TL olduğunu belirterek ‘’İddianamede benim ekonomik durumumun yatak odası almaya yeterli olmadığı yazılı ise de mal varlığım bunun aksini kanıtlar. Benim sadece Ankara’da 4 tane Özsüt pastanem var. Ben bir yatak odası takımı almayacak kadar fakir miyim?” dedi.

Mahkeme başkanı Bahattin Özbaş ise Kızılca’ya savcılık aşamasında neden Avukat tutmadığını sordu. Kızılca da “Bende biraz cimrilik var efendim” yanıtını verdi. Kızılca, mahkemedeki mal varlığını ise şöyle açıkladı:

Aylık gelir 150 bin TL.

1 milyon 200 bin değerinde ev.

500 bin TL değerinde ev.

500 bin TL değerinde dükkan.

1 milyon TL değerinde arsa.

1 milyon TL değerinde ev.

15 milyon TL değerinde 30 tane yarış atı.

900 bin Euro değerinde yat.

Sapanca’da 500 bin TL değerinde arsa.

Tatvan’de 1 milyon TL değerinde 3 dükkan,

500 bin TL değerinde 2 daire,

10 milyon değerinde 350 bin dönümlük arsa,

350 bin TL değerinde araba.

Asuman ARANCA / Sözcü

Hits: 942