YÜRÜYÜŞ...

~ 02.02.2012, Av. Abdurrahman BAYRAMOĞLU ~
Yaşadığımız yarıkürede Eylülle başlayan sonbahar, doğanın yeniden yaratma sürecinin başlangıcıdır da bir bakıma. Rüzgar sararan yaprakları döker, yağmur toprağa sunar topraktan aldığını yeniden. Taze bir umut olur yeniden, sararmış Eylül yaprakları ilkyazda. Bizi hüzünlendiren bu, umudun toprağa gömülme anı, aslında umudu sonsuza dek yaşatacak bir ritüel değimlidir?
2008 Eylülünde toprağa ektiğimiz Yeni Yaklaşımlar, aradan geçen sürede, taze bir umut olarak, her gün sizlerle birlikteliğini sürdürdü. Ülkede yaşanan sancılı sürece tanıklık eden Yeni Yaklaşımlar, yarından (3 Şubat 2012) başlayarak, yeni bir sürece adım atmaya hazırlanmaktadır.
İlk günden beri, yol arkadaşlığından onur duyduğum değerli meslektaşım, dostum Av. Başar Yaltı’nın Yeni Yaklaşımlar’ın yarından sonrasına dair yazısı, aynı zamanda yeni bir yapılanmaya gerek olduğunu da ortaya koymaktadır.
Yeni Yaklaşımlar Platformu olarak, önümüzdeki süreçte, özellikle internet sitesi üzerinden sürdürdüğümüz yayım faaliyetimizi, yeni bir yöntem ve içerikle sürdürme kararı almış bulunuyoruz.
Yeni Yaklaşımlar Platformu Yürütme Kurulu’nun bu konudaki kararlarını, geçtiğimiz günlerde sizlerle paylaşmıştık.
Bu bağlamda;
İnternet sitemizin yeni görüntüsüyle yayıma başlaması için çalışmaların tamamlanmak üzere olduğunu,
Yeni yapılanma doğrultusunda, görev dağılımına dair gerekli değişikliklerin bu sürece başat olarak tamamlanacağını,
Bundan böyle, daha dolu ve özgün bir içerikle yayım yapacağımızı,
Yeni dönemde, sizlerden daha etkin bir katılım beklediğimizi belirtmeliyim.
***
İnsanlığın uzun yürüyüşünde bazı anlarda, karanlığın egemen olmaması için ateşi canlı tutmak, kendini ateşe atmak gerekse de özgürlük, eşitlik ve kardeşlik ateşi hiç sönmeyecek.
Tohum toprakta bekliyor, yeni umutlar doğacak ilkyazda.
Göreceğiz…
“Motorları maviliklere süreceğiz…”
Av. Abdurrahman BAYRAMOĞLU | Tüm Yazıları
Hits: 2400