Patlamada hurdaya dönen otobüsün şoförü, yaşadıklarını anlattı

~ 14.03.2016, Yeni Yaklaşımlar ~
Ankara Kızılay'daki bombalı saldırıda hurdaya dönen yolcu otobüsünün şoförü Necati Yılmaz, yaralanmasına rağmen önünde bulunan halk otobüsündeki vatandaşların çıkarılmasına yardım etti.
Pazartesi, 14 Mart 2016 15:06
?

Ankara Kızılay'daki saldırıda yaralanan ve tedavi altında olan otobüs şoförü Necati Yılmaz, olay anını anlattı.

Kullandığı Esertepe-Kızılay-Bakanlıklar seferini yapan 284 numaralı otobüste 10'un üzerinde yolcu bulunduğunu anlatan Yılmaz, "Saat 18.40'ta Zafer Çarşısı karşısındaki duraktan yolcu aldım. Kızılay'daki trafik lambası yeşil yanıyordu. Sönmesine 50 saniye vardı. Ben orta şeritten seyrediyordum. Yaklaşık 30 kilometre süratim vardı. Sol şerit boştu. Sağ şeritte bir taksi ile halk otobüsü vardı. Işıkları geçtikten 50 metre sonra kendimizi bir alev topunun içerisinde bulduk" dedi.

Büyük bir patlama meydana geldiğini söyleyen Yılmaz, "Otobüs sol şeride doğru savruldu. Patlama sağ tarafta orta kapıya yakın yerde, otobüs hareket halindeyken meydana geldi. Patlamanın etkisiyle otobüsün havaya fırladığını hissettim" ifadelerini kullandı. Otobüsün parçalanan camından dışarı fırladığını anlatan Yılmaz, bir süre yerde yattıktan sonra kalkarak önünde bulunan halk otobüsüne yöneldiğini aktardı.

Halk otobüsünde bulunanların dışarı çıkmaya çalıştığını dile getiren Yılmaz, "Dışarı ilk çıktığımda bilincim yerindeydi. Bir yandan kanamam devam ederken bir yandan da dolaşıyordum. Can havliyle dışarı çıkmak isteyen vatandaşlara yardımcı olmak istedim. Otobüse yöneldim. Birkaç insanın çıkarılmasına yardımcı oldum" sözleriyle o anı anlattı.

 

SOLHABER

Hits: 918