Eski ceza hukuku avukatı intihar etti

~ 22.02.2016, Yeni Yaklaşımlar ~

Kanser olduğunu öğrenen avukat intihar etti.

İstanbul Taksim'de eski ceza hukuku avukatı mide kanserine yakalandığını öğrenince, kendisini iple asarak intihar etti.

Olay, geçtiğimiz perşembe günü saat 14.00 sıralarında Beyoğlu Taksim Asmalı Mescit Mahallesi Jurnal Sokak'ta bulunan 5 katlı binanın giriş katında meydana geldi. Uzun yıllar ceza hukuku avukatlığı yapan 49 yaşındaki Ö.N.K, avukatlığı bırakmasının ardından yaklaşık 5 yıl önce Taksim'de bir daire satın aldı. Eski avukat, bir süre önce şiddetli baş ve mide ağrısı çekmeye başladı.

SON KEZ DIŞARIDA GEZİP ARKADAŞI İLE GÖRÜŞTÜ
Ağrılarına dayanamayan eski avukat, yaklaşık 1 hafta önce hastaneye giderek muayene oldu. Muayene sonucunda Ö.N.K beyninde iyi huylu, midesinde ise kötü huylu tümör olduğunu öğrendi. Doktorun verdiği ilaçları kullanmaya başlayan avukat, olayın yaşandığı gün evinden çıkarak dolaştıktan sonra bir yakın arkadaşı ile görüştü.

EV SAHİBİ ULAŞAMAYINCA KOMŞULARI KAPIYI KIRDI
Ertesi sabah avukatın kiralarını topladığı ev sahibi, kendisini defalarca cep telefonundan aradı, ancak ulaşamadı. Yaşadığı binadaki komşuları da, kendisine ulaşamayınca Ö.N.K'nın hayatından endişe ederek dairenin kapısını kırdı. Komşuları, Ö.N.K'nın kendisini dairesindeki asma katın cumbasına iple astığını gördü. Komşuları, hemen sağlık ekiplerine haber verdi. İhbar üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri, Ö.N.K'nın hayatını kaybettiğini belirledi.

BİRLİKTE YAŞADIĞI KEDİLERİ SAHİPSİZ KALDI
Sağlık ekiplerinin ihbarı üzerine olay yerine gelen polis ekipleri, dairenin girişini emniyet şeridi ile kapattı. Bir süre sonra olay yerine gelen inceleme ekipleri, cumhuriyet savcısı ile birlikte inceleme yaptı. Yapılan incelemelerin ardından Ö.N.K'nın cesedi, Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı. Kurumdaki incelemelerin ardından Ö.N.K., geçtiğimiz cumartesi günü Zincirlikuyu Mezarlığı'nda toprağa verildi. Ö.N.K'nın ölümünün ardından beraber yaşadığı kedileri ise sahipsiz kaldı.

Avukatın yakın arkadaşı Mehmet Fevzi Üngören, "Son zamanlarda mide rahatsızlığından dolayı ilaç kullanmaya başladı, bundan dolayı da canı sıkıldı. Ben arkadaşımı sürekli kontrol halindeydim ama uzun süre kendinden haber alınamayınca kapı komşuları kapıyı kırarak içeriye girip bakmışlar ve bu durumla karşılaşmışlar. Kendisini evinin cumbasına yorgan ipiyle asmış. Beyninde tümör, midesinde de kötü huylu tümör olduğunu söylüyordu. Araştırmalar sonucunda beynindeki tümör temiz çıktı. Medisindeki ise kötü huylu çıktı. Bundan dolayı morali bozuktu ama intihar edeceğini düşünmedim. Hastalığını öğreneli 1 hafta oldu. Buna bağlı olarak ilaç kullanıyordu. Burada kiraları toplardı, kedilere mama verirdi. Yaşamayı severdi, neşe dolu bir insandı. Böyle bir şey nasıl yapabildi ben inanamıyorum. Genelde salonda oturur kedileri ve köpeklerimizi severdik. Hatta ben kendisine morali düzelsin bir hikayesi olsun diye küçük bir köpek hediye etmiştim. Demek ki o da yetmedi. Yaklaşık 5 yıldır burada oturuyor ama 3 tane evi vardı, ara sıra buraya gelirdi" dedi.


Kaynak: Birgun.net

Hits: 1535