TBMM de artık 'külliye' oldu

~ 28.01.2016, Yeni Yaklaşımlar ~

TBMM Genel Sekreterliği, yeni dönem çalışmaları için toplanan Meclis Başkanlık Divanı'na hazırladığı belgelerde ''TBMM yerleşkesi'' yerine ''TBMM Külliyesi'' ifadesini kullandı.TBMM Başkanlık Divanı, yeni dönem çalışmalarıyla ilgili bir dizi karar almak üzere toplandı.

TBMM de artık 'külliye' oldu
Başkanlık Divanı için Meclis Genel Sekreterliği'nce hazırlanan belgelerde, TBMM yerleşkesinin adı Cumhurbaşkanlığı'nda olduğu gibi ''külliye'' olarak değiştirildi.
Divan kararıyla, ''TBMM Külliyesi içerisinde'' geçmişte askeri gazino, daha sonra bahçe lokanta olarak hizmet veren ve yıkılan tesisin yerine yenisinin yaptırılıp yaptırılmayacağı; ayrıca geçmişte milletvekili ofisi olarak kullanılan iki binanın ne yapılacağı konusunda Meclis Başkanı'na yetki verildi.

Dolmabahçe Sarayı Hasbahçe ile Beylerbeyi Sarayı Hasbahçe başta olmak üzere Meclis'e bağlı olan Milli Saraylar'da salon kiralama ücretlerine zam yapılmadı. Hürriyet'te yer alan habere göre fiyatların yüksek olması nedeniyle yıllık kiralama sayılarının düşük kaldığını tespit eden Meclis yönetimi, aynı fiyatlarla uygulamanın sürmesine karar verdi.

http://www.hukukajansi.com/guncel/tbmm-de-artik-kulliye-oldu-h29476.html
Hits: 613