Yazdırmak için tıklayın Eposta Olarak göndermek için tıklayın Yorum Eklemek için tıklayın
Harem selamlık sıra
11 Kasım 2015


Kızlı erkekli karma eğitimin sonlandırılması için girişimler hızlandı. İstanbul Bahçelievler'deki imam hatip ortaokulunda dün çekilen fotoğrafta kız ve erkek öğrencilerin ayrı ayrı sıraya girdiği görüldü

SERBAY MANSUROĞLU- serbaymansur@birgun.net

Kızlı erkekli öğretimin sonlandırılması planı imam hatiplerde başladı. Prof. Dr. Osman Öztürk İmam Hatip Ortaokulu'nda dün sıraya giren 150 kadar öğrenci, kız ve erkek olarak ayrılarak sıra oluşturdu.
Sıraya giren 150 kadar öğrenci aynı zamanda imam hatiplere sağlanan kıyak eğitimi ortaya koydu. 29 derslikli okulda sadece 150 öğrenci eğitim görüyor, tekli eğitim yapılan okulda dersler 09.00'da başlıyor ve 15.00'te bitiyor. Söz konusu imam hatip ortaokulunun yanındaki Fatih Ortaokulu'nda ise kalabalık sınıflarda ikili eğitim yapılıyor, sabah 07.10'da başlayan eğitim, akşam 19.30'da bitiyor.

'Pilot uygulamalar'
Eğitim Sen İstanbul 1 No'lu Şube Yürütme Kurulu Üyesi Barış Uluocak, "Bu, artık tüm imam-hatip okullarında yapılan ve ne yazık ki kanıksanmış bir uygulama" dedi. Uluocak, "Hükümet yetkililerinin ve yandaş sendikanın özellikle 1 Kasım seçimlerinden sonra daha sık dillendirdikleri karma eğitimin kaldırılması planının adeta pilot uygulamaları imam hatiplerde hayata geçiriliyor" ifadelerini kullandı.

 

http://www.birgun.net/haber-detay/harem-selamlik-sira-94782.html

 

[Bu yazı 775 kez okundu]
BU SITENIN ÖNCELIKLI AMACI Ülkede evrensel, çagdas ve toplumcu bir hukuk ve yönetim anlayisini egemen kilmak üzere,
HUKUKÇULAR VE SORUMLULUK DUYAN HERKES ortak akil üretebilecekleri, ortak tutum belirleyebilecekleri bir iletisim, paylasim ve tartisma ortaminda BULUSTURMAKTIR.
Yeni Yaklasimlar, ortak çalisma ürünüdür. Sitede yer alan yazilardan yazari sorumludur. Kaynak gösterilerek alinti yapilabilir.
Websitesi ile lgili sorulariniz için buraya tiklayin. Diger konularla ilgili sorulariniz için iletisim sayfasindan ilgili kisi ile irtibata geçebilirsiniz.
Yeni Yaklasimlar © 2016 - [ARENA YAZILIM] - E-Müvekkil Pro™