Yazdırmak için tıklayın Eposta Olarak göndermek için tıklayın Yorum Eklemek için tıklayın
ÖNCE İLKE GRUBU GENEL KURULU YAPILDI
12 Ekim 2015

İstanbul Barosu’nu 2002 yılından beri yöneten Önce İlke Çağdaş Avukatlar Grubu, 7 Ekim Çarşamba günü, Baro Kültür Merkezi’nde Olağan Genel Kurulu’nu gerçekleştirdi.

100 civarında grup üyesi Avukat’ın katılımıyla gerçekleşen ve Baro Başkanı’nın akademik çalışmaları dolayısıyla katılamadığı Genel Kurul’da, Başkan Yardımcısı Av. Mehmet Durakoğlu bilgilendirme konuşması yaptı. Durakoğlu, Baro Binası’nın ihalesinin yapıldığını ve 10-15 gün içerisinde inşaata başlanacağını açıkladı.

Genel Kurul’da bir konuşma yapan TBB Başkan Yardımcısı Av. Başar Yaltı ise yaklaşan Baro ve TBB seçimlerine dikkat çekerek, “İstanbul Barosu eğer TBB başkanlığı konusunda bir iddia taşıyorsa bunun için şimdiden çalışmaya başlamalıdır.” dedi. Yaltı ayrıca Ankara’da TOB ve bazı sivil toplum kuruluşları tarafından gerçekleştirilen mitinge katılma konusunda da TBB Yönetim Kurulu Kararı’na muhalefet şerhi koyduğunu açıkladı. Bir soru üzerine Yaltı, Stajyer avukatlar hakkında başlatılan icra takibinin bir avukatlık bürosuna verildiğine ilişkin herhangi bir bilgisi olmadığını ve konuyu araştıracağını ifade etti.

Konuşmalardan sonra yapılan seçimle ÖİÇAG 11 kişilik yeni yürütme kurulunu seçti. Yürütme kurulu ilk toplantısında görev paylaşımını yapacak.

6 kadın avukatın yer aldığı 11 kişilik yeni yürütme kurulu şu isimlerden oluştu:

Av. Handan Ersoy, Av. Ömür Dedeoğlu, Av. Hıdır Delipınar, Av. Deniz Demir, Av. Çiğdem Korkmaz, Av. Gülderen Zerrin Kavakyıldırım, Av. Alev Seher Tuna, Av. Abdurrahman Bayramoğlu, Av. İnci Göktepe, Av. Ufuk Dinç ve Av. Ece Ildır

 

Yeni Yaklaşımlar

 

Bu haber aktif bağlantı şeklinde kaynak gösterilmeden yayımlanamaz.

 

 

[Bu yazı 1325 kez okundu]
BU SITENIN ÖNCELIKLI AMACI Ülkede evrensel, çagdas ve toplumcu bir hukuk ve yönetim anlayisini egemen kilmak üzere,
HUKUKÇULAR VE SORUMLULUK DUYAN HERKES ortak akil üretebilecekleri, ortak tutum belirleyebilecekleri bir iletisim, paylasim ve tartisma ortaminda BULUSTURMAKTIR.
Yeni Yaklasimlar, ortak çalisma ürünüdür. Sitede yer alan yazilardan yazari sorumludur. Kaynak gösterilerek alinti yapilabilir.
Websitesi ile lgili sorulariniz için buraya tiklayin. Diger konularla ilgili sorulariniz için iletisim sayfasindan ilgili kisi ile irtibata geçebilirsiniz.
Yeni Yaklasimlar © 2016 - [ARENA YAZILIM] - E-Müvekkil Pro™