Yazdırmak için tıklayın Eposta Olarak göndermek için tıklayın Yorum Eklemek için tıklayın
Madde madde AKP'nin dış politika rezaleti
7 Ekim 2015

ABD’nin bölgeyi düzenleme çabasına ortak olmak için Müslüman Kardeşler’le el ele verdiniz, Suriye savaşında etkin bir rol oynamaya çalıştınız.


Suriye’deki ‘vekalet savaşı’nı Türkiye içerisine taşıdınız. Güvenli bölge arayışlarınız için İncirlik’i ABD’ye açtınız ancak Rusya’nın son müdahaleleri ile ofsaytta kaldınız.

Cihatçılara destek verdiniz ancak çeteler kontrolden çıkınca uluslararası alanda sıkıştınız. Verdiğiniz destek sürdükçe yalnızlaştınız.


ABD ile Rusya arasında bir süredir farklı alanlarda süregelen gerginliğin maşası haline geldiniz. Rusya’nın Türkiye sınırlarını ihlali durumunda iki arada kaldınız.

Ortada ılımlı güçler varmış gibi yaparak cihadist çetelere bol keseden silah ve eğitim verdiniz. Bu kesimler Türkiye içerisinde faaliyetlere giriştiler; göz yumdunuz.

İktidarınızı kaybetmemek için küresel güçlere mesaj verme kaygısı ile Brüksel’e gittiniz. Mülteci krizini fırsata çevirerek kendinizi pahalıya satmaya çalıştınız.

 

http://www.birgun.net/haber-detay/madde-madde-akp-nin-dis-politika-rezaleti-91503.html

[Bu yazı 859 kez okundu]
BU SITENIN ÖNCELIKLI AMACI Ülkede evrensel, çagdas ve toplumcu bir hukuk ve yönetim anlayisini egemen kilmak üzere,
HUKUKÇULAR VE SORUMLULUK DUYAN HERKES ortak akil üretebilecekleri, ortak tutum belirleyebilecekleri bir iletisim, paylasim ve tartisma ortaminda BULUSTURMAKTIR.
Yeni Yaklasimlar, ortak çalisma ürünüdür. Sitede yer alan yazilardan yazari sorumludur. Kaynak gösterilerek alinti yapilabilir.
Websitesi ile lgili sorulariniz için buraya tiklayin. Diger konularla ilgili sorulariniz için iletisim sayfasindan ilgili kisi ile irtibata geçebilirsiniz.
Yeni Yaklasimlar © 2016 - [ARENA YAZILIM] - E-Müvekkil Pro™