Yazdırmak için tıklayın Eposta Olarak göndermek için tıklayın Yorum Eklemek için tıklayın
Erdoğan yine tehdit etti, faturayı millete kesti
31 Ağustos 2015

Genel seçimler öncesinde '400 milletvekili verin bu iş huzur içinde çözülsün' diyerek seçmeni tehdit eden Cumhurbaşkanı Erdoğan 30 Ağustos'ta da aynı yöntemi kullandı. Cumhurbaşkanı, çıkan çatışmaların sorumluluğunu da millete yükledi.

'Tarafsız' Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 2015 Genel Seçimleri öncesinde Gaziantep'te yaptığı konuşmada '400 milletvekili verin bu iş huzur içinde çözülsün' sözleri seçim sonrasında yaşanan çatışmalar ve ardı ardına gelen şehitlerle gündeme oturmuş, Erdoğan'ın bu ifadeleri sert bir şekilde eleştirilmişti.

7 Haziran seçimlerinde AKP'nin iktidardan düşmesiyle çözüm süreci rafa kalktı. Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu'da yaşanan olaylarda hergün şehit haberleri gelmeye başladı. Her türlü barış çağrısına rağmen çatışmalar devam etti. Birçok ocağa ateş düştü.

Cumhurbaşkanı aynı tavrı 30 Ağustos Zafer Bayramı'nda da tekrarladı. Erdoğan 1 Kasım'da yapılacak seçimler için yine tehdit gibi bir uyarıda bulundu ve AKP'nin iktidardan düşmesiyle başlayan çatışmaların sorumluluğunu da millete yükledi.

Erdoğan, "7 Haziran sonrası siyaset şirazesinden çıktı. 1 Kasım'da umarım milletimiz yaşadıklarımızı bize yaşatmayacak bir karar verir ve bu kararla da Türkiye 2016 yılına girmiş olur" dedi.

 

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/siyaset/356489/Erdogan_yine_tehdit_etti__faturayi_millete_kesti.html

[Bu yazı 923 kez okundu]
BU SITENIN ÖNCELIKLI AMACI Ülkede evrensel, çagdas ve toplumcu bir hukuk ve yönetim anlayisini egemen kilmak üzere,
HUKUKÇULAR VE SORUMLULUK DUYAN HERKES ortak akil üretebilecekleri, ortak tutum belirleyebilecekleri bir iletisim, paylasim ve tartisma ortaminda BULUSTURMAKTIR.
Yeni Yaklasimlar, ortak çalisma ürünüdür. Sitede yer alan yazilardan yazari sorumludur. Kaynak gösterilerek alinti yapilabilir.
Websitesi ile lgili sorulariniz için buraya tiklayin. Diger konularla ilgili sorulariniz için iletisim sayfasindan ilgili kisi ile irtibata geçebilirsiniz.
Yeni Yaklasimlar © 2016 - [ARENA YAZILIM] - E-Müvekkil Pro™