Yazdırmak için tıklayın Eposta Olarak göndermek için tıklayın Yorum Eklemek için tıklayın
Mide bulandıran olayda 16 yıl hapis cezası!
10 Ağustos 2015

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianameye göre olay 2014 yılı Mayıs ayında meydana geldi. Diyarbakır'ın Bağlar İlçesi'nde ailesi ile birlikte oturan 6 yaşındaki M.C. evlerinin önünde oyun oynarken, su içmek için aynı sokakta bulunan internet kafeye gitti. İnternet kafenin sahibi S.S. 'Sana para ve çikolata vereceğim' diyerek M.C.'yi işyerinin görünmeyen bölümüne götürerek cinsel istismarda bulundu. 

Bu olaydan birkaç gün sonra yine M.C.'yi çağıran şüphelinin, küçük çocuğa para ve çikolata vererek yeniden cinsel istismarda bulunduğunu kaydeden savcı Mustafa Uğur Kabasakal, olayın ortaya çıkmasının ardından şüpheli S.S.'nin yakalanarak tutuklandığını belirtti. Savcı Kabasakal, küçük mağdurun yapılan muayenesinde istismara uğradığına ilişkin bulgulara rastlandığını vurguladı. Şüphelinin 'Çocuğun nitelikli cinsel istismarı' ve 'Çocuğu hürriyetinden yoksun kılma suçunu işlediğini belirten savcı, S.S.'nin 14 yıldan 36 yıla kadar hapisle cezalandırılmasını talep etti.

YENİ SAVCI BERAATİNİ İSTEDİ

İddianamenin kabulünün ardından sanık S.S.'nin tutuklu yargılanmasına 2014 yılı Temmuz ayında 6'ncı Ağır Ceza Mahkemesi'nde başlandı. Yargılama sırasında alınan ifadesinde suçlamaları reddeden sanık S.S. tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Dosyaya bakan Savcı Şaban Özdemir, davanın Mayıs ayında görülen duruşmasında esas hakkındaki görüşünü açıklayarak, sanığın her iki suçtan da beraatini talep etti. 

Duruşmada söz alan mağdur çocuğun ailesinin avukatı Halime Sanli ise çocuğun yönlendirilerek olayı anlatmadığını ifade ederek, "Müvekkil yaşadığı istismar vakasını kendi diliyle çok net anlatmaktadır. İstismar vakasının oluşuna ilişkin hiçbir şüphe yoktur. Son yasal düzenlemeyle ruh sağlığının bozulup bozulmaması mevcut durumu değiştirmemektedir. Sanığın suçu işlediği açık ve nettir. En ağır şekilde cezalandırılmasını talep ediyoruz" dedi. 

Duruşmada söz alan sanık avukatı ise isnat edilen eylemin basit bir suç olmadığını belirterek, şüphelerin sanık lehine yorumlanarak beraatine karar verilmesini istedi.

İDDANAMEYİ HAZIRLAYAN SAVCI DEVRALDI

Davanın son duruşmasında dosyayı devralan iddianameyi hazırlayan Cumhuriyet Savcısı Mustafa Uğur Kabasakal, bir önceki celse verilen mütalaayı değiştirdi. Sanığın belirtilen suçu işlediğini ifade eden Savcı Kabasakal, S.S.'nin 14 yıldan 36 yıla kadar hapisle cezalandırılmasını istedi.

16 YIL HAPİS CEZASI VERİLDİ. 

Daha sonra kararını açıklayan mahkeme sanık S.S.'yi 'Çocuğun nitelikli cinsel istismarı' ve 'Cinsel amaçlı çocuğu hürriyetinden yoksun kılma' suçlarından 16 yıl hapis cezasına çarptırdı. Ceza oranında 3 kez artırım uygulayan mahkeme, sanık S.S.'ye iyi hal indirimi de uygulamadı.

MAHKEME BAŞKANI 'BERAAT VERİLMELİ' DEDİ, MUHALEFET ETTİ

S.S. hakkında verilen hapis cezası kararı mahkeme başkanının muhalefet şerhi nedeniyle oy çokluğu ile alındı. Tanık ve mağdur anlatımlarında çelişki olduğu belirtilen muhalefet şerhinde, sanığın üzerine atılı eylemleri gerçekleştirdiği konusunda kuşku oluştuğu kaydedildi. Muhalefet şerhinde yargılama ve toplanan delillere göre sanığın cezalandırılmasını gerektirir kesin ve inandırıcı delil elde edilemediği ve sanığın beraatine karar verilmesi gerektiği ifade edildi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

http://www.haber7.com/guncel/haber/1499658-mide-bulandiran-olayda-16-yil-hapis-cezasi

 

 

 

 

 

 

[Bu yazı 771 kez okundu]
BU SITENIN ÖNCELIKLI AMACI Ülkede evrensel, çagdas ve toplumcu bir hukuk ve yönetim anlayisini egemen kilmak üzere,
HUKUKÇULAR VE SORUMLULUK DUYAN HERKES ortak akil üretebilecekleri, ortak tutum belirleyebilecekleri bir iletisim, paylasim ve tartisma ortaminda BULUSTURMAKTIR.
Yeni Yaklasimlar, ortak çalisma ürünüdür. Sitede yer alan yazilardan yazari sorumludur. Kaynak gösterilerek alinti yapilabilir.
Websitesi ile lgili sorulariniz için buraya tiklayin. Diger konularla ilgili sorulariniz için iletisim sayfasindan ilgili kisi ile irtibata geçebilirsiniz.
Yeni Yaklasimlar © 2016 - [ARENA YAZILIM] - E-Müvekkil Pro™