Yazdırmak için tıklayın Eposta Olarak göndermek için tıklayın Yorum Eklemek için tıklayın
Börü davasında yargılamalara başlandı
5 Ağustos 2015

Diyarbakır'da, DAEŞ bahanesiyle 6-7 Ekim 2014'te gerçekleştirilen izinsiz gösterilerde Yasin Börü ve üç arkadaşının öldürülmesine ilişkin suça sürüklenen 6 çocuğun yargılanmasına başlandı.

Diyarbakır'da, DAEŞ bahanesiyle 6-7 Ekim 2014'te gerçekleştirilen izinsiz gösterilerde Yasin Börü ve üç arkadaşının öldürülmesine ilişkin suça sürüklenen 6 çocuğun yargılanmasına başlandı.

Yargıtay 5. Ceza Dairesi'nin, güvenlik gerekçesiyle Diyarbakır'dan Ankara'ya nakledilmesine karar verdiği davanın ilk duruşması, Ankara 1. Çocuk Ağır Ceza Mahkemesinde görüldü.

Duruşmada, görüntülü sistemde sorun yaşanması nedeniyle Diyarbakır D Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Ceza İnfaz Kurumundaki tutuklu çocuklar F.G, Y.O, M.İ, F.K. ve A.K'nın ifadesi alınamazken, Sincan Çocuk ve Gençlik Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda bulunan tutuklu çocuk M.D. ifade verdi.

Hakkındaki suçlamaları kabul etmeyen M.D, olaylar sırasında evinde olduğunu ileri sürdü.

İfadesinin ardından M.D'nin tutuklu yargılanmasına karar veren mahkeme, duruşmayı erteledi.

İddianamede, sanıkların Yasin Börü, Ahmet Dakak, Riyat Güneş ve Hasan Gökgöz'ün öldürülmesi müşteki Yusuf Er'in yaralanmasına ilişkin "canavarca hisle veya eziyet çektirerek öldürme" suçundan 4'er ve "devletin birliğini ve ülke bütünlüğünü bozmak" suçundan 1'er kez olmak üzere, 5'er kez ağırlaştırılmış müebbet hapsi isteniyor.

AA

http://www.hukukajansi.com/guncel/boru-davasinda-yargilamalara-baslandi-h18547.html

 

[Bu yazı 886 kez okundu]
BU SITENIN ÖNCELIKLI AMACI Ülkede evrensel, çagdas ve toplumcu bir hukuk ve yönetim anlayisini egemen kilmak üzere,
HUKUKÇULAR VE SORUMLULUK DUYAN HERKES ortak akil üretebilecekleri, ortak tutum belirleyebilecekleri bir iletisim, paylasim ve tartisma ortaminda BULUSTURMAKTIR.
Yeni Yaklasimlar, ortak çalisma ürünüdür. Sitede yer alan yazilardan yazari sorumludur. Kaynak gösterilerek alinti yapilabilir.
Websitesi ile lgili sorulariniz için buraya tiklayin. Diger konularla ilgili sorulariniz için iletisim sayfasindan ilgili kisi ile irtibata geçebilirsiniz.
Yeni Yaklasimlar © 2016 - [ARENA YAZILIM] - E-Müvekkil Pro™