Yazdırmak için tıklayın Eposta Olarak göndermek için tıklayın Yorum Eklemek için tıklayın
Av. Başar Yaltı; "Mevcut Bakanlar Kurulu'nun bütün kararları hukuken geçersizdir".
31 Temmuz 2015

Türkiye'nin geleceği ile ilgili olarak hayati kararlar alan mevcut Bakanlar Kurulu'nun bütün kararları hukuken geçersizdir. Çünkü Bakanlar Kurulu'nun 9 üyesi milletvekili değildir. Milletvekili olmayanların dışarıdan bakan olarak atanması mümkündür. Ancak bu kişilerin TBMM nde yemin etmeleri gerekmektedir. Bu ise yapılmamıştır. Hükümet düşeli neredeyse iki ay oldu. İstifa edeli bir aydan çok oldu. Dışarıda atanmış bir baka kabul etsek bile bu arada meclis kaç defa toplandı? Yine de yemi etmediler. Oysa ilk toplatıda yemin etmeleri gerekiyordu.  Bakanlar Kurulu anayasaya açıkça aykırı olarak yetki kullanmaktadır. Hatta suç işledikleri dahi söz konusu olabilir.

Yakında Danıştay da açılabilecek davalarda bu sonuç ortaya cikabilecektir.

Ayrıca siyasi etik bakımından da yapılan son derecede yanlıştır.

Av. Başar YALTI

 

www.yeniyaklasimlar.org

 

[Bu yazı 2351 kez okundu]
BU SITENIN ÖNCELIKLI AMACI Ülkede evrensel, çagdas ve toplumcu bir hukuk ve yönetim anlayisini egemen kilmak üzere,
HUKUKÇULAR VE SORUMLULUK DUYAN HERKES ortak akil üretebilecekleri, ortak tutum belirleyebilecekleri bir iletisim, paylasim ve tartisma ortaminda BULUSTURMAKTIR.
Yeni Yaklasimlar, ortak çalisma ürünüdür. Sitede yer alan yazilardan yazari sorumludur. Kaynak gösterilerek alinti yapilabilir.
Websitesi ile lgili sorulariniz için buraya tiklayin. Diger konularla ilgili sorulariniz için iletisim sayfasindan ilgili kisi ile irtibata geçebilirsiniz.
Yeni Yaklasimlar © 2016 - [ARENA YAZILIM] - E-Müvekkil Pro™