Yazdırmak için tıklayın Eposta Olarak göndermek için tıklayın Yorum Eklemek için tıklayın
Dikkat dosya düşebilir :) :( Yargıtayda iş yükü #HayalimdekiÜlkede
28 Temmuz 2015

DOSYA SAYISI 932 BİN

Karar verilmesi gereken dosyaların 490 bin 450’si ceza ve hukuk dairelerinde, 342 bin 575’i ise Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’nda bekliyor. Yargıtay’da devredendosyaların 387 bin 621’i ceza, 202 bin 829’u hukuk dairelerinde bulunuyor. Hükümetin iş yükü gerekçesiyle çıkarttığı yasayla, Yargıtay’ın yapısında değişiklik yapılarak, 8 yeni daire kurulmuş, 144 yeni üye seçilmişti.

ÜYELERİN ÇALIŞACAĞI BİNA YOK

Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit, seçilmesinin ardından yaptığı konuşmada ağır yükün farkında olduklarını söyleyerek, iş yükünü eritmek için çalışacaklarını belirtmişti. Cirit, en geç nisan ayı içinde yeni daireleri faaliyete geçireceklerini söylemişti. Ancak bazı ceza daireleri dışında yeni seçilen üyelerin çalışacağı daireler henüz kurulamadı. Yargıtay’a tahsis edileceği söylenen Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın binasıyla ilgili de bir gelişme olmadığı kaydedildi.

 

http://hukukmedeniyeti.org/haber/3241/dikkat-dosya-dusebilir-yargitayda-is-yuku-hayalimd/

 

[Bu yazı 1035 kez okundu]
BU SITENIN ÖNCELIKLI AMACI Ülkede evrensel, çagdas ve toplumcu bir hukuk ve yönetim anlayisini egemen kilmak üzere,
HUKUKÇULAR VE SORUMLULUK DUYAN HERKES ortak akil üretebilecekleri, ortak tutum belirleyebilecekleri bir iletisim, paylasim ve tartisma ortaminda BULUSTURMAKTIR.
Yeni Yaklasimlar, ortak çalisma ürünüdür. Sitede yer alan yazilardan yazari sorumludur. Kaynak gösterilerek alinti yapilabilir.
Websitesi ile lgili sorulariniz için buraya tiklayin. Diger konularla ilgili sorulariniz için iletisim sayfasindan ilgili kisi ile irtibata geçebilirsiniz.
Yeni Yaklasimlar © 2016 - [ARENA YAZILIM] - E-Müvekkil Pro™