Yazdırmak için tıklayın Eposta Olarak göndermek için tıklayın Yorum Eklemek için tıklayın
Muhalif Hukukçuların Dikkatine
2 Haziran 2015

HSYK, adalet.org sitesinde muhalif yorum yapan hakim ve savcıların tespiti için ekip görevlendirdi.

HSYK’dan hakim-savcılara markaj...AKP'yi ve kurulu övmek serbest, eleştirmek suç

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu, sosyal medyada, adalet.org da muhalif yorumlar yapan hakim ve savcıların tespit edilmesi için bir ekip görevlendirdi.

Kurul aleyhine, müfettişlerin tutuklama taleplerine, açığa alma, yer değiştirme gibi güncel konularda muhalif yorumlar yapan hakim ve savcıların paylaşımlarının derlenmesi, isimlerinin belirlenmesi için görevlendirilen ekibin tüm yorum ve paylaşımları toplamaya başladığı öğrenildi.

Kurul, “seni seviyoruz uzun adam”, “Seniz seviyoruz Erdoğan” , ya da yargıda paralel yapı gibi iddiaları dile getiren , kendilerine övgüler dizen hakim ve savcılar hakkında ise herhangi bir bilgi toplanmasını istemedi.

AKP'yi ve kurulu övmek serbest, eleştirmek suç

Hakim ve savcıları yakın markaja alan ekip, kurul kararlarını eleştirenleri ve muhalif yorumlar yapanları isim isim belirlemeye başladı. Derlenen paylaşımların önümüzdeki günlerde kurul gündemine alınarak, haklarında inceleme başlatılması talebiyle görüşme yapılacağı öğrenildi. Buna karşın, övgüler dizen, hükümete yakın gazetecileri, AKP’li vekilleri takip edip, onların yorumlarını paylaşanlara yönelik ise bir talimat verilmedi.

Hakim ve savcıların kendi yorumlarının yanı sıra, adalet.org, sosyal medyada muhalif görüşleri beğenen, rt eden, haberlerini paylaşanların da bu markaja dahil oldukları öğrenildi.

ARZU YILDIZ-GRİHAT ÖZEL

http://www.grihat.com.tr/hsykdan-hakim-savcilara-markaj-akpyi-ve-kurulu-ovmek-serbest-elestirmek-suc-18003h.htm

 

[Bu yazı 1120 kez okundu]
BU SITENIN ÖNCELIKLI AMACI Ülkede evrensel, çagdas ve toplumcu bir hukuk ve yönetim anlayisini egemen kilmak üzere,
HUKUKÇULAR VE SORUMLULUK DUYAN HERKES ortak akil üretebilecekleri, ortak tutum belirleyebilecekleri bir iletisim, paylasim ve tartisma ortaminda BULUSTURMAKTIR.
Yeni Yaklasimlar, ortak çalisma ürünüdür. Sitede yer alan yazilardan yazari sorumludur. Kaynak gösterilerek alinti yapilabilir.
Websitesi ile lgili sorulariniz için buraya tiklayin. Diger konularla ilgili sorulariniz için iletisim sayfasindan ilgili kisi ile irtibata geçebilirsiniz.
Yeni Yaklasimlar © 2016 - [ARENA YAZILIM] - E-Müvekkil Pro™