Yazdırmak için tıklayın Eposta Olarak göndermek için tıklayın Yorum Eklemek için tıklayın
MİT istedi HSYK yaptı
28 Mayıs 2015

HSYK 1.Dairesi'nin, MİT ve Emniyetin yapacağı istihbari dinleme kararlarının Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesinden alınmasına ilişkin ilginç bir gelişme yaşandı

ANKARA-SÖZCÜ
HSYK 1. Dairesi’nin, 17-25 Aralık operasyonları sonrasında çıkarılan yasa gereği Türkiye genelinde MİT ve Emniyetin yapacağı istihbari dinleme kararlarının Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesinden alınmasına ilişkin yetkilendirmenin ardından çok ilginç bir gelişme yaşandı.

HSYK,  Nisan ayında yürürlüğe giren iç güvenlik paketi uyarınca, Ankara’daki tüm ağır ceza mahkemesi üyelerini bu konuda karar vermekle yetkilendirerek, nöbet sırasına göre değerlendirme yapılmasına karar verdi. Ancak MİT, bu kararın, “ihtisaslaşma” gerekçesiyle yeniden gözden geçirmesini istedi. Bunun üzerine toplanan HSYK Genel Kurulu, dairenin kararını kaldırarak, sadece Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesi üyelerini “istihbari dinlemelere karar vermekle” yetkilendirdi.

 

http://www.sozcu.com.tr/2015/gundem/mit-istedi-hsyk-yapti-843746/

[Bu yazı 1385 kez okundu]
BU SITENIN ÖNCELIKLI AMACI Ülkede evrensel, çagdas ve toplumcu bir hukuk ve yönetim anlayisini egemen kilmak üzere,
HUKUKÇULAR VE SORUMLULUK DUYAN HERKES ortak akil üretebilecekleri, ortak tutum belirleyebilecekleri bir iletisim, paylasim ve tartisma ortaminda BULUSTURMAKTIR.
Yeni Yaklasimlar, ortak çalisma ürünüdür. Sitede yer alan yazilardan yazari sorumludur. Kaynak gösterilerek alinti yapilabilir.
Websitesi ile lgili sorulariniz için buraya tiklayin. Diger konularla ilgili sorulariniz için iletisim sayfasindan ilgili kisi ile irtibata geçebilirsiniz.
Yeni Yaklasimlar © 2016 - [ARENA YAZILIM] - E-Müvekkil Pro™