Yazdırmak için tıklayın Eposta Olarak göndermek için tıklayın Yorum Eklemek için tıklayın
Beşiktaş kongresinde 'ölüm' şoku!
24 Mayıs 2015

Beşiktaş Kulübü İdari ve Mali Genel Kurul Toplantısı'nda kalp krizi geçiren Erdal Coşkun Yağdan (fotoğraftaki) adlı kongre üyesi, yaşamını yitirdi. Büyük tartışmaların yaşandığı kongrede, üye Ahmet Gelberi'nin başkan Fikret Orman'ın özel yaşamı hakkında yaptığı konuşma olaylara neden oldu.

Beşiktaş kongresinde 'ölüm' şoku!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Beşiktaş Kulübü İdari ve Mali Genel Kurul Toplantısı büyük tartışmalara sahne olurken bir de 'ölüm' şoku yaşandı.

Siyah beyazlı kulübün kongre üyelerinden Erdal Coşkun Yağdan (üstte), toplantı sırasında kalp krizi geçirdi. Salondaki ilk tedavisinin ardından hastaneye kaldırılan Yağdan, yapılan tüm müdahalelere karşın kurtarılamadı. Erdal Coşkun Yağdan'ın vefatı kongreye katılan üyeler arasında büyük üzüntü yarattı.


AHMET GELBERİ'NİN BAŞKAN HAKKINDAKİ SÖZLERİ OLAY ÇIKARDI
Beşiktaş İdari ve Mali Kongresi'nde Kongre Üyesi Ahmet Gelberi'nin (üstte) konuşması esansında başkan Fikret Orman'ın özel hayatı ile ilgili eleştiriler yapmasıyla ortam bir anda gerildi. Gelberi'ye salonda çok büyük protestolar olurken yöneticilerden Basın Sözcüsü Metin Albayrak ve Futbol A Takımı Sorumlu Yöneticisi Mete Vardar kürsüye yürüyerek üyenin konuşmasını sonlandırmasını istedi.

Ahmet Gelberi'nin, başkan Fikret Orman'ın basına yansıyan özel fotoğraflarından söz etmesi üzerine kongre üyeleri ve yöneticiler tepki gösterirken bir bölüm kongre üyeleri de destek verdi.

 
Diğer yöneticiler ve kongre üyeleri tarafından güçlükle zapt edilen Albayrak ve Vardar'ın ardından birçok üye kürsüyü işgal etti ve Ahmet Gelberi'yi indirmeye çalıştı. Yaklaşık 10 dakika süren karışıklık sırasında BJKTV yayını kesti.

 

GELBERİ: TARİHİ BAŞARISIZLIK VAR
Ahmet Gelberi'nin olay yaratan sözleri şöyle:
“Bugün Beşiktaş’ın tarihinin en önemli kongrelerinden biri. Galatasaray derbisine denk getirilen kongre Beşiktaş yönetiminin yaptığı yanlış anlamalara neden oldu ve önemi daha da arttı. Futbolda senede 3 kupanın verildiği sezonda hiçbir şampiyonluk, 2.’lik ve final oynamamıştır. Voleybolda küme düşüp basketbolda uzun aradan sonra play-Offl’ara katılamamışız. Yüzümüzü güldüren hentbol takımımıza teşekkürlerimizi ve alkışlarımızı sunuyoruz. Bu tarihi başarısızlığı “stat yok” bahaneleri de örtmeye yetmiyor. Artık bu bahaneleri kabul etmiyoruz. 2011 yılında mevcut federasyon başkanından “2 sene içerisinde yarıya indireceğiz” diye aldığınız borcu yüzde 200 ile taçlandırdınız. Soracağınız hesabı hiçe sayıp eski başkanın hibe edeceği parayı da alamadınız. Diğer takımların lobisine uyup yabancı kuralına oy verdiniz.”

"ORTAYA ÇIKAN FOTOĞRAFLAR..."
“Yeni üyelerin bekletilmesi kafamızda soru işareti uyandırırken tüzüğe aykırı toplu ödemeler sosyal medyada çarşaf çarşaf dolaşmaktadır. Takım şampiyonluk yolundayken şeref tribününde 2 yöneticiyle temsil etmeyi Beşiktaş taraftarına nasıl anlatacaksınız? Kimsenin özel hayatı bizi ilgilendirmiyor. Ama mağlup olunan maçtan sonra ortaya çıkan fotoğrafları Beşiktaşlılara nasıl atlatacaksınız? “Gençler haddini aşıyor” diyecekler. Gençlerden korkmayın. Gençler, sizin soramadığınız hesabı sizin yüzünüze sorabiliyorlar. Beşiktaşlılık duruşunu geri istiyoruz. Magazin basınına malzeme olmak değil şampiyonluk belgesellerine konu olmak istiyoruz. Biz en büyüğüz. 3. büyük olmak istiyoruz. Beşiktaş’ı üzmeyin.”

"ÖZÜR DİLEMEM İSTENDİ AMA..."
Yaşanan olay sonrası Ahmet Gelberi, “Bizim yaptığımız açıklamalar Beşiktaş’ın geleceği için yapılan açıklamalardır. Sözümün bitmesi beklenseydi açıklamalar yanlış anlaşılmayacaktı. Kongre Divan Başkanı özür dilememi istedi ama özür dileyecek için bir şey yapmadım. Özür dilemesi gereken kişi ben değilim. Zaten kimin özür dilemesi gerektiğine kongrede karar verecekler. Her kongrede tatsızlıklar yaşanıyor ama biz bildiğimiz doğruları söylemekten vazgeçmeyeceğiz” ifadelerine yer verdi.

[Bu yazı 862 kez okundu]
BU SITENIN ÖNCELIKLI AMACI Ülkede evrensel, çagdas ve toplumcu bir hukuk ve yönetim anlayisini egemen kilmak üzere,
HUKUKÇULAR VE SORUMLULUK DUYAN HERKES ortak akil üretebilecekleri, ortak tutum belirleyebilecekleri bir iletisim, paylasim ve tartisma ortaminda BULUSTURMAKTIR.
Yeni Yaklasimlar, ortak çalisma ürünüdür. Sitede yer alan yazilardan yazari sorumludur. Kaynak gösterilerek alinti yapilabilir.
Websitesi ile lgili sorulariniz için buraya tiklayin. Diger konularla ilgili sorulariniz için iletisim sayfasindan ilgili kisi ile irtibata geçebilirsiniz.
Yeni Yaklasimlar © 2016 - [ARENA YAZILIM] - E-Müvekkil Pro™