Yazdırmak için tıklayın Eposta Olarak göndermek için tıklayın Yorum Eklemek için tıklayın
Doğan medyaya göre Tayyip'in siyasi ömrü doldu mu?
21 Mayıs 2015

Doğan medyaya göre Tayyip'in siyasi ömrü doldu mu?

Fatih Yaşlı: “Tarihin bumerang etkisi” iş başındadır: Bumerang dönüp dolaşıp fırlatanı vurmakta, darbeyi yiyenler ise dünün zalimi olduklarını unutturmaya çalışıp bugün mazlum rolü kesmektedirler!

Marx’ın “Kapital” adlı devasa eseri, kapitalizmi dönemin en gelişkin kapitalist ülkesi İngiltere üzerinden analiz eder. İlk kez Almanya’da ve Almanca olarak yayınlanan kitabın önsözünde ise, Alman işçi sınıfının “bu anlatılanlardan bize ne” deme ihtimaline karşı, Marx onlara Latince olarak şöyle seslenir: De te Fabula Narratur! Marx’a göre, İngiltere’de yaşananlar yakında Almanya’da da yaşanacak, Alman kapitalizmi de benzer bir gelişim çizgisi gösterecektir; tam da bu nedenle Marx bu Latince cümleyle işçilere şöyle seslenmektedir: “Anlatılan senin hikâyendir.” Mısır’da olup bitenler ve Mursi’ye verilen idam cezası, Türkiye siyasetinden bağımsız değildir; tam da bu nedenle, Erdoğan ve AKP’nin “Mısır hassasiyeti” basitçe “mağduriyete oynamak” şeklinde değerlendirilemez. Erdoğan ve AKP, izledikleri politikanın kendilerini Müslüman Kardeşler’le “kader ortağı” yaptığını bilmekte, Mısır’da onların başına gelenin Türkiye’de de kendi başlarına geleceklerini düşünmekte ve tam da bu nedenle, “anlatılan bizim hikâyemizdir” demektedirler. İşte Hürriyet’in Mursi’nin idamıyla ilgili manşetine verilen tepkinin gerisinde tam da bu vardır: Erdoğan, Aydın Doğan’ın kendisine “bugün Mursi’nin başına gelen yarın senin de başına gelebilir” mesajını verdiğini düşünmektedir ve böyle düşünmekte de haklıdır.

FATİH YAŞLI'NIN KÖŞESİNİN TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

 

Yurtgazetesi

 

 

[Bu yazı 821 kez okundu]
BU SITENIN ÖNCELIKLI AMACI Ülkede evrensel, çagdas ve toplumcu bir hukuk ve yönetim anlayisini egemen kilmak üzere,
HUKUKÇULAR VE SORUMLULUK DUYAN HERKES ortak akil üretebilecekleri, ortak tutum belirleyebilecekleri bir iletisim, paylasim ve tartisma ortaminda BULUSTURMAKTIR.
Yeni Yaklasimlar, ortak çalisma ürünüdür. Sitede yer alan yazilardan yazari sorumludur. Kaynak gösterilerek alinti yapilabilir.
Websitesi ile lgili sorulariniz için buraya tiklayin. Diger konularla ilgili sorulariniz için iletisim sayfasindan ilgili kisi ile irtibata geçebilirsiniz.
Yeni Yaklasimlar © 2016 - [ARENA YAZILIM] - E-Müvekkil Pro™