Yazdırmak için tıklayın Eposta Olarak göndermek için tıklayın Yorum Eklemek için tıklayın
YARGIDA BAŞKANLIK SİSTEMİ KURULDU.
27 Nisan 2015

Uzun söze artık gerek yok.

Yargının hiçbir dönem bağımsız olmadığı ülkemizde hukukun temel ilkeleri ortadan kalkmış, yargı, kurumsal düzeyde başkanlık hayali gören Tayyip Erdoğan’a bağlanmıştır.?

Son birkaç gündür yaşananlar kanun devletinden dahi geriye düştüğümüzün, yargısal mekanizmaların bir düşman ceza hukuku mantığı ile işlevlendirildiğinin tescillenmesidir.

Avukat Umut Kılıç'ın tutuklanması skandalının ardından 25 Aralık operasyonlarında tutuklananların tahliye kararı ve tahliye kararının yok hükmünde sayılması hukuk tartışması sınırlarını aşmaktadır.

Cumartesi akşamı verilen tahliye kararı ve kararın uygulanmaması, Adalet Bakanlığı bürokratlarının ve Başsavcı’nın gece yarısı adliyeye gelerek siyasi baskıyla mahkeme kararını uygulatmamaları, düne kadar tüm siyasi operasyonlarda imzası olanların mağduru oynamaları bu çerçevede değerlendirilmelidir.

12 yıl boyunca gerici ve faşizan bir rejimi yargı eliyle tesis etmeye çalışan AKP-Cemaat koalisyonu iç hesaplaşmalarını da yine yargı üzerinden gerçekleştirmeye çalışmaktadır.

Ülkemizi elbirliğiyle yangın yerine çevirenlere “yiyin birbirinizi” deme şansımız bulunmamaktadır. Halka karşı birlikte suç işleyenler yine birlikte yargılanacaklardır.?

Bugün yargı, AKP’nin ve Tayyip Erdoğan’ın suçlarını örtmek için çırpınmakta, çırpındıkça batmaktadır. Tüm kamoyuna belirtmek isteriz ki; AKP ve onun kurucusu Cumhurbaşkanı’nın suç dosyası hayli kabarmıştır.

Ülke ve yargı kaybettiği nefesi geri alacaktır. AKP bugünlerden daha fazla kaçamayacaktır.

Buna izin vermeyeceğiz…


Adalet İçin Hukukçular

www.adaletvesosyalizm.com

 

[Bu yazı 951 kez okundu]
BU SITENIN ÖNCELIKLI AMACI Ülkede evrensel, çagdas ve toplumcu bir hukuk ve yönetim anlayisini egemen kilmak üzere,
HUKUKÇULAR VE SORUMLULUK DUYAN HERKES ortak akil üretebilecekleri, ortak tutum belirleyebilecekleri bir iletisim, paylasim ve tartisma ortaminda BULUSTURMAKTIR.
Yeni Yaklasimlar, ortak çalisma ürünüdür. Sitede yer alan yazilardan yazari sorumludur. Kaynak gösterilerek alinti yapilabilir.
Websitesi ile lgili sorulariniz için buraya tiklayin. Diger konularla ilgili sorulariniz için iletisim sayfasindan ilgili kisi ile irtibata geçebilirsiniz.
Yeni Yaklasimlar © 2016 - [ARENA YAZILIM] - E-Müvekkil Pro™