Yazdırmak için tıklayın Eposta Olarak göndermek için tıklayın Yorum Eklemek için tıklayın
Savcı Doğan Öz'ü katledilişinin 37. yılında saygı ile anıyoruz
24 Mart 2015

 

Doğan Öz, 24 Mart 1978 günü evinden çıktığı sırada arabasının içinde vurularak katledildi.

Doğan Öz’ün katledilmesinin üzerinden 37 yıl geçmiş olmasına karşılık ülkemiz üzerindeki karanlık hala sürmektedir. Siyasi iktidar, kendi çıkarları doğrultusunda rejim değişikliğini adım adım hayata geçirmeye çalışmaktadır. Bir yanda Başkanlık rejimi tartışmaları diğer yanda muhalif seslerin sindirilmesi için mecliste görüşülen İç Güvenlik Paketi önümüzdeki dönemde hedeflenen değişiklikleri gözler önüne sermektedir.

Rejim değişikliğine gidilen yolda yargıya önemli roller biçilmiş olup, siyasi iktidarın biçtiği bu rolü reddederek adalet mücadelesinde ısrarcı olan hukukçular olarak bir araya geliyoruz.

Adalet mücadelesinde aydınlanmacılığın, ilericiliğin onurlu ve ilkeli duruşuyla davranan Doğan Öz’ü, böylesi bir dönemde anmayı önemli buluyoruz.

Doğan Öz, mücadelesi ve kararlılığıyla adalet mücadelesi veren hukukçulara yol göstermeye devam ediyor.

Doğan Öz anısına düzenleyeceğimiz panele katılımınızdan memnuniyet duyacağız.

Saygılarımızla…

 

Adalet İçin Hukukçular      Yargıçlar Sendikası    Yargıçlar ve Savcılar Birliği

 

[Bu yazı 1014 kez okundu]
BU SITENIN ÖNCELIKLI AMACI Ülkede evrensel, çagdas ve toplumcu bir hukuk ve yönetim anlayisini egemen kilmak üzere,
HUKUKÇULAR VE SORUMLULUK DUYAN HERKES ortak akil üretebilecekleri, ortak tutum belirleyebilecekleri bir iletisim, paylasim ve tartisma ortaminda BULUSTURMAKTIR.
Yeni Yaklasimlar, ortak çalisma ürünüdür. Sitede yer alan yazilardan yazari sorumludur. Kaynak gösterilerek alinti yapilabilir.
Websitesi ile lgili sorulariniz için buraya tiklayin. Diger konularla ilgili sorulariniz için iletisim sayfasindan ilgili kisi ile irtibata geçebilirsiniz.
Yeni Yaklasimlar © 2016 - [ARENA YAZILIM] - E-Müvekkil Pro™