Yazdırmak için tıklayın Eposta Olarak göndermek için tıklayın Yorum Eklemek için tıklayın
Mahkeme kararı ile göreve iadenin yolu kapanacak!
17 Mart 2015

Göreve iade sorununu çözmek isteyen AK Parti, konuya ilişkin maddeyi ya torba yasa tekliflerine ekleyecek ya da ayrı bir teklif olarak gündeme taşıyacak. Teklif, mahkeme kararı ile göreve iadenin yolunu kapatacak. Ancak bürokratlar özlük hakları korunarak başka bir yere atanacak. Bunun için merkez müşavirliği ve araştırmacı gibi kadrolar oluşturulacak.

AK Parti, görevden alınan bürokratların mahkeme kararı ile görevlerine iadelerinin önünü kapatacak bir düzenleme için düğmeye bastı. Sabah'ta yer alan habere göre; Görevlerine atanmayan bürokratların özlük haklarını koruyarak başka bir yere atanmasını öngören düzenleme torba yasalara eklenecek ya da ayrı bir teklif olarak gelecek.

Görevinden alınan bürokratların eski görevlerine iade edilmesi için iki yıl süre veren yasa maddesi, Anayasa Mahkemesi tarafından iptal edildi.
Görevden alınan 'Paralel'e yakın memurların tamamı mahkemeye gidip arka arkaya iade kararları almaya başlayınca sıkıntı ortaya çıktı. Hükümet, TBMM Sağlık Komisyonu'nda bulunan İş Güvenliği Yasa Tasarısı'na Anayasa Mahkemesi'nin iptal kararını da dikkate alarak bir madde ekledi. Ancak bu tasarı seçimden önce çıkartılacak düzenlemeler içinde yer almadı. Göreve iade sorununu çözmek isteyen AK Parti, konuya ilişkin maddeyi ya torba yasa tekliflerine ekleyecek ya da ayrı bir teklif olarak gündeme taşıyacak.

Teklif, mahkeme kararı ile göreve iadenin yolunu kapatacak. Ancak bürokratlar özlük hakları korunarak başka bir yere atanacak. Bunun için merkez müşavirliği ve araştırmacı gibi kadrolar oluşturulacak.

 

http://www.memurlar.net/haber/505707/


[Bu yazı 962 kez okundu]
BU SITENIN ÖNCELIKLI AMACI Ülkede evrensel, çagdas ve toplumcu bir hukuk ve yönetim anlayisini egemen kilmak üzere,
HUKUKÇULAR VE SORUMLULUK DUYAN HERKES ortak akil üretebilecekleri, ortak tutum belirleyebilecekleri bir iletisim, paylasim ve tartisma ortaminda BULUSTURMAKTIR.
Yeni Yaklasimlar, ortak çalisma ürünüdür. Sitede yer alan yazilardan yazari sorumludur. Kaynak gösterilerek alinti yapilabilir.
Websitesi ile lgili sorulariniz için buraya tiklayin. Diger konularla ilgili sorulariniz için iletisim sayfasindan ilgili kisi ile irtibata geçebilirsiniz.
Yeni Yaklasimlar © 2016 - [ARENA YAZILIM] - E-Müvekkil Pro™