Yazdırmak için tıklayın Eposta Olarak göndermek için tıklayın Yorum Eklemek için tıklayın
Eşi vazgeçse de Yargıtay dayakçı kocayı affetmedi
9 Mart 2015

Van’ın Özalp ilçesinde eşini döven koca hakkında açılan davada, yerel mahkemece verilen davanın düşürülme kararı Yargıtay tarafından bozuldu.

2012 Şubat ayında meydana gelen olayda öfkeli koca, eşini darp etti. Soruşturma kapsamında koca hakkında, Özalp Sulh Ceza Mahkemesi’nde ‘basit yaralama’ suçundan dava açıldı. Mağdur kadın ve tanık, öfkeli koca lehine ifade verdi. Mahkeme de mağdurun sanığı suçtan kurtarmaya yönelik ifadelerine itibar ederek kamu davasının düşürülmesine hükmetti. Cumhuriyet savcısının temyizi üzerine dava dosyasını yeniden değerlendiren Yargıtay 3. Ceza Dairesi, sanığın şikâyete tabi olmayan eşe karşı kasten yaralama suçundan mahkumiyetine karar vermek gerektiğini belirterek, yerel mahkeme kararını bozdu. Afyonkarahisar’ın Dazkırı ilçesinde meydana gelen bir başka olayda ise öfkeli koca, eşini ‘İngiliz anahtarı’ diye tabir edilen aletle dövdü. Koca hakkında Dazkırı Sulh Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı. Mahkeme, alt sınırdan cezaya hükmetti. Cumhuriyet savcısının temyiz müracaatını değerlendiren Yargıtay 3. Ceza Dairesi, İngiliz anahtarını silah sayarak yerel mahkemenin kararını bozdu.

 http://www.zaman.com.tr/gundem_esi-vazgecse-de-yargitay-dayakci-kocayi-affetmedi_2282275.html

[Bu yazı 1039 kez okundu]
BU SITENIN ÖNCELIKLI AMACI Ülkede evrensel, çagdas ve toplumcu bir hukuk ve yönetim anlayisini egemen kilmak üzere,
HUKUKÇULAR VE SORUMLULUK DUYAN HERKES ortak akil üretebilecekleri, ortak tutum belirleyebilecekleri bir iletisim, paylasim ve tartisma ortaminda BULUSTURMAKTIR.
Yeni Yaklasimlar, ortak çalisma ürünüdür. Sitede yer alan yazilardan yazari sorumludur. Kaynak gösterilerek alinti yapilabilir.
Websitesi ile lgili sorulariniz için buraya tiklayin. Diger konularla ilgili sorulariniz için iletisim sayfasindan ilgili kisi ile irtibata geçebilirsiniz.
Yeni Yaklasimlar © 2016 - [ARENA YAZILIM] - E-Müvekkil Pro™