Yazdırmak için tıklayın Eposta Olarak göndermek için tıklayın Yorum Eklemek için tıklayın
SGK dan çalışan kadınlara müjde
25 Şubat 2015

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), 3 büyük şehirde sigortalı çalışan düşük gelirli kadınların 1-3 yaş grubundaki çocuklarının bakıcısının pa­rasını ödemek için çalışma yürütüyor.

Avrupa Sağlık Sigortası Kartı Kapasite Geliştirme Pro­jesi (ASSKAP) kapsamında Bolu'da düzenlenen çalıştayda konuşan SGK Strateji Geliştirme Baş­kanı Muhiddin Şahin, "Evde Çocuk Bakımı Pro­jesi ile özellikle sigortalı çalışan ve düşük gelir seviyesindeki kadınların 1-3 yaş grubundaki ço­cuklarının bakıcısının parasını ödemeyi planlı­yoruz. Projeyle ilgili çalışmalara başladık. Hazi­ran veya Temmuz gibi hayata geçirmeyi düşünü­yoruz. Altyapısı hazırlandı, 3 büyük şehirde uy­gulamaya geçeceğiz" dedi. Hükümet, geçen yıl açıkladığı "Evde Çocuk Bakım Hizmetleri Yo­luyla Kayıtlı Kadın İstihdamının Desteklenme­si Projesi" kapsamında ilk etapta 5 bin kadının iş yaşamına dönmesini, aynı zamanda da 5 bin ço­cuk bakıcısının kayda girmesini hedefliyordu. Projeyle, çocukları 3 yaşını tamamlayana kadar teşvikten yararlanacak kadınlara yaklaşık bin li­ra yardım yapılması öngörülüyordu.

http://www.muhasebeweb.com/haber_detay.php?id=3461_SGK-dan-calisan-kadinlara-mujde.html

 

[Bu yazı 952 kez okundu]
BU SITENIN ÖNCELIKLI AMACI Ülkede evrensel, çagdas ve toplumcu bir hukuk ve yönetim anlayisini egemen kilmak üzere,
HUKUKÇULAR VE SORUMLULUK DUYAN HERKES ortak akil üretebilecekleri, ortak tutum belirleyebilecekleri bir iletisim, paylasim ve tartisma ortaminda BULUSTURMAKTIR.
Yeni Yaklasimlar, ortak çalisma ürünüdür. Sitede yer alan yazilardan yazari sorumludur. Kaynak gösterilerek alinti yapilabilir.
Websitesi ile lgili sorulariniz için buraya tiklayin. Diger konularla ilgili sorulariniz için iletisim sayfasindan ilgili kisi ile irtibata geçebilirsiniz.
Yeni Yaklasimlar © 2016 - [ARENA YAZILIM] - E-Müvekkil Pro™