Yazdırmak için tıklayın Eposta Olarak göndermek için tıklayın Yorum Eklemek için tıklayın
Hangi Baro başkanları Milletvekili adayı oldu! Kocasakal ve Feyzioğlu ise.
11 Şubat 2015

CHP’den aday olan Baro Başkanı yok…

Edinilen bilgilere göre, Manisa, Kırıkkale ve Sivas Baro Başkanları milletvekili adayı olmak için görevlerinden istifa ettiler. Başkanlardan Manisa Barosu Başkanı, MHP’den diğer iki başkanın ise AKP’den milletvekili adayı olacakları bildirildi.  

 

Kocasakal Ve Feyzioğlu Milletvekili Adayı Olmadılar…

TBB Başkanı Metin Feyzioğlu’nun İzmir 2. Bölgeden, İstanbul Barosu Başkanı Ümit Kocasakal’ın İstanbul 1. Bölgeden milletvekili adayı olacakları bekleniyordu.

Kamu görevlilerinin milletvekilliği adayı olabilmeleri için 10 Şubat 2015 Saat 17:00’ye kadar görevlerinden  istifa etmeleri gerekiyordu. Ancak her iki başkan da istifa etmedi ve görevlerine devam ediyorlar.

Başkanlar Neden Aday Olmadı

CHP genel merkezinin aldığı karara göre milletvekili adayları hakim önünde ön seçimle değil, merkez yoklaması ve eğilim yoklamaları ile tespit edilecek. Edinilen bilgiye göre Feyzioğlu ve Kocasakal milletvekili adaylarının hakim önünde yapılacak ön seçim ile seçilmeyeceği için aday olmadılar…

CHP içerisinde geniş bir kesimin hakim önünde ön seçim istemesine rağmen genel merkez bugüne kadar tutumunu değiştirmedi.

Adaletbiz

 

[Bu yazı 3503 kez okundu]
BU SITENIN ÖNCELIKLI AMACI Ülkede evrensel, çagdas ve toplumcu bir hukuk ve yönetim anlayisini egemen kilmak üzere,
HUKUKÇULAR VE SORUMLULUK DUYAN HERKES ortak akil üretebilecekleri, ortak tutum belirleyebilecekleri bir iletisim, paylasim ve tartisma ortaminda BULUSTURMAKTIR.
Yeni Yaklasimlar, ortak çalisma ürünüdür. Sitede yer alan yazilardan yazari sorumludur. Kaynak gösterilerek alinti yapilabilir.
Websitesi ile lgili sorulariniz için buraya tiklayin. Diger konularla ilgili sorulariniz için iletisim sayfasindan ilgili kisi ile irtibata geçebilirsiniz.
Yeni Yaklasimlar © 2016 - [ARENA YAZILIM] - E-Müvekkil Pro™