Yazdırmak için tıklayın Eposta Olarak göndermek için tıklayın Yorum Eklemek için tıklayın
Düşünceye Özgürlük Girişimi'nden Cumhuriyet'e destek
19 Ocak 2015

 

Ankara Düşünceye Özgürlük Girişimi (ADÖG) ve Praksis Müzik Kolektifi, ortak bir bildiri yayınlayarak, Charlie Hebdo karikatürlerini yayımlayan Cumhuriyet gazetesine yönelik baskı ve saldırıları protesto etti.

Aralarında avukat, yazar, insan hakları savunucusu, emekli büyükelçi ve öğretim görevlilerinin de bulunduğu 80 kişinin imzasını taşıyan ortak bildiride, “İslami hassasiyetlerin” bahane edilerek, “İç Güvenlik” yasa tasarısına zemin hazırlandığı ve ülkenin 12 Eylül faşizminin İslamcı versiyonuna sürüklenmek istendiği vurgulandı. Cumhuriyet gazetesine baskın düzenlenmesiyle, gazetenin yazarları Ceyda Karan ve Hikmet Çetinkaya’nın hedef seçildiğine dikkat çekilen bildiride, “Ülkemizdeki ifade özgürlüğünü iğdiş etme bahaneleri, ‘İslam’ın hassasiyetleri’ bahanesinden çok önce sahneye konmuştur” dendi. Bildiriye imza atan isimlerden bazıları şöyle: “Aydın Engin, Baskın Oran, Ercan Kanar, Erdal Doğan, Ertuğrul Mavioğlu, Ferdan Ergut, İsmail Beşikçi, Suzan Samancı, Şanar Yurdatapan, Temel İskit.”

HRANT KASPARYAN 

 

 

 

 

 

 

 

http://www.taraf.com.tr/guncel/dusunceye-ozgurluk-girisiminden-cumhuriyete-destek/

 

[Bu yazı 995 kez okundu]
BU SITENIN ÖNCELIKLI AMACI Ülkede evrensel, çagdas ve toplumcu bir hukuk ve yönetim anlayisini egemen kilmak üzere,
HUKUKÇULAR VE SORUMLULUK DUYAN HERKES ortak akil üretebilecekleri, ortak tutum belirleyebilecekleri bir iletisim, paylasim ve tartisma ortaminda BULUSTURMAKTIR.
Yeni Yaklasimlar, ortak çalisma ürünüdür. Sitede yer alan yazilardan yazari sorumludur. Kaynak gösterilerek alinti yapilabilir.
Websitesi ile lgili sorulariniz için buraya tiklayin. Diger konularla ilgili sorulariniz için iletisim sayfasindan ilgili kisi ile irtibata geçebilirsiniz.
Yeni Yaklasimlar © 2016 - [ARENA YAZILIM] - E-Müvekkil Pro™