Yazdırmak için tıklayın Eposta Olarak göndermek için tıklayın Yorum Eklemek için tıklayın
'6 yaşında evlenebilir'e suç duyurusu
14 Ocak 2015

TÜRKİYE Barolar Birliği, ‘çocukların 6 yaşında evlenebileceğine’ dair açıklama yapan Sosyal Doku Vakfı (SDV) Başkanı Nureddin Yıldız hakkında suç duyurusunda bulundu.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na iletilmek üzere Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na ‘Soruşturmanın ardından kamu davası açılması’ talebiyle yapılan suç duyurusunda şu hatırlatma yapıldı: “Türk Medeni Kanunu’na göre, 16 yaşından küçük bir çocuğun evlendirilmesi mümkün değildir. Yine Medeni Kanunu’nun 11’inci maddesine göre, erginlik 18 yaşın dolmasıyla başlar.”

Sözlerim cımbızlandı

NUREDDİN Yıldız, sohbet serisinde “Evlilikle ilgili şeriatımız İslam’ın yaş haddi yoktur” demişti. Tepkiler üzerine dersin konusunun zaten ‘Çocuk evliliği suistimaldir’ olduğunu belirterek “Bazı yayın organları sözlerimi cımbızladı” şeklinde açıklama yaptı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/27962448.asp

[Bu yazı 1477 kez okundu]
BU SITENIN ÖNCELIKLI AMACI Ülkede evrensel, çagdas ve toplumcu bir hukuk ve yönetim anlayisini egemen kilmak üzere,
HUKUKÇULAR VE SORUMLULUK DUYAN HERKES ortak akil üretebilecekleri, ortak tutum belirleyebilecekleri bir iletisim, paylasim ve tartisma ortaminda BULUSTURMAKTIR.
Yeni Yaklasimlar, ortak çalisma ürünüdür. Sitede yer alan yazilardan yazari sorumludur. Kaynak gösterilerek alinti yapilabilir.
Websitesi ile lgili sorulariniz için buraya tiklayin. Diger konularla ilgili sorulariniz için iletisim sayfasindan ilgili kisi ile irtibata geçebilirsiniz.
Yeni Yaklasimlar © 2016 - [ARENA YAZILIM] - E-Müvekkil Pro™