Yazdırmak için tıklayın Eposta Olarak göndermek için tıklayın Yorum Eklemek için tıklayın
Tüm sigortalıları ilgilendiriyor, SGK'dan paranızı almayı unutmayın!
7 Ocak 2015
5510 sayılı Kanuna göre analık sigortasından sigortalı kadına veya sigortalı olmayan karısının doğum yapması nedeniyle sigortalı erkeğe, kendi çalışmalarından dolayı gelir veya allık alan kadına ya da gelir veya aylık alan erkeğin sigortalı olmayan eşine her çocuk için yaşaması şartıyla doğum tarihinde geçerli olan ve Kurum Yönetim Kurulunca belirlenip, Bakan tarafından onaylanan tarife üzerinden emzirme ödeneği verilmektedir.

SGK tarafından emzirme ödeneğindeki artışlar bir önceki yılda gerçekleşen yıllık TÜFE oranına bağlanmıştır.

Buna göre, 2014 yılına ilişkin TÜFE oranının TÜİK tarafından % 8,17 olarak açıklanması nedeniyle 2014 yılında 103 lira olarak ödenen emzirme ödeneği tutarı 2015 yılında 112 liraya yükselmiştir.

Kanunda belirtilen şartlarla birlikte 2015 yılında verilecek emzirme ödeneği miktarı her çocuk için 112 lira olarak uygulanacaktır. 

 

 

 

 

 

 

 

http://www.muhasebeweb.com/haber_detay.php?id=3323_Tum-sigortalilari-ilgilendiriyor-SGKdan-paranizi-almayi-unutmayin.html

[Bu yazı 1528 kez okundu]
BU SITENIN ÖNCELIKLI AMACI Ülkede evrensel, çagdas ve toplumcu bir hukuk ve yönetim anlayisini egemen kilmak üzere,
HUKUKÇULAR VE SORUMLULUK DUYAN HERKES ortak akil üretebilecekleri, ortak tutum belirleyebilecekleri bir iletisim, paylasim ve tartisma ortaminda BULUSTURMAKTIR.
Yeni Yaklasimlar, ortak çalisma ürünüdür. Sitede yer alan yazilardan yazari sorumludur. Kaynak gösterilerek alinti yapilabilir.
Websitesi ile lgili sorulariniz için buraya tiklayin. Diger konularla ilgili sorulariniz için iletisim sayfasindan ilgili kisi ile irtibata geçebilirsiniz.
Yeni Yaklasimlar © 2016 - [ARENA YAZILIM] - E-Müvekkil Pro™