Yazdırmak için tıklayın Eposta Olarak göndermek için tıklayın Yorum Eklemek için tıklayın
Avukatın '2 lira para üstü' isyanı
24 Aralık 2014
Avukata 2 TL için rüşvet davası...

KEMAL GÖKTAŞ / Milliyet - Avukatların adliyelerde hep yaptığı gibi, tebligat masrafı için dosya arasına 50 TL bıraktığı için ‘rüşvet’ suçundan 12 yıla kadar hapis istemiyle hakkında dava açılan avukat Hatice Bayram davanın açıldığını öğrendiklerinde inanamadıklarını söyledi.

Bayram, tebligat masrafını saat 16.00 olmasına rağmen vezne kapandığı için dosya arasına koyduğunu, bunu avukatların sürekli yaptığını söyledi. Bayram, masrafın tek kişiye tebligat yapılması halinde 24, iki kişiye yapılması halinde 48 TL tutacağını, 2 TL para üstü için dava açıldığını söyledi.

‘Şoka girdik, şaka sandık’

Zabıt kâtibine bıraktığı APS parası yüzünden rüşvet verdiği iddiasıyla hakkında iddianame düzenlenen Bayram, açılan davanın hukuki boyutunda ciddi sıkıntılar olduğunu söyledi. Savcının avukatlar hakkında Adalet Bakanlığı’ndan izin alınmadan soruşturma yürütülmeyeceği kuralına aykırı olarak iddianame düzenlediğini belirten Bayram, ‘Şoka girdik, şaka sandık. Rüşvet suçunun özü menfaat sağlamaktır. Ben zabıt katibinden ne menfaat sağlayabilirim ki?” dedi.

http://www.gercekgundem.com/guncel/92733/avukatin-2-lira-para-ustu-isyani

[Bu yazı 1698 kez okundu]
BU SITENIN ÖNCELIKLI AMACI Ülkede evrensel, çagdas ve toplumcu bir hukuk ve yönetim anlayisini egemen kilmak üzere,
HUKUKÇULAR VE SORUMLULUK DUYAN HERKES ortak akil üretebilecekleri, ortak tutum belirleyebilecekleri bir iletisim, paylasim ve tartisma ortaminda BULUSTURMAKTIR.
Yeni Yaklasimlar, ortak çalisma ürünüdür. Sitede yer alan yazilardan yazari sorumludur. Kaynak gösterilerek alinti yapilabilir.
Websitesi ile lgili sorulariniz için buraya tiklayin. Diger konularla ilgili sorulariniz için iletisim sayfasindan ilgili kisi ile irtibata geçebilirsiniz.
Yeni Yaklasimlar © 2016 - [ARENA YAZILIM] - E-Müvekkil Pro™