Yazdırmak için tıklayın Eposta Olarak göndermek için tıklayın Yorum Eklemek için tıklayın
30 bin noter ve avukat sokağa indi
11 Aralık 2014

Fransa'da yaklaşık 30 bin noter, avukat, icra, müzayede yöneticisi, Ekonomi Bakanı Macron'nun açıkladığı reform paketini protesto etti.

Başkent Paris'te bulunan Republique Cumhuriyet Meydanı'nda toplanan noter, avukat, icra, müzayede yöneticileri ve memurlardan oluşan yaklaşık 30 bin kişi, Ekonomi Bakanı Emmanuel Macron'nun açıkladığı reform paketini protesto etti. Republique Meydan'nda başlayan yürüyüş Opera Meydanı'nda sona erdi. Avukatlar, hukuk alanındaki reformların Ekonomi Bakanı tarafından yapılamamasını savunurken konu ile ilgili olarak temsilci bir grup, Adalet Bakanı ile görüştü.

Macron'nun açıkladığı yeni reform paketinde, noterliğin serbestleştirilmesi ve avukatların ücretlerinin düşürülmesi öngörülüyor. Avukatlar için yeni ücret tarifesi ise Rekabet Kurumu'nun görüşüne takiben 2015 yılında kararname ile tespit edilecek. Yeni paketle, vatandaşlar noter seçimi yapma olanağına sahip olacak.
Fransa'da gayrimenkul alımlarında tüm işlemler noterler tarafından yürütülüyordu. Yeni reform paketinde ise noter son aşamada yer alıyor. Reform paketi ile rekabetin artırılması hedefleniyor.

http://www.haber7.com/avrupa/haber/1244748-30-bin-noter-ve-avukat-sokaga-indi

[Bu yazı 1031 kez okundu]
BU SITENIN ÖNCELIKLI AMACI Ülkede evrensel, çagdas ve toplumcu bir hukuk ve yönetim anlayisini egemen kilmak üzere,
HUKUKÇULAR VE SORUMLULUK DUYAN HERKES ortak akil üretebilecekleri, ortak tutum belirleyebilecekleri bir iletisim, paylasim ve tartisma ortaminda BULUSTURMAKTIR.
Yeni Yaklasimlar, ortak çalisma ürünüdür. Sitede yer alan yazilardan yazari sorumludur. Kaynak gösterilerek alinti yapilabilir.
Websitesi ile lgili sorulariniz için buraya tiklayin. Diger konularla ilgili sorulariniz için iletisim sayfasindan ilgili kisi ile irtibata geçebilirsiniz.
Yeni Yaklasimlar © 2016 - [ARENA YAZILIM] - E-Müvekkil Pro™