Yazdırmak için tıklayın Eposta Olarak göndermek için tıklayın Yorum Eklemek için tıklayın
AVM'ler pazar günleri kapanacak
10 Aralık 2014

AKP’nin TBMM Başkanlığı’na sunduğu yasa önerisiyle, AVM’ler pazar ve resmi tatil günlerinde kapalı olacak.

Öneriye göre, AVM’ler pazar ve resmi tatil günlerinde kapalı olacak; hafta içi ise saat 20.30’a kadar açık olabilecek. Sunulan yasa önerisi, şu düzenlemeleri öngörüyor:

* Büyük mağazalar ve AVM’lerin kuruluşu, “Büyük Mağazalar Değerlendirme Kurulu”nun olumlu raporuna bağlı olacak. Kurul, illerde AVM’ler için Gümrük ve Ticaret Bakanlığı temsilcisi, belediye meclisi, ticaret ve sanayi odaları ile Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği’nin temsilcilerinden oluşacak. Kurulun iznine göre AVM’lerin kuruluşu valiliğin onayıyla gerçekleşecek.

* Büyük mağaza kurulabilmesi için öncelikle imar planlarında ticaret alanı, kentsel ve bölgesel iş merkezi ya da tali iş merkezi ayrılmış olması ve bu alanların büyük mağaza kurulmasına uygun bulunması koşulu aranacak. AVM’lerin kuruluşu için nüfus ve trafik ile esnaf ve sanatkârlar ile küçük ve ortay boy işletme yoğunluğu dikkate alınacak. 

Otoparklarda ücret zorunlu

* AVM’ler, otoparkların amaç dışı kullanımını önlemek amacıyle elektronik olarak kontrol ederek, alışverişi mümkün kılacak asgari bir saatten sonra otoparkın kalan zamanı için müşteriden ücret talep edebilecek.

 

cumhuriyet

[Bu yazı 818 kez okundu]
BU SITENIN ÖNCELIKLI AMACI Ülkede evrensel, çagdas ve toplumcu bir hukuk ve yönetim anlayisini egemen kilmak üzere,
HUKUKÇULAR VE SORUMLULUK DUYAN HERKES ortak akil üretebilecekleri, ortak tutum belirleyebilecekleri bir iletisim, paylasim ve tartisma ortaminda BULUSTURMAKTIR.
Yeni Yaklasimlar, ortak çalisma ürünüdür. Sitede yer alan yazilardan yazari sorumludur. Kaynak gösterilerek alinti yapilabilir.
Websitesi ile lgili sorulariniz için buraya tiklayin. Diger konularla ilgili sorulariniz için iletisim sayfasindan ilgili kisi ile irtibata geçebilirsiniz.
Yeni Yaklasimlar © 2016 - [ARENA YAZILIM] - E-Müvekkil Pro™