Yazdırmak için tıklayın Eposta Olarak göndermek için tıklayın Yorum Eklemek için tıklayın
Hakkari Barosu: Can güvenliğimiz kalmadı, Emniyet'e avukat göndermeyeceğiz
9 Aralık 2014

Baro, yapılan usulsüzlük ve hak ihlallerine müdahale edemedikleri gerekçesiyle Yüksekova İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne avukat göndermeme kararı aldı...

Hakkari Barosu, can güvenlikleri kalmadığı, yapılan usulsüzlük ve hak ihlallerine müdahale edemedikleri gerekçesiyle Yüksekova İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne avukat göndermeme kararı aldı.

DİHA'nın haberine göre geçen günlerde baroya bağlı iki avukatın da darp edilmesi ile gündeme gelen Yüksekova İlçe Emniyet Müdürlüğü'ndeki uygulamalara karşı tavır almak zorunda kaldıklarını belirten Hakkari Baro Başkanı Muhittin Güngör, mevcut durumda savunma merci olarak hiçbir etkilerinin kalmadığını vurguladı.

Gözaltı gibi durumlarda savcılık aşamasından itibaren müdahil olacaklarını dile getiren Güngör, "Mevcut durumda herhangi bir hak ihlaline veya usulsüzlüğe müdahale edemiyoruz. Sorgu aşamalarında çalışmamız aksatılıyor. Geçmişte de sık sık bu tür engellemelere maruz kalıyorduk. Son dönemlerde artış görülüyor. Savcının soruşturma açma gibi bir durumu söz konusu. Bu böyle gitmez, bir yerde tıkanıklık yaşanacaktır. Acil olarak bu durumun aşılması gerekiyor" dedi.

 

 

http://www.demokrathaber.net/guncel/hakkari-barosu-can-guvenligimiz-kalmadi-emniyete-avukat-gondermeyecegiz-h41823.html

[Bu yazı 1085 kez okundu]
BU SITENIN ÖNCELIKLI AMACI Ülkede evrensel, çagdas ve toplumcu bir hukuk ve yönetim anlayisini egemen kilmak üzere,
HUKUKÇULAR VE SORUMLULUK DUYAN HERKES ortak akil üretebilecekleri, ortak tutum belirleyebilecekleri bir iletisim, paylasim ve tartisma ortaminda BULUSTURMAKTIR.
Yeni Yaklasimlar, ortak çalisma ürünüdür. Sitede yer alan yazilardan yazari sorumludur. Kaynak gösterilerek alinti yapilabilir.
Websitesi ile lgili sorulariniz için buraya tiklayin. Diger konularla ilgili sorulariniz için iletisim sayfasindan ilgili kisi ile irtibata geçebilirsiniz.
Yeni Yaklasimlar © 2016 - [ARENA YAZILIM] - E-Müvekkil Pro™