Yazdırmak için tıklayın Eposta Olarak göndermek için tıklayın Yorum Eklemek için tıklayın
Seni Avukat Olarak Yanımda Çalıştırmam
12 Kasım 2014

Tanal'dan Özel'e: Seni Avukat Olarak Yanımda Çalıştırmam

TBMM Adalet Komisyonu, aramalarda "kuvvetli şüphe" şartını "makul şüphe"ye dönüştüren, hakim ve savcıların ücretlerinde artış düzenleyen, Yargıtay ve Danıştay'da daire ve üye sayısını artıran teklifi görüştü.

Hakimler ve Savcılar Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi üzerinde söz alan muhalefet milletvekilleri, teklife ilişkin eleştirilerini dile getirdi ve AK Parti'li milletvekillerinin imzasıyla sunulan 3 ayrı teklifin birleştirilmesine karşı çıktı.

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, AK Parti Isparta Milletvekili Recep Özel'e, "Benim hukuk bürom var, seni avukat olarak yanımda çalıştırmam" karşılığını verdi.

CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, 17 Aralık soruşturmasında takipsizlik kararı veren savcının Yargıtay'a üye atanacağının söylendiğini ifade ederek, "Göreceğiz sayın Bakan, ama arzu edilen adalet bu değildir.
Bizim bugün burada yaptığımız adalet arayışı değildir" diye konuştu.

AK Parti'li milletvekilleri, CHP Konya Milletvekili Atilla Kart'ın, "Siz tiyatro oynayabilirsiniz ama biz oynayamayız" sözlerine tepki gösterdi. Kart, "Yapılan bu düzenlemeler Partizanyargı yapılanmasının ayaklarıdır" dedi.


http://www.ajans32.com/tanaldan-ozele-seni-avukat-olarak-yanimda-calistirmam-24793h.htm?interstitial=true

[Bu yazı 940 kez okundu]
BU SITENIN ÖNCELIKLI AMACI Ülkede evrensel, çagdas ve toplumcu bir hukuk ve yönetim anlayisini egemen kilmak üzere,
HUKUKÇULAR VE SORUMLULUK DUYAN HERKES ortak akil üretebilecekleri, ortak tutum belirleyebilecekleri bir iletisim, paylasim ve tartisma ortaminda BULUSTURMAKTIR.
Yeni Yaklasimlar, ortak çalisma ürünüdür. Sitede yer alan yazilardan yazari sorumludur. Kaynak gösterilerek alinti yapilabilir.
Websitesi ile lgili sorulariniz için buraya tiklayin. Diger konularla ilgili sorulariniz için iletisim sayfasindan ilgili kisi ile irtibata geçebilirsiniz.
Yeni Yaklasimlar © 2016 - [ARENA YAZILIM] - E-Müvekkil Pro™