Yazdırmak için tıklayın Eposta Olarak göndermek için tıklayın Yorum Eklemek için tıklayın
Bakanlık mahkeme salonlarını video kaydına alacak
12 Kasım 2014

Adalet Bakanlığı, duruşma salonlarında teknolojinin tüm imkânlarını kullanıyor.

Bu çerçevede ceza mahkemeleri, savcılıklar ve ceza infaz kurumlarında devreye sokulan Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) projesinde sona yaklaşıldı. Proje ile mahkeme duruşma salonları, ifade ve savunmalar video kaydına alınacak. Bu sistemin önümüzdeki yıl içerisinde mahkeme salonlarının tamamında kullanılması sağlanacak. Şimdiye kadar 2 bin 870 duruşma salonunda sistem işletmeye alınırken, 170 ceza infaz kurumuna da 443 kurulum yapıldı. Bu teknolojilerle duruşmaların video kaydına alınması ve başka yerlerde bulunan kişilerin video konferans sistemi ile dinlenmesi de mümkün olabilecek.

Ebru Karatosun ANKARA

http://www.turkiyegazetesi.com.tr/gundem/204560.aspx

[Bu yazı 869 kez okundu]
BU SITENIN ÖNCELIKLI AMACI Ülkede evrensel, çagdas ve toplumcu bir hukuk ve yönetim anlayisini egemen kilmak üzere,
HUKUKÇULAR VE SORUMLULUK DUYAN HERKES ortak akil üretebilecekleri, ortak tutum belirleyebilecekleri bir iletisim, paylasim ve tartisma ortaminda BULUSTURMAKTIR.
Yeni Yaklasimlar, ortak çalisma ürünüdür. Sitede yer alan yazilardan yazari sorumludur. Kaynak gösterilerek alinti yapilabilir.
Websitesi ile lgili sorulariniz için buraya tiklayin. Diger konularla ilgili sorulariniz için iletisim sayfasindan ilgili kisi ile irtibata geçebilirsiniz.
Yeni Yaklasimlar © 2016 - [ARENA YAZILIM] - E-Müvekkil Pro™