Yazdırmak için tıklayın Eposta Olarak göndermek için tıklayın Yorum Eklemek için tıklayın
AKP Avukatlık Kanunu'nu değiştiriyor
9 Kasım 2014

Avukatlık Kanunu değişiyor… Hükümet Avukatlık Kanunu’nda değişiklik yapmak için kolları sıvadı.

ANKARA (ANKA) -  AKP hazırladığı Avukatlık Kanunu Taslağına önümüzdeki günlerde son şekli verilecek.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu’nun soru önergesini yanıtlayan Adalet Bakanı, gelen görüşler doğrultusunda gerekli çalışmalar yapılarak Avukatlık Kanunu Taslağına son hâli verileceğini söyledi.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ dünyada ve ülkede toplumsal, ekonomik ve kültürel hayatta meydana gelen gelişim ve değişimlerin hukuk hayatına ve avukatlık mesleğine yansıtılabilmesi amacıyla Avukatlık Kanununda değişiklik yapılması için çalışmalar yapmak üzere, 24 Eylül 2013 tarihli Bakan "Olur"uyla, Yargıtay, Danıştay, Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu, Maliye Bakanlığı, Türkiye Adalet Akademisi, Türkiye Barolar Birliği ve bakanlığın temsilcileri ile uygulayıcılar ve akademisyenlerden oluşan bir Bilim Komisyonu kurulduğunu belirtti.

AVUKATLIK KANUNU DEĞİŞİYOR

Bilim Komisyonu tarafından, taslak metnin oluşturulması amacıyla alt komisyon kurulmasına karar verildiğini ve alt komisyon tarafından "Avukatlık Kanunu Taslağı" hazırlandığına işaret eden Adalet Bakanı Bozdağ şöyle dedi:

“Hazırlanan taslak, tüm bakanlıklar, Yargıtay, Danıştay, Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu, Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu başkanlıkları, İdari Yargı Adalet Komisyonu başkanlıkları, Türkiye Adalet Akademisi, Türkiye Barolar Birliği, Noterler Birliği, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, üniversiteler, baro başkanlıklarına görüşe sunulmuştur. Gelen görüşler doğrultusunda gerekli çalışmalar yapılarak taslağa son hâli verilecektir.” http://www.gercekgundem.com/siyaset/82737/akp-avukatlik-kanununu-degistiriyor

[Bu yazı 1471 kez okundu]
BU SITENIN ÖNCELIKLI AMACI Ülkede evrensel, çagdas ve toplumcu bir hukuk ve yönetim anlayisini egemen kilmak üzere,
HUKUKÇULAR VE SORUMLULUK DUYAN HERKES ortak akil üretebilecekleri, ortak tutum belirleyebilecekleri bir iletisim, paylasim ve tartisma ortaminda BULUSTURMAKTIR.
Yeni Yaklasimlar, ortak çalisma ürünüdür. Sitede yer alan yazilardan yazari sorumludur. Kaynak gösterilerek alinti yapilabilir.
Websitesi ile lgili sorulariniz için buraya tiklayin. Diger konularla ilgili sorulariniz için iletisim sayfasindan ilgili kisi ile irtibata geçebilirsiniz.
Yeni Yaklasimlar © 2016 - [ARENA YAZILIM] - E-Müvekkil Pro™