Yazdırmak için tıklayın Eposta Olarak göndermek için tıklayın Yorum Eklemek için tıklayın
Çağdaş Avukatlar Grubu''ndan gazetecilere dava
7 Kasım 2014

 

Eski İzmir Barosu başkanı ve yeni yönetim kurulu adayları, baro seçimleri döneminde yaptıkları haberler nedeniyle 5 gazeteci hakkında dava açılması istemiyle suç duyurusunda bulundu

İZMİR (AA) - Eski İzmir Barosu başkanı ve yeni yönetim kurulu adayları, baro seçimleri döneminde yaptıkları haberlerle “hakaret, iftira, suç uydurma, halkı kin ve düşmanlığa tahrik ve aşağılama” suçlarını işledikleri gerekçesiyle 5 gazeteci hakkında dava açılması istemiyle suç duyurusunda bulundu.

Eski İzmir Barosu Başkanı Ercan Demir ve baro seçimlerine Çağdaş Avukatlar Grubu''nun yeni yönetim kurulu için aday olan avukatlar, İzmir Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusu dilekçesi sundu.

Dilekçede, baro seçim sürecinde yaptıkları haberler ve yazılarla Yeniasır gazetesi adliye muhabiri Ali Eyce, yazarı Hüseyin Kocabıyık, Yazarı ve Genel Yayın Yönetmeni Şebnem Bursalı, Yeni Asır Gazetesi Muhabiri Metin Burmalı, Yeni Asır Gazetesi Sorumlu Müdürü Tolga Tekin''in “hakaret”, “iftira”, “suç uydurma”, “halkı kin ve düşmanlığa tahrik ve aşağılama” suçlarını işledikleri iddia edildi.

“TCK''da düzenlenen pek çok suçu kasten işledikleri sabit olan şüpheliler hakkında gerekli soruşturmanın yapılarak haklarında kamu davası açılmasına karar verilmesini talep ederiz” ifadelerine yer verilen dilekçeyle birlikte delil olarak gazete nüshaları, haber çıktıları, Genel Kurul tutanak ve görüntüleri de sunuldu.


http://www.samanyoluhaber.com/cagdas-avukatlar-grubundan-gazetecilere-dava-546572-yerel-haberi.xhtml

[Bu yazı 953 kez okundu]
BU SITENIN ÖNCELIKLI AMACI Ülkede evrensel, çagdas ve toplumcu bir hukuk ve yönetim anlayisini egemen kilmak üzere,
HUKUKÇULAR VE SORUMLULUK DUYAN HERKES ortak akil üretebilecekleri, ortak tutum belirleyebilecekleri bir iletisim, paylasim ve tartisma ortaminda BULUSTURMAKTIR.
Yeni Yaklasimlar, ortak çalisma ürünüdür. Sitede yer alan yazilardan yazari sorumludur. Kaynak gösterilerek alinti yapilabilir.
Websitesi ile lgili sorulariniz için buraya tiklayin. Diger konularla ilgili sorulariniz için iletisim sayfasindan ilgili kisi ile irtibata geçebilirsiniz.
Yeni Yaklasimlar © 2016 - [ARENA YAZILIM] - E-Müvekkil Pro™