Yazdırmak için tıklayın Eposta Olarak göndermek için tıklayın Yorum Eklemek için tıklayın
İSTANBUL VE İZMİR BAROSU ANITKABİR'İ ZİYARETTE BULUNDU
3 Kasım 2014

İstanbul ve İzmir Barosu’nun yeni yönetim kurulları, Anıtkabir’e ziyarette bulundu. İstanbul Barosu Başkanı Ümit Kocasakal, İzmir Barosu yönetimine “Şükürler olsun Anıtkabir yolunu bilen yönetim oldu” ifadesini kullandı.
İstanbul ve İzmir Barosu’nun genel kurulu sonucunda oluşan yönetim kurulu, Anıtkabir ziyaret gerçekleştirdi. Anıtkabir’e ilk ziyaret, İzmir Barosu Yönetim Kurulu gerçekleştirdi. İzmir Barosu adına Başkan Avukat Aydın Özcan Türkiye Cumhuriyetinin Kurucusu, Mustafa Kemal Atatürk’ün mozolesine çelenk koydu. Yapılan saygı duruşundan sonra Başkan Özcan Anıt Şeref Defterini imzaladı. Özcan, deftere şunları yazdı:
“Bizler çok sevdiğin Zübeyde annemizi emanet ettiğin, güzel İzmir’den gelen avukatlar olarak kurduğun cumhuriyete, ilke ve devrimlerine bağlılığımızı bildirmek için huzurunuzda bulunuyoruz. Demokratik, laik, sosyal bir hukuk devleti olmak yolunda ilke ve devrimlerine daima sadık olacağız.”
Anıtkabir’de ikinci ziyaret ise, İstanbul Barosu Genel Kurulu sonucunda oluşan Yönetim Kurulu üyeleri ziyaret gerçekleştirdi. İstanbul Barosu adına Başkan Avukat Ümit Kocasakal, Mustafa Kemal Atatürk’ün mozolesine çelenk koydu. Yapılan saygı duruşundan sonra Başkan Kocasakal ve üyeler, Misak-i Milli Kulesine geçerek Anıt Şeref Defterini imzaladı. Kocasakal, deftere şunları yazdı:
“Ülkemiz içinden geçtiği bu karanlık günlerde, yeniden üstlendiğimiz görevde senden güç almak, sana, ilkelerine ve devrimlerine olan bağımlılığımızı, bunları Cumhuriyetimizi korumaya yönündeki sarsılmaz azim ve kararlılığımızı sana bildirmek üzere İstanbul Barosu olarak bir kez daha huzurunda olmanın heyecanını yaşıyoruz.”
Anıtkabir’de gerçekleştirilen ziyarette İstanbul Barosu Başkanı Avukat Ümit Kocasakal ve üyeleri, İzmir Barosu Başkanı seçilen Avukat Aydın Özcan ve yönetimini tebrik etti. Kocasakal, İzmir Barosu yönetimine “Şükürler olsun Anıtkabir’in yolunu bilen yönetim oldu” ifadesini kullandı.

 

 

http://www.milliyet.com.tr/istanbul-ve-izmir-barosu-anitkabir-i-ankara-yerelhaber-454210/

[Bu yazı 915 kez okundu]
BU SITENIN ÖNCELIKLI AMACI Ülkede evrensel, çagdas ve toplumcu bir hukuk ve yönetim anlayisini egemen kilmak üzere,
HUKUKÇULAR VE SORUMLULUK DUYAN HERKES ortak akil üretebilecekleri, ortak tutum belirleyebilecekleri bir iletisim, paylasim ve tartisma ortaminda BULUSTURMAKTIR.
Yeni Yaklasimlar, ortak çalisma ürünüdür. Sitede yer alan yazilardan yazari sorumludur. Kaynak gösterilerek alinti yapilabilir.
Websitesi ile lgili sorulariniz için buraya tiklayin. Diger konularla ilgili sorulariniz için iletisim sayfasindan ilgili kisi ile irtibata geçebilirsiniz.
Yeni Yaklasimlar © 2016 - [ARENA YAZILIM] - E-Müvekkil Pro™